שתף קטע נבחר

גלנט מס' 2 של כחלון: עשיתי טעויות

יו"ר מפלגת "כולנו" הציג רשמית את האלוף במילואים שהיה מועמד לרמטכ"לות. לראשונה גלנט הביע צער על פרשת הקרקעות: "לא כך היו הדברים צריכים לקרות". כחלון תקף את יריביו: "ראשי המפלגות ממשיכים עם אותן הבטחות"

הביטחוניסט של משה כחלון  מביע לראשונה צער על פרשת הקרקעות : יו"ר מפלגת "כולנו" הציג הערב (ה') במסיבת עיתונאים בכפר המכביה את המצטרף החדש לרשימתו בבחירות 2015 - האלוף במילואים יואב גלנט. "בראייה לאחור אני מצר על כך ויודע שלא כך היו הדברים צריכים לקרות. נעשו שגיאות גם בהתנהלותי שלי ועליהם שילמתי. אילו הם קרו היום, הייתי נוהג אחרת", אמר גלנט.

 

גלנט, שבשבועות האחרונים היה במשא ומתן עם כמה מפלגות נוספות וימוקם במקום השני ברשימת "כולנו" לכנסת ה-20, התייחס גם לפן הביטחוני: "הטרור אינו פוסח, חיינו אינם הפקר".

גלנט וכחלון הערב בכפר המכביה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
גלנט וכחלון הערב בכפר המכביה(צילום: מוטי קמחי)
 

כחלון הסביר מדוע צירף את גלנט למפלגתו. "אתם ודאי שואלים מה עושה גיבור ישראל במפלגה חברתית כלכלית. התשובה פשוטה: שנינו מאמינים בכל לבנו שבלי חוסן פנימי לא יהיה חוסן לאומי. ללא חוסן פנימי לא יהיה חוסן לאומי ושלא יבלבלו אתכם – הבחירות הקרובות הן לא בין ימין לשמאל, הבחירות האלה הן בין מי שמדבר לבין מי שעושה".

 

לדברי כחלון, "ראשי המפלגות ממשיכים עם אותן הבטחות, עם אותן מילים. הם חוזרים לימין ולשמאל בגלל הכישלון הצורב בטיפול בדיור וביוקר המחיה. עם ימין ושמאל לא משלמים משכנתה ולא קונים מכולת.לפחות תשנו את המילים. לא הצלחתם לטפל בבעיות אז לפחות תשנו את המילים. גלנט פה כי הוא מבין שביטחון זה קודם כל סולידריות, אחוות לוחמים".

 

גלנט ציין במסיבת העיתונאים כי הצטרפותו לחיים הפוליטיים לא נשקלה בעבר, אך בקיץ האחרון חלה אצלו התלבטות ובסופו של דבר הוא לקח החלטה. "השליחות שלי טרם הושלמה. באתי כדי להודיע על הצטרפות ל'כולנו' מתוך רצון לתרום מניסיוני לטובת מדינת ישראל ואזרחיה", אמר גלנט.

האחוזה של גלנט במושב עמיקם (צילום: שאול גולן) (צילום: שאול גולן)
האחוזה של גלנט במושב עמיקם(צילום: שאול גולן)

עוד אמר גלנט כי "משוואת החוסן הלאומי מתחלקת לשלושה חלקים: ביטחון, כלכלה וחברה איתנה. אלו גורמים המשפיעים זה על זה. ללא ביטחון לא תיתכן בטיחות כלכלית. רבים סבורים כי תעדוף הביטחון ימנע מישראל לטפח כלכלה, ניתן לקיים מדינה בטוחה ומשגשגת בו זמנית".

 

"הצורך בצמצום פערים אינו זר לי", סיכם גלנט. "כמי שגדל בתנאי בסיסים ובמשך רוב חייו פיקד על חיילים, אני חושב שחובה לפעול לצמצום הפערים ולמערכת תגמול הוגנת. ראיתי לצערי לא אחת לוחמים השבים מקרב אל מקרר ריק. לכך אסור להסכים".

 

ביום חמישי הבא הוא יציג את הרשימה המלאה עד המקום ה-30. גלנט מצטרף לד"ר יפעת שאשא ביטון, שגריר ישראל בארה"ב לשעבר מייקל אורן ואלי אלאלוף, יו"ר הוועדה למלחמה בעוני, שכבר הוצגו על-ידי כחלון כחלק מרשימת המפלגה לכנסת.

 

עקבו אחרי כתבתנו מורן אזולאי בטוויטר:

 

 

לאחרונה עלה שמו של גלנט גם כמי שעשוי לקבל שריון ברשימת הליכוד. השבוע הוא פרסם בעמוד הפייסבוק שלו תמונה ומעליה כתב "זה הזמן להוציא את הראש מהמים", ובכך רמז למעשה על כוונתו להתמודד בבחירות הקרובות. ההודעה אמורה הייתה לצאת אתמול אולם נדחתה בשל העיסוק במזג האוויר.

 

גלנט (56), שהחל דרכו בצה"ל כלוחם בשייטת 13, היה אלוף פיקוד דרום בשנים 2010-2005, כולל במהלך מבצע עופרת יצוקה. הוא היה מועמד לרמטכ"ל ה-20 על ידי שר הביטחון דאז אהוד ברק, אולם בעקבות עבירות תכנון ובנייה שביצע בביתו, המינוי בוטל.

 

כמעט במקביל, שמו של גלנט התנוסס מעל הפרשה שלימים נקראה "מסמך הרפז". באוגוסט 2010 התפרסם מסמך מזויף שבו פורטה תוכנית פעולה, לכאורה על ידי משרד ייעוץ תקשורתי, לקידום מועמדותו של גלנט למשרת הרמטכ"ל. בחקירת המשטרה נקבע כי גלנט לא היה שותף לניסוח המסמך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
יואב גלנט, הערב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים