שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  רמי קלינשטיין: "יאיר לפיד לא יכתוב לי בקרוב"
  הזמר רמי קלינשטיין מוציא סינגל ראשון מאלבום חדש בשם "אנשים טובים" ושומר על אופטימיות: "אתה יכול לצעוק על מה שקורה פה כמו כולם, או שאתה יכול לחפש זווית אחרת". האם החבר לפיד יכתוב לו גם לאלבום הזה? "הוא נורא עסוק כרגע". האזינו לשיר החדש כאן בבכורה

  "אנשים טובים" זהו שמו של הסינגל הראשון שרמי קליינשטיין בחר להוציא מאלבומו החדש שבדרך. "לא צריך לחפש מלאכים בשמיים, הם מתהלכים בינינו, על פני האדמה", נכתב בו. "נוגעים בקצה העצב, מסתירים את הכנפיים, נושאים על גביהם תרמילים של נחמה". אנשים טובים? בישראל של 2015?

   

  "זה שלא קל למצוא אותם זה לא אומר שזה לא קיים. דווקא בתקופה הקשה הזו", הוא אומר, כמו מגן על ההחלטה למצוא גם טוב מסביב. "אמנם נעם חורב כתב את הטקסט, אבל אני באמת בחרתי אותו. אתה שואל אותי מאיפה פרץ האופטימיות? אני נחשב אדם מאוד אופטימי. עצם זה שאתה מסתכל עליי או מכיר אותי פחות או יותר, אתה כבר יודע שאתה לא מדבר עם אדם מלנכולי בבסיסו, ולא עם בן אדם שאוהב לעשות פישינג באינטרנט ולקלל. בעיקרון, אם כבר מדברים על אנשים אופטימיים אז אני יכול להיכנס לתוך הקבוצה הזו בקלות".

   

  רמי קלינשטיין - "אנשים טובים"

  רמי קלינשטיין - "אנשים טובים"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  ובכל זאת, די מתבקש שדווקא עכשיו אמנים ירימו קול זעקה.

   

  "דרך ההסתכלות אחרת. כשאתה מסתכל על כל מה שקורה פה אז אתה יכול לצעוק כמו כולם, או שאתה יכול לחפש איזושהי זווית אחרת. אני לא יודע כמה זה עוזר אם כולנו נצעק את אותם המשפטים. לפעמים אדם צועק דבר אחד ואז פתאום 3,000 אנשים צועקים את אותו הדבר, 'הכל רע והכל רע'. אני לא יודע כמה מיוחד זה. בסופו של דבר אתה רוצה שיהיה גם קול שיגיד משהו אחר. נורא קל פשוט לשבת ולבכות. זה באמת המקום להגיד שאנחנו זקוקים לאנשים טובים כאלה והם נמצאים שם, צריך רק אולי לפתוח את העיניים. גם במישור האישי".

   

  אפשר להבין מאיפה מגיעה העלייה במדד האופטימיות, גם אצל אמן לא זועם כמו קליינשטיין. על פי נתונים של חברת אקו"ם, שירו "מתנות קטנות" היה השיר המושמע ביותר בשנה שעברה, שני רק ל"ילד של אבא של מוקי". עבור מי שהקריירה שלו חולשת כבר על גבי 3 עשורים, לא עניין של מה בכך ששיר חדש ימצא דרכו לפנתיאון היצירה האישית, ויהפוך שיר שקשה עד בלתי אפשרי לקיים הופעה בלעדיו.

   

  אופטימיות היא שם המשחק. קלינשטיין (צילום: אוהד רומנו) (צילום: אוהד רומנו)
  אופטימיות היא שם המשחק. קלינשטיין(צילום: אוהד רומנו)

   

  "אתה לא יכול לצפות לדברים כאלה כמו שאתה לא יכול לכתוב דברים כאלה. אתה לא יכול לחזות את זה", הוא אומר. "אני כבר 30 שנה בעסק הזה ובאמת התברכתי פה ושם בשירים כאלה שתפסו בצורה כזו, זה בא ממש כהפתעה מאוד גדולה. כשזה בא, זה נורא מפתיע. אתה עובד, כותב שירים, חלקם מצליחים יותר חלקם פחות, ככה זה בעסק הזה".

   

  איך נמנעים מלנסות לשחזר את ההצלחה ולכתוב את אותו השיר שוב באלבום הבא?

   

  "בכל הקריירה שלי, גם אם משהו הצליח וגם אם לא, אני תמיד רוצה לעבור לדבר הבא ולעשות משהו אחר. תמיד זה היה ככה. עד כדי כך שאנשים אומרים שנורא קשה לעקוב. פעם אחת זה 'חוץ ממך כלום' פעם אחרת זה 'תפוחים ותמרים'. פעם אחת זה רוק, פעם אחרת זה משהו אחר. זה סוג של חופש שאני מאפשר לעצמי. אני לא יודע אם אני עושה את זה בכוונה, אבל מבלי להתייחס להצלחה של 'מתנות' - נורא אהבתי את הכיוון שלקחתי באלבום האחרון, שזה כיוון פולקלוריסטי עם שימוש בכלים מקומיים, קלטיים ואסייתים. אז אני ממשיך את הקו הזה.

   

  "זו הפעם הראשונה שאני ממשיך קו של הפקה של אלבום קודם לתוך אלבום חדש שלי. כמו שאתה עושה סרט המשך. מעולם לא עשיתי את זה. אני מודה שבפעם הראשונה בקריירה שלי בא לי לעשות חלק שני, קצת כמו 'הסנדק'. אבל לא בגלל שזה הצליח, כי כבר בעבר היו לי הרבה הצלחות כשהלכתי למקומות אחרים. אני פשוט נורא אוהב את זה וזה מוצא חן בעיני".

   

  לא תמיד צריך לשיר על מה שרע. קלינשטיין מופיע במקלט בקיבוץ נחל עוז (צילום: אבי חיים) (צילום: אבי חיים)
  לא תמיד צריך לשיר על מה שרע. קלינשטיין מופיע במקלט בקיבוץ נחל עוז(צילום: אבי חיים)

   

  ואם יש פחות אנשים טובים ממתנות קטנות?

   

  "בוא נגיד שלפחות יש לי ניסיון בזה. כיוון שזה לא האלבום השני שלי, זו לא תהיה הפעם הראשונה שדיסק שלי לא יצליח, כמו ש'מתנות קטנות' לא הייתה הפעם הראשונה שזה הצליח. אם זה לא היה מאכזב אותי אז כנראה שאני לא בעבודה הנכונה. אני נורא חי את מה שאני עושה".

   

  אגב, יצא לך לעבוד עם יאיר לפיד במקרה לאחרונה?

   

  " לא נראה לי שהוא יתרום שיר לאלבום החדש. בוא נגיד שאני לא חושב שבתקופה האחרונה יש לו המון זמן פנוי, לכן לעבוד באמת לא יצא לנו. נגיד, יכול להיות שאולי פעם הוא יהיה יותר פנוי, אז נשתף פעולה בעבודה, אבל היום הוא נורא עסוק".

    

   

  אנשים טובים / רמי קליינשטיין

  מילים: נעם חורב

   

  לא צריך לחפש מלאכים בשמיים

  הם מתהלכים בינינו, על פני האדמה

  נוגעים בקצה העצב, מסתירים את הכנפיים

  נושאים על גביהם תרמילים של נחמה

   

  הם יודעים להגיע בדיוק בזמן

  לרדת בזהירות במדרגות האפלות

  להרים שם את המתג, לצבוע בלבן

  לפתוח במבט את הדלתות הנעולות

   

  אנשים טובים,

  נשארו עוד אנשים טובים

  גם כשהשמיים עניים בכוכבים

  הם ישלחו אליך יד, הם יגיעו במיוחד

  להזכיר לך שיש עוד טוב בעולם

  הם יגיעו אם רק תאמין שהם שם

   

  לא צריך לחפש מלאכים בשמיים

  הם מתהלכים בינינו, ביני ובינך

  הם יודעים איך לרפא גם בכוח העיניים

  להוביל את הכאב אל שדות השכחה

   

  אנשים טובים,

  נשארו עוד אנשים טובים

  גם כשהשמיים עניים בכוכבים

  הם ישלחו אליך יד, הם יגיעו במיוחד

  להזכיר לך שיש עוד טוב בעולם

  הם יגיעו אם רק תאמין שהם שם

  תזכור שיש עוד טוב בעולם

  הם יגיעו אם רק תאמין שהם שם

   

  ואם אלוהים נגע לך בראש

  ואם הלב הזה שלך עוד לא התעוור

  ברגע הנכון, תדע מבלי לחשוש

  להיות מלאך כזה בשביל מישהו אחר

   

  רמי קליינשטיין יופיע ב-24 בינואר ב"רדיו בר" בית קשת, ב-31 בינואר ב"זאפה" הרצליה, ב-12 וב-21 בפברואר ב"זאפה" תל אביב, ב-14 בפברואר ב"ברל'ה" בלהבות חביבה וב-28 בפברואר ב-"זאפה" ירושלים, במסגרת "לא לבד" סיבוב הופעות החורף של הזמר.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אוהד רומנו
  רמי קלינשטיין. אנשים טובים באמצע הדרך
  צילום: אוהד רומנו
  לאתר ההטבות
  מומלצים