שתף קטע נבחר

נאס"א מציגה: חופשות העתיד. הרחוק מאוד

נופש על כוכב עם צמחים אדומים, חופשה בעולם עם שתי שמשות או התנסות בכוח משיכה כפול מזה שלנו: נאס"א מציגה בפוסטרים חדשים, פנטזיונריים ומרהיבים את הישגיה. הייתם קופצים לביקור?

סוכנות החלל האמריקנית נאס"א פרסמה לאחרונה שלושה פוסטרים, המזמינים אותנו הצופים בהם לחוויה פנטזיונרית נכון להיום, הלוקחת אותנו אל חופשות העתיד שאפשר לצפת להן באחד העשורים הקרובים - על פני כוכבי לכת רחוקים.

 (נאס"א)

על אף שהפוסטרים מעוצבים בסגנון רטרו קלאסי מרהיב השואב השראה משנות ה-30 וה-40 של המאה הקודמת, הם חדשים לחלוטין.

 

"זרוע התיירות אל מחוץ למערכת השמש" (הפיקטיבית) החתומה על הפוסטרים, מציגה את הנוף על הכוכבים קפלר 186f, קפלר 16b ו-HD 40307g, אל כולם לפי הכיתובים תוכלו לנסוע לחופשה. יודגש כי במציאות המצב הוא מעט שונה: אל אף אחד מהשלושה לא הגיע אף גורם אנושי או טכנולוגי מטעם נאס"א. מדוע בכל זאת יוצרו הפוסטרים? בעיקר כד לעודד את המודעות ולהגביר את העניין בחקר החלל.

 

קפלר 186f גודלו כגודל כדור הארץ והוא מקיף "ננס אדום". אתם תוזמנו לבקר בו כתיירים אם תשתכנעו מהסלוגן "אצלנו הדשא תמיד אדום יותר". אם מתקיימת בו פוטוסינתזה כפי שצופים בנאס"א, הצמחים בו עשויים להיות אדומים ולא ירוקים. לידיעתכם, הכוכב נמצא 500 שנות אור מכדור הארץ וכדי לעקוב אחר איתותיו, נדרש מעקב של שלוש שנים.

 (נאס"א)

קפלר 16b "ארץ שתי השמשות" שעשויה מאבן, קרח וגז, תוכלו ליהנות מ"המקום בו לצל תמיד יש חברה". על פי האיורים מבית נאס"א מדובר בכוכב הררי למדי, והסיכויים לקיים עליו חיים קלושים.

 

האחרון שבחבורה HD 40307g מזמין אתכם להתנסות ב"סופר-כדור" וליהנות מחוויית כוח משיכה חדשה. בפוסטר נראה צנחן הצונח אל עבר ה"סופר-כדור", שלו כוח משיכה כפול מזה של הכדור שלנו. הכוכב נמצא 42 שנות אור מכדור הארץ. על פי הערכות שונות של נאס"א על הכדור הזה עשויים להימצא מים, אבל גם אליו הדרך עוד ארוכה.

 (נאס"א)

"גילוי הכוכבים חדשים עורר בנו השראה", סיפר דייויד דלגאדו, מעצב הפוסטרים. "הרגשנו שאנחנו חיים בעתיד או בסרט מדע בדיוני שקם לתחייה. חשבנו שיהיה נחמד לחקור את הכוכבים ואופיים דרך מושגים מעולם התיירות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים