שתף קטע נבחר

מבצע בשומרון: חולצו 3 צבאים שנתפסו למאכל

במהלך פעילות יזומה של מחלק הבילוש והמודיעין של מרחב שומרון בשיתוף עם כוחות הבטחון באזור הכפר אינג'יסניה בשומרון, נעצר פלסטיני החשוד בהחזקת רובה ציד וכדורי ציד. במקום נתפסו שלושה צבאים שניצודו בניגוד לחוק. העצור נלקח לחקירה במרחב שומרון. "הציד בוצע לצורך אכילה", אמר רב פקד יוני כץ. הצבאים שוחררו בחזרה לטבע

חיפשו אמצעי לחימה ומצאו צבאים בסכנת הכחדה. שוטרי מחלק הבילוש והמודיעין של מרחב שומרון בשיתוף כוחות הביטחון פשטו אתמול (ד') בערב על כפר אינג'יסניה בשומרון.

 

 (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

 

"הציד בוצע לצורך אכילה"

במהלך חיפוש בביתו של תושב הכפר, פלסטיני בן 33, נמצאו רובה ציד וכדורים. "בחיפוש בביתו של החשוד נמצאה בתוך אסלת השירותים שקית ובה עשרות כדורי ציד. בחיפוש על גופו גם נמצאו אמצעי הלחימה", אמר ל-ynet רב פקד יוני כץ, קצין בילוש ומודיעין במרחב שומרון במשטרה.

 

הכוחות ביצעו חיפוש בשטח ביתו שם גילו בצריף מגודר שלושה צבאים ארצישראלים בוגרים -שתי נקבות וזכר. "לטענת החשוד הציד בוצע לצורך אכילה", הוסיף כץ. 

 

 (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

 

הציד מאיים על הישרדות הצבאים בטבע

ציד צבאים באזור השומרון מאיים על הישרדות הצבאים בטבע. הצבאים ניצודים בעיקר באמצעות ירי או בשימוש במלכודות רגל. במרבית המקרים, הצבאים ניצודים למטרות מאכל או מכירת הבשר בשווקים בשומרון.

 

יש לציין כי הצבאים בתמונה נראים בוגרים ולא ידוע באם נלכדו כולם יחד או שנתפסו בטבע כשהיו עופרים. בתום המבצע נלקחו הצבאים ושוחררו בחזרה לטבע. לא ידוע באם סבלו מפציעות כלשהן או שהיו מורגלים לבני אדם, דבר שעשוי להשפיע על יכולת הישרדותם בטבע.

 

 (צילום: חטיבת דובר המשטרה) (צילום: חטיבת דובר המשטרה)
(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

 

לדברי המשטרה, מתקיימת פעילות לכל אורך כל ימות השנה נגד ציידים. שוטרי מחוז ש"י סייעו באחרונה לחילוץ עופר שנמצא בבית משפחה בחברון והיה מיועד למטרות מאכל. בבית המשפחה נמצאו 2,000 כדורי M16 וחלקים מרובה.

 

לפני שלושה חודשים סייעו השוטרים בלכידת שני פלסטינים שלכדו צבוע מפוספס בניגוד לחוק. הם נעצרו ל-16 יום ומתנהל נגדם משפט בבית הדין הצבאי במחנה עופר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים