שתף קטע נבחר

בוטלה בחינת בגרות שדלפה לרשת

מנכ"לית משרד החינוך אמרה כי היא רואה בחומרה רבה את דליפת הבחינה בספרות ערבית למגזר הערבי, שהייתה צריכה להתקיים הערב. תלונה הוגשה במשטרה

ברגע האחרון - בחינת הבגרות בוטלה בגלל הדלפה: מנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן, הנחתה את מנהל אגף הבחינות שבמשרד החינוך לבטל לאלתר את בחינת הבגרות אשר צפויה להתקיים הערב (יום ה') במקצוע ספרות ערבית, במגזר הערבי. החלטת המנכ"לית התקבלה על רקע הפגיעה בטוהר הבחינות ודליפת הבחינה לרשתות החברתיות.

 

כהן הבהירה כי היא רואה בחומרה רבה את דליפת הבחינה, וציינה כי אין בכוונתה לעבור על כך לסדר היום, ושהיא תפעל למצות את הדין עם האחראים למעשה. מנכ"לית משרד החינוך הוסיפה כי השמירה על טוהר הבחינות מהווה ערך עליון, וצריכה להיות נר לרגלה של מערכת המחנכת את בוגריה לשמירה על טוהר מידות, מוסר וערכים. עוד היא הוסיפה כי ראוי שהישגים לימודיים יהוו חלק מתהליך למידה משמעותי ולא בדרך של תרמית ורמייה.

 

הבחינה בספרות שהודלפה ()
הבחינה בספרות שהודלפה

 

לנוכח ההדלפה, הנחתה המנכ"לית את מנהל אגף הבחינות שבמשרד להגיש תלונה במשטרה, והביעה תקווה כי המשטרה תמצה את הדין עם אלה אשר הפרו באופן בוטה את הנהלים המחייבים. המנכ"לית פנתה לראש אגף החקירות והמודיעין במשטרה, ניצב מני יצחקי. במשרד החינוך אמרו כי ניצב מני יצחקי הודיע, כי יפתח עוד הערב בחקירת המקרה, באמצעות יחידת הסייבר של להב 433.

 

משרד החינוך יפרסם מועד חדש לבחינת הבגרות במקצוע זה.

 

ואילו במגזר הערבי כועסים על משרד החינוך. אחמד, תלמיד מוואדי ערה, אמר: "אני מאשים את משרד החינוך בעניין הדלפת הבחינות.

 הם צריכים לחפש אמצעים חלופיים כדי להתגבר על נושא הדלפת מחברות בגרות לפני קיום הבחינה. האירועים האלו חוזרים על עצמם שוב ושוב, ואין מי שיעצור אותם. השקעתי הרבה זמן לקראת המבחן הזה. בסופו של דבר התלמידים הטובים והנאמנים הם אלו שמשלמים את המחיר הקשה".

 

תלמידה נוספת אמרה: "אני מאוכזבת מאוד מכל מה שקורה. בכל שנה אנחנו שומעים את אותם סיפורים. איפה האחראים בבתי ספר ובמשרד החינוך? למה עד היום לא מצליחים לגלות מי האנשים שפוגעים בטוהר הבחינות ופוגעים מבחינה נפשית בכל התלמידים שלמדו ימים רבים? בסוף אומרים שהתלמידים פגעו בטוהר הבחינות. כל אדם ששותף בעסק הזה צריך להעניש אותו. די לזלזול האחראים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים