שתף קטע נבחר

"סרבנית הגט" החרדית שוחררה ממעצר

לאחר למעלה מ-48 שעות של מעצר קפדני בליווי צמוד של שוטרים, הורה בית הדין הרבני לשחרר את ג', האישה החרדית שהוכרזה כ"סרבנית גט" ונעצרה ל-11 ימים, בהוראת בית הדין הרבני בירושלים. ג': "מאושרת שיצאתי מבור התחתיות הזה. צריך לעשות הכל כדי שדבר כזה לא יקרה לאף אישה אחרת"

לאחר למעלה מ-48 שעות של מעצר קפדני בליווי צמוד של שוטרים, הורה בית הדין הרבני לשחרר היום (ה') ממעצר את ג', האישה החרדית שהוכרזה כ"סרבנית גט" ונעצרה שלשום ל-11 ימים, בהוראת בית הדין הרבני בירושלים.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

הדיון התקיים לאחר שבאות כוחה של ג', עו"ד עדי רז ואוסנת פרינץ ממרכז רקמן לקידום מעמד האישה, הגישו אמש בקשה בהולה לדיון נוסף, לאחר שהסיפור נחשף לראשונה ב-ynet. היום קיימו הצדדים דיון בהשתפות הבעל ובאי כוחו, ולאחר מכן נכנסו להליך גישור בניסיון להגיע להסדר לגבי הרכוש, שיאפשר את העברתו באופן שקבע בית המשפט לענייני משפחה כבר לפני כשנתיים.

 

פרשת "סרבנית הגט":

 

בשיחה עם ynet מיד עם שחרורה, לאחר שהשוטרים שליוו אותה במהלך היום עזבו - אמרה ג', אם לשבעה ילדים - אחד מהם נכה: "אני מאושרת שיצאתי מבור התחתיות הזה, וצריך לעשות הכל כדי שדבר כזה לא יקרה לאף אישה אחרת. אנחנו חייבים להתנהג אחרת במדינה שלנו. חבל מאוד שכך מתנהגים לנשים".

 

הייתה אזוקה משך 20 שעות למיטת בית החולים, תחת שמירה קפדנית. ג' ()
הייתה אזוקה משך 20 שעות למיטת בית החולים, תחת שמירה קפדנית. ג'

 

בהחלטת בית הדין סוכם עוד כי הצדדים ייפגשו ביום ג' הקרוב, כדי לחתום על הגט ועל ההסדר, וג' התחייבה להגיע לדיון. על אף שהדיון התקיים בדלתיים סגורות, נשמעו היטב צעקותיהם של הדיינים ברחבי מסדרונות בית הדין הרבני עם פתיחתו.

 

ג' ואחיה בבית הדין ()
ג' ואחיה בבית הדין

 

בובה לוי וגלית נחום, מייסדות ארגון "הקול הנשי" שליווה את ג' בימים האחרונים, הביעו שמחה עם שחרורה, לצד "צער עמוק על הסבל הרב שנגרם לה", כדבריהן. "בזכות אומץ ליבה של ג' לחשוף את סיפורה האישי, הצלחנו להביא לשיחרורה

ולהעלאת המודעות לתופעה. תופעת האלימות כלפי נשים בחסות החוק לא פחות קשה מהאלימות נגד נשים על ידי בני זוגן".

 

"שרשרת של כשלים חמורים"

אחר הצהריים, עם תום הגישור, למעלה מיומיים לאחר שנעצרה לראשונה ערב סירובה לקבל את מסמכי הגט בהוראת בית הדין הרבני, בניגוד לפסיקת בית המשפט לענייני משפחה - שוחררה ג'. שלשום, בדרך לבית המעצר בהוראת בית הדין, חשה האישה ברע, ופנתה לבית החולים בו הייתה מאושפזת יומיים.

 

 

20 שעות שכבה אזוקה, בניגוד לכללי השב"ס והאתיקה הרפואית, אך בעקבות הפרסום ב-ynet

הוסרו האזיקים שכבלו אותה למיטת בית החולים, כאילו הייתה עבריינית מסוכנת. מאז הפרסום אתמול החלו גורמים רבים להתערב בעניינה. ורד סוויד, מנכ"לית הרשות לקידום מעמד האישה במשרד ראש הממשלה, הבהירה כי "יש פה שרשרת כשלים שחובה ללמוד אותם, כדי שזה לא יקרה לאף אישה במדינת ישראל". בבית החולים "שערי צדק" הודו כי "הופקו לקחים ורועננו הנהלים".

 

בשיחה עם ynet לאחר שנעצרה, אמרה ג': "אני לא מבינה מדוע דייני בית הדין הרבני מתאכזרים אלי ככה. הם מתנהגים אלי כמו לחיה... מתייחסים אלי כאל עבריינית, עם אזיקים ושוטרים. אני לא מצליחה להבין את האטימות והאכזריות הזו. אני בסך הכל ממלאת אחר פסק הדין של בית המשפט לענייני משפחה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים