שתף קטע נבחר

בניגוד להחלטת השופט: בי"ד רבני שלח למעצר אם לילד נכה

אישה חרדית, אם לילד נכה, שוכבת אזוקה בבית החולים לאחר שסירבה לקבל גט מבעלה בהוראת ביה"ד הרבני בירושלים - שהתעלם מהחלטת ביהמ"ש לענייני משפחה להעביר אליה את אחת הדירות של בעלה: "מתייחסים אלי כאל עבריינית, עם אזיקים ושומרים. אני לא מצליחה להבין את האכזריות הזו"

"סרבנית גט" בבית הדין, בגלל שסירבה לוותר על מה שנפסק לה בבית המשפט: בית הדין הרבני בירושלים הורה לעצור את ג', אישה חרדית ואם לשבעה, לאחר שסירבה לקבל גט מבעלה הפרוד ממנה. המעצר התבצע למרות קביעת בית המשפט לענייני משפחה לפני כשנתיים, שהפרוד, ש', יחתום על ייפוי כוח, שיאפשר את העברת אחת משש הדירות שבבעלותו לפרודתו ולבנם הנכה, בטרם תחתום האישה על הגט. לאחר שחשה ברע, פונתה ג' לבית החולים – שם היא שוכבת אזוקה למיטה מאז אתמול (יום ג').

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו  >>

 

ג', תושבת ירושלים, נעצרה אתמול למרות הסבריה לבית הדין הרבני שדן בבקשת הגט, כי תוכל לחתום על בקשת הגט רק לאחר שיכובד פסק הדין של בית הדין לענייני משפחה, שדן בחלוקת הרכוש. היא נשלחה ל"נווה תרצה", ולאחר שחשה ברגע במהלך הנסיעה, פינה אותה שירות בתי הסוהר לבית חולים בירושלים, שם היא שוכבת אזוקה למיטה מאז אתמול, כששני שוטרים שומרים עליה כל העת.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

לדברי מקורבים לבני הזוג הפרודים, הדיון בבית הדין הרבני אתמול בבקשת אביה למתן גט, היה הראשון מבחינת אמה. התיק בבית הדין הרבני נפתח לפני כארבע שנים, אך היה בלתי פעיל עד לפני ארבעה חודשים, אז זומנה ג' לדיון ראשון, אבל מאחר שעברה ניתוח באותה העת, היא לא יכלה להגיע אליו, ואף המציאה לשם כך אישורים רפואיים.

 

"אני לא מבינה מדוע דייני בית הדין הרבני מתאכזרים אלי ככה". ג' בבית החולים ()
"אני לא מבינה מדוע דייני בית הדין הרבני מתאכזרים אלי ככה". ג' בבית החולים

 

בשיחה עם ynet אמרה ג': "אני לא מבינה מדוע דייני בית הדין הרבני מתאכזרים אלי ככה. הם מתנהגים אלי כמו

לחיה... מתייחסים אלי כאל עבריינית, עם אזיקים ושוטרים. אני לא מצליחה להבין את האטימות והאכזריות הזו. אני בסך הכל ממלאת אחר פסק הדין של בית המשפט לענייני משפחה".

 

בובה לוי וגלית נחום, מנהלות ומייסדות "הקול הנשי", מלוות את ג' מאז אתמול. "כיצד יתכן שבישראל 2015 אישה נשלחת לכלא, ועוד לאחר שהיא מספרת שהאב אינו משלם מזונות לבנו הנכה למרות פסיקת בית המשפט?" הן שואלות, ומוסיפות כי "חוסר השוויון בין החלטות שמתקבלות בבית משפט לענייני משפחה, לבין ההחלטות בבית הדין הרבני", זו "בעיה שידוע לנו".

 

מבית הדין הרבני נמסר בתגובה: האישה הובאה באמצעות צו הבאה על ידי משטרת ישראל, מאחר שלא התייצבה לדיונים שאליהם הוזמנה כדין. התאפשר לה להשתחרר בערבות. האישה זכאית להגיש בקשת רשות ערעור על החלטת בית הדין האזורי. הנהלת בתי הדין מנועה מלהיכנס לפרטים נוספים עקב איסור פרסום החל על ענייני משפחה הנדונים בבתי הדין הרבניים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
"מתייחסים אלי כמו לעבריינית"
מומלצים