שתף קטע נבחר

בת 12 אתגרה האפיפיור: למה ילדים סובלים?

פרנסיסקוס חתם את מסעו באסיה מול שישה מיליון מאמינים קתולים במנילה, בירת הפיליפינים. גליזל פאלומר, חסרת בית לשעבר, שאלה אותו: "מדוע אלוהים מרשה שילדים יהפכו לקורבנות של סמים וזנות?". מה השיב לה?

האפיפיור פרנסיסקוס סיים היום (יום א') את מסעו באסיה בהופעה מול שישה מיליון בני אדם במנילה, בירת הפיליפינים, שבאו לראות ולשמוע אותו למרות הגשם השוטף. האפיפיור קרא לתושבי הפיליפינים להגן על הילדים שלהם מחטאים וממידות רעות כדי שיוכלו להפוך למיסיונרים של האמונה.

 

סופה, תאונה ותלונות. צרות בביקור האפיפיור

 

עוד חדשות בעולם :

דאעש הכפיל את שטחו: שליש סוריה בידיו

"אי השדים" של ארה"ב מתרוקן מיושביו

מדינה בת 66 מחפשת מדיניות חוץ עם תכלית

 

פרנסיסקוס ריגש את ההמונים כשחיבק את גליזל פאלומר הבוכייה, ילדה בת 12 שגרה ברחוב וניצלה על ידי הרשויות. הילדה אתגרה את מנהיג הכנסייה הקתולית בשאלה "מדוע אלוהים מרשה לילדים לסבול?", והוא מצדו שיבח אותה והשיב ששאלתה מראה שהנוצרים חייבים "ללמוד איך לבכות".  

 

האפיפיור מחבק את גליזל, חסרת בית לשעבר בת 12 במנילה (צילום: aFP) (צילום: aFP)
האפיפיור מחבק את גליזל, חסרת בית לשעבר בת 12 במנילה(צילום: aFP)

הילדה בת ה-12 פרצה בבכי כשסיפרה לאפיפיור על חוויות העבר שלה: "יש ילדים רבים שננטשו על ידי ההורים שלהם. יש גם ילדים רבים שהפכו קורבנות לדברים נוראיים שקרו להם כמו סמים וזנות".

 

"מדוע כה מעט אנשים עוזרים לנו?"

"מדוע אלוהים מרשה לדברים כאלה לקרות, אפילו אם אין זו אשמת הילדים? ומדוע יש כה מעט אנשים שעוזרים לנו?", שאלה הילדה הפיליפינית. דבריה של פאלומר באו אחרי שהאפיפיור שמע את עדותו של ג'ון צ'ורה בן ה-14, חסר בית נוסף לשעבר. פרנסיסקוס התקרב לשניהם וחיבק אותם ואז ניצל את דמעות הילדה כדי לענות באופן ישיר לשאלתה.

 

"גליזל היא היחידה ששאלה שאלה שעליה אין תשובה", אמר פרנסיסקוס. "והיא לא הייתה מסוגלת לבטא אותה במילים, רק בדמעות".

 

6 מיליון מאמינים קתולים באו לראות אותו למרות הגשם השוטף. פרנסיסקוס (צילום: EPA) (צילום: EPA)
6 מיליון מאמינים קתולים באו לראות אותו למרות הגשם השוטף. פרנסיסקוס(צילום: EPA)

"מדוע ילדים סובלים כל כך?", שאל האפיפיור. "כשהלב מסוגל לשאול את עצמו ולבכות אז אנחנו יכולים להבין".

 

האפיפיור הזכיר להמונים את הדרך שבה ישו שירת את מאמיניו. לדבריו, מבשר הנצרות לא מילא את הצרכים של האנשים במילות חמלה, בכסף או בדברים חומריים. במקום זאת, הוא אמר, ישו העביר את הזמן בהקשבה ובהבעת אהדה לאנשיו. "ישו בבשורה. הוא בכה על חברו המת, הוא בכה בלבו על המשפחה שאיבדה את ילדה, הוא בכה כשראה אלמנה ענייה קוברת את הבן שלה, הוא הזיל דמעה והתרגש כשראה את ההמונים ללא רועה", אמר האפיפיור.

 

"רק כשאנחנו לומדים לבכות עם אלה שסובלים, רק אז נוכל להבין אותם ולאהוב אותם", הוא הוסיף. "אם אינכם לומדים איך לבכות, אינכם יכולים להיות נוצרים טובים. בואו נלמד לבכות כמו שגליזל הראתה היום. בואו לא נשכח את השיעור הזה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: aFP
"לימדה אותנו איך לבכות". האפיפיור וגליזל בת ה-12
צילום: aFP
מומלצים