שתף קטע נבחר

 • חומרה - צילום דיגיטלי
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  קטנה ואיכותית: מצלמת וידאו של פנסוניק

  כן אתם קוראים נכון, עדיין יש כזה דבר מצלמת וידאו. לקחנו את הפנסוניק HC-W850 ללאס וגאס וגילינו למה עוד מוקדם להספיד את המצלמות הללו, ומה עושים עם שתי עדשות במצלמה אחת

  מצלמות וידאו ייעודיות הן קטגוריה שציפינו שתעלם מן העולם, הרי כל סמארטפון מסוגל לצלם וידאו ב-Full HD ובאיכות טובה מאוד. לצד שיפור הווידאו במצלמות ה-SLR הדיגיטליות, עולה שחקנית ותיקה בשוק, ומציעה מצלמת וידאו קומפקטית עם מסך מגע, חיבור ווי פיי והיכולת להקליט משתי עדשות בו זמנית. זוהי הפנסוניק HC-W850

   

  הדגמת מצלמת פנסוניק HW850    (צילום: שחר שושן)

  הדגמת מצלמת פנסוניק HW850    (צילום: שחר שושן)

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  חיישן קטן, קסם גדול

  איכות הווידאו מעולה. הצבעים נאמנים למקור והרגישות לאור מרשימה מאוד, למרות שמדובר בחיישן קטן. עומק שדה כמעט ואינו קיים וזה צפוי במצלמות שכאלה, אך זה לא מפריע לצילום להיראות מצוין. החלק שהרשים אותנו במיוחד היה תפקוד המצלמה בתנאי תאורה נמוכים. באחד השוטים בו רואים מזרקה המוארת בעדינות על הסטריפ בלאס וגאס, ניתן לראות כיצד כמעט ואין רעשים בחלקים החשוכים של התמונה, משימה לא קלה בכלל לחיישן שכזה. הטווח הדינמי מצוין, כשבלא מעט מקרים היה עליי לצלם אובייקט שהואר היטב לצד אוביקט שעמד מוצל, ושניהם יצאו חשופים בצורה מאוזנת.

   

   

  קטנה וקומפקטית (צילום: יח"צ) (צילום: יח
  קטנה וקומפקטית(צילום: יח"צ)

   

  שלל גוונים

  למצלמה מגוון מצבי וידאו כשכל אחד מהם הוא בקצב תעבורת נתונים שונה כדי שהקובץ יתפוס פחות מקום. מבחינתנו הרלוונטיים ביותר הם מצב Full HD 50FPS בקצב של 25 מגה ביט, ומצב ברזולוציה זהה בקצה של 50 מגה ביט לשנייה, מה שדרש כרטיס זיכרון מהיר מהסטנדרטי, אך מספק איכות וידאו טובה יותר. את ההקלטה עצמה ניתן לעשות בפורמט AVCHD של פנסוניק או ב-MP4 המוכר. לא הצלחנו להבחין בשינוי כלשהו באיכות בין הפורמטים, אך ה-AVCHD במקרה זה מכיל את האופציה המעט מיותרת של הקלטת הסאונד בסראונד 5.1.

   

  בנוסף לקצב הצילום הרגיל, ניתן לצלם בהילוך איטי מוצלח מאוד - 100 או 200 פריים לשנייה, ואם תחליפו את שיטת השידור ל-NTSC תוכלו להגיע גם ל-240 פריים לשנייה.

   

  רגישות מפתיעה לאור (צילום: שחר שושן) (צילום: שחר שושן)
  רגישות מפתיעה לאור(צילום: שחר שושן)

   

  מצלמת גם סטילס

  בנוסף לפונקציות הוידאו הרבות, ה-850 מסוגלת לצלם תמונות ברזולוציה של עד 24 מגה פיקסל. הצילום עצמו נעשה על ידי כפתור ייעודי בראש המצלמה כשניתן לצלם גם תוך כדי צילום וידאו. התמונות עצמן נראות טוב אך הן לוקות בחדות כשהצבעים אנמיים למדי. זה עוד מקרה קלאסי של "תתמיד במה שאתה טוב בו". אז כן, אפשר לצלם תמונות והן יוצאות בסדר, אבל לא הייתי מחליף את ה-SLR שלי בתמונות האלה.

   

  זום אופטי X20 מאפשר לראות מקרוב אובייקטים הנמצאים במרחק (צילום: שחר שושן) (צילום: שחר שושן)
  זום אופטי X20 מאפשר לראות מקרוב אובייקטים הנמצאים במרחק(צילום: שחר שושן)

   

  שתי עדשות

  בנוסף לעדשה הראשית שלה זום אופטי המגדיל פי 20, ישנה עדשה קטנה המובנית במסך הנפתח, ומסוגלת להסתובב כ-200 מעלות על צירה, זאת בנוסף לציר המחזיק את המסך. מטרת העדשה הנוספת היא לאפשר לצלם לתעד את עצמו תוך כדי שהוא מתעד אחרים, מעין מצלמת תגובה אם תרצו. התכונה החצי שימושית הזו שראינו בעבר בסמארטפונים עובדת היטב כשהתמונה מהעדשה הקטנה מופיעה כמלבן קטן בצד התמונה.

   

  עדשה אחת פונה קדימה, ואחת מובנית על המסך ()
  עדשה אחת פונה קדימה, ואחת מובנית על המסך

   

  תפריטים מסובכים

  פנסוניק תמיד היו מוצלחים בבניית טכנולוגיה, אך בהחלט לא בבניית ממשקים. תפעול המצלמה, למעט פונקציות ההקלטה והזום, לא נוח בעליל. כל פונקציה חבויה תחת תפריט אחר כשהגישה אליהם מתאפשרת דרך מסך המגע, אך הכפתורים המוצגים עליו קטנים מדי בכדי להיות נוחים לאצבע של אדם בוגר. נקודת האור, שגם היא עמומה למדי, היא השליטה הידנית על פרמטרים כמו הפוקוס או החשיפה הנעשית דרך גלגלת קטנה המותקנת בסמוך לעדשה שגם מתפקדת ככפתור. הפוקוס הידני אפילו יצבע עבורכם את האזור בתמונה שנמצא בפוקוס כדי שלא תפספסו, אך בגלל קרבת הכפתור לעדשה, לא פעם מצאתי את האצבע בשדה הראייה של העדשה.

   

   

  מסך בעל בהירות גבוהה מאפשר לראות גם באור יום (צילום: שחר שושן) (צילום: שחר שושן)
  מסך בעל בהירות גבוהה מאפשר לראות גם באור יום(צילום: שחר שושן)

   

  מתחבר מרחוק

  ל-850 אנטנת ווי פיי מובנית המאפשרת לה להתחבר לאינטרנט או לסמארטפון ישירות, לשדר את הווידאו ואף לשלוט במכשיר מרחוק. אחת האפליקציות המובנות היא U Stream המיועדת לשידור חי דרך האינטרנט. לאחר רצף הגדרות ארוך ומתיש שארך כמעט יומיים (וזו לא הגזמה) של ניסיונות שונים, הצלחנו לצאת בשידור חי אל האינטרנט אך הממשק הבעייתי וקשיי החיבור הפכו את כל הפונקציה האלחוטית לעניין איטי ומתסכל, שאי אפשר לסמוך עליו בשעת הצורך.

   

  זמן הסוללה היה מרשים גם כן. הסוללה החזיקה מעמד למשך יום שלם של צילומים מרוכזים, כשניתן לטעון אותה דרך מתאם החשמל הרגיל או דרך חיבור USB מסוללה ניידת.

   

  ממשק בעייתי אך התוצאות מצוינות (צילום: יח"צ) (צילום: יח
  ממשק בעייתי אך התוצאות מצוינות(צילום: יח"צ)

  למה לי מצלמת וידאו

  כאשר אנחנו נשלחים לסקר אירועים בחו"ל, אנחנו גם הצלמים של עצמנו וכך גם היה בתערוכת CES האחרונה בווגאס, שאליה הגעתי. בתערוכה, בה נדרשתי לצלם מאות שוטים שונים שאינם מתוסרטים, לא מבוימים ושהמשתתפים בהם אינם שחקנים, גיליתי בדיוק למה מצלמה כזו עדיין רלוונטית. בעוד שאני רגיל לתהליך במצלמת ה-SLR שלי - להדליק אותה, לפתוח את המסך המתקפל, להוריד את מכסה העדשה ולחפש איפה לשים אותו, לעבור למצב וידאו, להעביר פוקוס לידני, להתכוונן על האובייקט ולנסות למסגר את הפריים, ב-850 כל מה שהייתי צריך לעשות זה לפתוח את המסך, מה שהרים את מכסה העדשה אוטומטית, וללחוץ על הכפתור האדום להקלטה. זהו.

   

  תמונות אנמיות ולא מרשימות (צילום: שחר שושן) (צילום: שחר שושן)
  תמונות אנמיות ולא מרשימות(צילום: שחר שושן)

   

  עכשיו דמיינו שאתם הורים לילדים קטנים שרוצים להקליט את הילד שמתזז לו בבית או למשל, כמו במקרה של כנס הטכנולוגיה בווגאס, מסתובבים בחו"ל ולא רוצים שיראו שיש לכם ציוד יקר. המצלמה הקומפקטית נכנסה לכיס המעיל ובזמן שטיילתי ברחוב ורציתי לצלם את המבנים המגוחכים של לאס וגאס, יכולתי לשלוף אותה מהכיס, להתחיל לצלם תוך פחות משתי שניות (נתון אמיתי), ואז לקפל אותה חזרה לכיס ברגע. איש לא יודע ואני רגוע. 

   

  גם בתוך תאורה עמומה התוצאה לא רעה בכלל (צילום: שחר שושן) (צילום: שחר שושן)
  גם בתוך תאורה עמומה התוצאה לא רעה בכלל(צילום: שחר שושן)

   

  לא זול אבל שווה את זה

  לאלו המעוניינים במצלמת וידאו קלה ופשוטה להפעלה, המאפשרת גמישות כמו חיבור מיקרופון חיצוני ותכונות מתקדמות כמו הילוך איטי, הפנסוניק HC-W850 היא בחירה מצוינת. התפעול הבסיסי פשוט מאוד, כשהאיכות הסופית תשביע את רצונם של החובבים הקפדניים ביותר. המחיר - 3,490 שקלים, והוא כולל שלוש שנות אחריות מיורוקום. מדובר בעלות גבוהה למדי ולו רק בשביל לצלם וידאו, זאת לעומת מצלמות SLR שמחירן מתחיל בגובה הזה ועיקרן הוא תמונות. אם נודה על האמת, בסכום הזה, זו תהיה המצלמה שתרצו לרכוש עמוק בפנים, אבל תקנו אחת אחרת שמחירה הוא כמחצית מהסכום הזה.

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: יח"צ
  קטנה ואיכותית - מצלמת וידאו של פנסוניק
  צילום: יח"צ
  מומלצים