שתף קטע נבחר

שחוקים מהעבודה? כך תעברו הסבה בגיל 50

יש לכם עוד שנים רבות עד הפנסיה? יש פתרון - יו"ר קרן מעגלים המממנת הכשרות והסבות לעובדים במקצועות שוחקים, התארחה באולפן ynet עם פסיכולוג קליני והשניים הסבירו כיצד ניתן לעבור את השינוי - ולהתמודד עם החששות שבדרך. צפו

שנים רבות של עבודה באותו התחום או מקצוע, יוצרות לפעמים תחושה של שחיקה, בעיקר במקצועות פיזיים או כאלו שמתבצעים בתנאים קשים, דוגמת סבלות, סיעוד, אבטחה ועבודה במפעלים. יפה ויגודסקי, יו"ר קרן מעגלים, המממנת הכשרות מקצועיות לעובדים במקצועות שוחקים, והפסיכולוג הקליני ד"ר דני חמיאל, התארחו באולפן ynet וסיפרו ממה נגרמת שחיקה, מי זכאי להשתתף בהכשרות הללו וכיצד ניתן להתמודד עם החששות שעולים בדרך לשינוי המיוחל. צפו:

 

 

קרן מעגלים מממנת הכשרות והסבות מקצועיות לעובדים מבוגרים העומדים בתנאי הזכאות, בהתאם למידת התאמתם ובהתאם לצרכי המעסיק. פעילות הקרן פתוחה בפני עובדים בני 50 ומעלה העוסקים במקצועות שוחקים מעל 7 שנים במצטבר, או בעלי 20 שנות וותק ללא הגבלת גיל. היא החלה את פעילותה לפני כשנתיים ועד כה הכשירה למעלה מ-12 אלף עובדים במשק.

 

ערוץ שינוי מקצועי - לכתבות נוספות:

 

הקרן נוסדה על ידי לשכת התאום של הארגונים הכלכליים וההסתדרות בשיתוף משרד הכלכלה, כאשר הממשלה התחייבה לקצות לפעילותה כ-600 מיליון שקל ל-10 שנים. הקרע להקמתה היה העלאת גיל הפרישה, כאשר מטרתה העיקרית היא להקנות לאנשים אופק תעסוקתי ולאפשר להם להישאר במעגל העבודה לאורך זמן, כדי שלא יהפכו לנטל על משפחתם ועל החברה בכלל.

 

כדי להשתתף בהכשרות יש להיות בעל מקצוע המוגדר כ"שוחק" בהסכם. הקריטריונים להגדרת מקצוע ככזה, כוללים עבודה הכרוכה בסחיבת משאות כבדים באופן ממושך, עבודה פיזית בתנאים אקלימיים קשים, עבודה בסביבת רעש ושחיקה בגין ירידה בשמיעה, עבודה בסביבת חומרים מסוכנים, נהגים הנדרשים לנסיעות ממושכות, או עבודה בסיכון ביטחוני גבוה.

 

על פי ההסכם, די שעובדים המועסקים במקצועות שוחקים יעמדו בשניים מתוך 12 הקריטריונים שנקבעו, כדי שיהיו רשאים לפנות אל הקרן לקבלת מימון להכשרה מקצועית, הסבה למקצוע אחר, או שדרוג מקצועי. במהלך ההכשרות, מקבלים העובדים דמי קיום. 

 

ליצירת קשר עם קרן מעגלים - באתר האינטרנט או בעמוד הפייסבוק 


פורסם לראשונה 19/01/2015 12:36

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
יו"ר קרן מעגלים יפה ויגודסקי והפסיכולוג דני חמיאל באולפן Ynet
קריירה שנייה
הסבה מקצועית
זכאים
מומלצים