שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  המשורר נתן זך מאחל בהצלחה לאבו-מאזן

  הוא ידוע בהתבטאויותיו נגד מדיניות ישראל ותמיכתו בפלסטינים והפעם מפרסם המשורר נתן זך מודעה בעיתון בה הוא מאחל ליו"ר הרשות הפלסטינית, אבו-מאזן, בהצלחה בדרכו לבית הדין בהאג

  המשורר נתן זך, שהתבטא בעבר לגבי עמדת ישראל כלפי הפלסטינים, פרסם הבוקר בעיתון "הארץ" (עמוד 7) מודעה בה הוא מאחל לאבו-מאזן, יו"ר הרשות הפלסטינית, בהצלחה בדרך לבית הדין בהאג.

   

  המודעה היא, כל הנראה, פועל יוצא של ההודעה מטעם בית הדין בהאג - בשבוע שבעבר (ו') - על כך שהוא פותח ב"בדיקה מקדמית" של האפשרות ל"פשעי מלחמה בפלסטין".

   

   

  בתגובה להודעת בית הדין אמרו גורמים ישראליים בירושלים כי "ישראל דוחה על הסף את הודעת התובעת על פתיחת בדיקה מקדמית על בסיס הפנייה השערורייתית של הרשות הפלסטינית.

   

  "הרשות איננה מדינה ולכן אין מקום לבית הדין, גם על פי כלליו, לבצע בדיקה כזאת. האבסורד בהחלטה גדול עוד יותר משום שהרשות משתפת פעולה עם ארגון הטרור חמאס שמבצע פשעי מלחמה, בניגוד לישראל שנלחמת בטרור תוך שמירה קפדנית על הדין הבינלאומי ופועלת בה מערכת משפט עצמאית. מדובר בהיפוך מוחלט של המטרות המקוריות שבגינן הוקם בית הדין הבינלאומי, שנוסד בין היתר בעקבות רצח העם שבוצע ב-6 מיליון יהודים על-ידי הנאצים, ועכשיו מבקשים לנצל בית דין זה כנגד מדינת היהודים המתגוננת מפני הטרור הרצחני שתוקף אותנו ואת העולם כולו".

   

  משרד החוץ הפלסטיני מסר בהודעה רשמית: "המשרד מקדם בברכה את ההחלטה לפתוח בבדיקת המצב בשטחים הפלסטיניים על ידי התובעת של בית הדין הפלילי הבינלאומי. מדינת פלסטין הצטרפה לאמנת רומא בכדי להבטיח שפשעים חמורים ובמיוחד פשעי מלחמה ופשעים נגד האנושות לא יעברו ללא עונש.

   

  "בשנים האחרונות אלפי פלסטינים נהרגו, מרביתם אזרחים, כולל 2,000 פלסטינים שנהרגו במהלך התוקפנות האחרונה נגד העם הפלסטיני ברצועת עזה. ישראל מבצעת הפרות חמורות של החוק הבינלאומי כולל בנייה בהתנחלויות בשטחים הפלסטיניים הכבושים ובמזרח ירושלים. בכך שאנחנו דורשים להביא את הפושעים האחראים לכך למשפט צדק - אנחנו מכבדים את הקורבנות ומגנים על אחרים לפני שיהפכו לקורבנות בעתיד. משרד החוץ הפלסטיני יהיה מוכן לשתף פעולה באופן מלא עם בית הדין".

   

  אין זו פעם ראשונה שזך מגיב כך - בשנת 2010, בהמשך להודעה על משט לעזה, הודיע כי יצטרף למשט וקרא

  למדינת ישראל מדינת אפרטהייד. בתגובה אמר זך, בזמנו, ל-ynet: "אני רוצה להזכיר לאנשים שדעותיי לא השתנו ב-20 השנים האחרונות. כשחזרתי מאנגליה ב-1978 הודעתי בתוכנית של מני פאר בטלוויזיה שלעולם רגליי לא יחצו את הקו הירוק. לא אבקר שם, ואינני רוצה שספריי יגיעו לשם. לא אדרוך בשטח כבוש".

   

  זך מתח אז ביקורת נוקבת על הממשלה והביע חשש כי דרכה תוביל את ישראל למלחמות ולשפיכות דמים, וטען כי הכיבוש הוא המקור לרוב תחלואי החברה הישראלית. "אכזריות הדיכוי חדרה פנימה אלינו. אין יום שלא נרצחים כאן אנשים. האלימות בכבישים ובבתי-הספר חלחלה מהכיבוש. אני הייתי קצין ביטחון של חטיבה 8. אני לא משתמט, השתתפתי בשלוש מלחמות שהיו לחיים ולמוות". 

   

   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  לאתר ההטבות
  מומלצים