שתף קטע נבחר

המועמד לתפקיד שר הביטחון: ידלין ב"מחנה הציוני"

הרצוג ולבני הציג את אלוף במיל' עמוס ידלין, מועמדם לתפקיד שר הביטחון בממשלה הבאה. "ידלין בעל היכרות עמוקה עם האתגרים הביטחוניים, מהקברניטים המשפיעים במערכת הביטחון בעשורים האחרונים", אמר הרצוג

זהו המועמד לשר הביטחון של המפלגה המובילה בסקרים, חודשיים לפני הבחירות: יצחק הרצוג וציפי לבני הציגו הערב (יום ב') את אלוף במיל' עמוס ידלין, שיהיה מועמד "המחנה הציוני" לשר הביטחון - אם הם ירכיבו את הממשלה.

 

ההודעה על הבחירה בידלין הגיעה בקביל להבנה ששאול מופז לא יצטרף למחנה הלאומי. "נולדתי בבית ציוני והמחנה הציוני הוא מקומי הטבעי", אמר ידלין באירוע. "ביטחון ישראל מבוסס על צה"ל כצבא חזק וכצבא מרתיע - החזק במזרח התיכון אך גם על ברית אסטרטגית אמיצה עם ארה"ב וחוסנה החברתי. המזרח התיכון נמצא בשנים האחרונות בחוסר יציבות קיצוני המחייב ראייה אסטרטגית. לצד האיומים יש גם הזדמניות. עלינו לפעול בשיקול דעת ולמנוע הסלמה".

 

לבני, הרצוג וידלין, הערב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
לבני, הרצוג וידלין, הערב(צילום: מוטי קמחי)

 

 

כשנשאל על אירועי אתמול בסוריה ענה ידלין: "איש לא לקח אחריות על הפיגוע הזה אבל הוא מעלה את המתח אל מול אותו ציר רדיקאלי השולל את קיומה של מדינת ישראל ועושה הכל על מנת לפגוע בה. הציר הזה הוא אויב שלא מכיר בקיומנו ואנחנו נצטרך להתמודד איתו. כדי לעשות זאת נכון צריך מודיעין מעולה. ובאותו זמן צריך להיות מאוד עירניים שאנחנו לא מידרדרים לעימות והסלמה שאותם אנחנו לא רוצים. אפשר לסמוך על צה"ל שידעו לחשב את צעדיו היטב".

 

כיום עומד ידלין בראש המכון למחקרי ביטחון לאומי. באתר האינטרנט של המכון נכתב כי "ידלין נכנס לתפקידו כמנהל המכון למחקרי ביטחון לאומי בנובמבר 2011, לאחר 40 שנות שירות בצה"ל; תשע מתוכן כחבר במטה הכללי. בשנים 2010-2006 כיהן ידלין כראש אמ"ן, לפני כן שימש כנספח צה"ל בארצות הברית. בשנת 2002 הועלה לדרגת אלוף ומונה למפקד המכללות והמכללה לביטחון לאומי.

 

"ידלין שירת כסגן מפקד חיל האוויר. קודם לכך שירת כמפקד של שתי טייסות ושני בסיסים של חיל האוויר וכן עמד בראש מחלקת התכנון בחיל האוויר (1993-1990). הוא השתתף כטיס קרב במלחמת יום הכיפורים, במבצע שלום הגליל, ובמבצע תמוז להשמדת הכור הגרעיני בעיראק.

 

"ידלין הוא בעל תואר ראשון בהצטיינות בכלכלה ומינהל עסקים מאוניברסיטת בן גוריון שבנגב וכן בעל תואר שני במנהל ציבורי מאוניברסיטת הארוורד. עם שחרורו מהצבא הצטרף כחוקר בכיר למכון וושינגטון למדיניות המזרח התיכון כחוקר הבכיר בתחום הביטחון הלאומי של ישראל".

 

היו"ר הרצוג הציג את ידלין ואמר: "הוא הוא מהקברניטים המשפיעים במערכת הביטחון בעשורים האחרונים - ממלחמת יום הכיפורים, דרך השתתפותו בצוות שהפציץ את הכור בעיראק ועד עשרות שנות שירות בצה"ל. עמוס הוכיח את עצמו כלוחם נועז, אמיץ ואחראי, המשלב תעוזה עם תבונה מדינית. אני זכיתי יחד עם לבני לראות אותו בפעולה כראש אמ"ן, בדיונים הרגישים ביותר בשנים האחרונות - כאלה שחלקם פורסמו רק בתקשורת זרה".

 

הרצוג הוסיף: "ידלין בעל היכרות עמוקה עם האתגרים הביטחוניים במיוחד בימים אלה של תהפוכות בכל האזור. לכן הוא הדמות הביטחונית הבכירה של המחנה הציוני בבחירות הקרובות. כבן של שר החינוך הוא חולק עמדה משותפת - אין חברה בריאה ללא ביטחון וההפך. עמוס יהיה מועמדנו לתפקיד שר הביטחון ויביא איתו ידע". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
לבני, הרצוג וידלין, הערב
צילום: מוטי קמחי
מומלצים