שתף קטע נבחר

ר' השידור תפנה שטחי נדל"ן ב-270 מיליון ש'

הנהלת רשות מקרקעי ישראל הודיעה כי במסגרת הסכם עקרונות שחתמה עם רשות השידור, יפונו נכסי נדל"ן בשטח דרום הקריה בת"א ובמתחמי רוממה ושערי צדק בירושלים. במקומם ייבנו מגדלי מגורים ומשרדים עם מאות דירות

רשות השידור תפנה את נכסי הנדל"ן שברשותה בתל-אביב ובירושלים תמורת 270 מיליון שקל ומגרשים נוספים אחרים יושבו למדינה. כך הודיעה היום (ה') הנהלת רשות מקרקעי ישראל, במסגרת אישור הסכם עקרונות שחתמה עם רשות השידור. מדובר בקרקעות במתחם דרום הקריה בתל-אביב ובמתחם רוממה ושערי צדק בירושלים, שאותם תשווק רשות מקרקעי ישראל לצורך בניית מגדלי מגורים, תעסוקה ומסחר.

 

 

מתחם רשות השידור בדרום הקריה, שיפונה תמורת 190 מיליון שקל, ממוקם בסמוך לפארק שרונה וכולל שני מגרשים בשטח של כ-22 אלף מ"ר. על המגרש הראשון, ששטחו כ-13 אלף מ"ר, ייבנה מגדל בגובה 180 מטרים (כ-50 קומות), המיועד לבניית כ-77 אלף מ"ר למטרת תעסוקה וכ-4,200 מ"ר למטרת מסחר. ברשות ציינו כי המכרז עבור קרקע זו עתיד להתפרסם בימים הקרובים.

 

על מגרש נוסף בשטח של כ-9,000 מ"ר, ייבנו 3 בניינים עם 325 יחידות דיור, בתוספת כ-8,000 מ"ר לתעסוקה וכ-2,300 מ"ר למסחר. מגרש זה ישווק במהלך החודשים הקרובים, לאחר פינויה של רשות השידור מהמתחם.

הדמיית מתחם דרום הקריה בתל-אביב (הדמיה באדיבות רשות מקרקעי ישראל) (הדמיה באדיבות רשות מקרקעי ישראל)
הדמיית מתחם דרום הקריה בתל-אביב(הדמיה באדיבות רשות מקרקעי ישראל)

במתחם רשות השידור ברוממה ירושלים קיימים שני מגרשים שיכללו, בסופו של דבר, 308 יחידות דיור למגורים. המגרש הראשון, ששטחו 3,628 מ"ר, יכלול שני בניינים בגובה 12 קומות ועוד שתי קומות תת-קרקעיות עם 96 דירות. המגרש השני, ששטחו 37,756 מ"ר, יכלול 4 בניינים בגובה 11-12 קומות ועוד 4 קומות תת-קרקעיות עם 212 דירות. כ-20% מיחידות הדיור יהיו בשטח מירבי של 90 מ"ר (כ-60 דירות).

 

שני נכסים נוספים בירושלים הם מתחם שערי צדק ובניין ברחוב ירמיהו. בתמורה לפינוי מתחם שערי צדק, רשות השידור תקבל 80 מיליון שקל. 20% מתקבולי השיווק של רשות מקרקעי ישראל עבור המגרש יועברו לחשב הכללי של האוצר.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים