שתף קטע נבחר

שאלון במתמטיקה דלף לרשת - המבחן בוטל

בשל הדלפת שאלון 35801 ברמה של שלוש יחידות לרשת הוחלט לבטל את המבחן כשעה לפני ש-26 אלף תלמידים הגיעו להיבחן

בפעם השנייה החודש - מודלפת בחינת בגרות במגזר הערבי: טופס הבחינה של שאלון בבגרות ברמת שלוש יחידות לימוד במתמטיקה למגזר הערבי, שהייתה אמורה להתקיים הערב ב-18:00, הודלף בשעות הצהריים (יום ה') באמצעות וואטסאפ. בשל כך בוטל המבחן גם למגזר היהודי. מדובר בשאלון 35801. מדובר ב-26 אלף תלמידים שהיו אמורים להיבחן בשאלון זה.

 

עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet

 

בהודעה שפרסם משרד החינוך נמסר: "מנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן, החליטה על ביטול שאלון 35801 של בחינת הבגרות במתמטיקה (1 יחידת לימוד מתוך 3 יחידות הלימוד), בעקבות הדלפתו לרשתות החברתיות. יצוין כי המשרד איתר את ההדלפה מבעוד מועד ברשתות החברתיות של המגזר הערבי , כאשר משם היא הועברה אל הרשתות החברתיות האחרות. הדלפתה של הבחינה בשפה כזו או אחרת יש בה כדי לפגוע פגיעה חמורה בעקרון טוהר הבחינות".

השאלון שהודלף ()
השאלון שהודלף
 

מנכ"לית משרד החינוך הוסיפה ואמרה: "מדובר בחצייה של כל קו אדום, ואנו לא נעבור על כך לסדר היום. בעקבות המקרה פניתי למנהל אגף החקירות במשטרה, ניצב מני יצחקי, אשר יפתח בחקירה מיידית של ההדלפה וימצה את הדין עם האחראים לדבר. ניצב יצחקי מלווה גם את החקירה אשר נפתחה בעקבות ההדלפה של הבגרות בספרות למגזר הערבי. מצער שקומץ של עבריינים פוגע בציבור גדול והוגן של תלמידים, מורים ואנשי חינוך".

 

אורית משי, רכזת מתמטיקה ובחינות בגרות בתיכון מעיין שחר בעמק חפר, אמרה: "קיבלנו הודעה מהמשרד שהבחינה בוטלה בשל הדלפה. התלמידים שלנו היו אמורים להגיע ב-17:30 וברגע שזה פורסם התקשרנו להגיד להם שלא הגיע. עצרנו את חלקם בדרך. הם די המומים. הם למדו הרבה לבחינה בשבועיים האחרונים וזה יורד לטמיון. זה מפח נפש מאוד גדול לתלמידים. תחושה מאוד קשה ומאכזבת וחבל שקומץ של אנשים משפיע כל כל כך הרבה תלמידים".

 

ביטול הבחינה בשאלון שהודלף גרם לתסכול בקרב תלמידים שהתכוננו. סאמר סלאמי, תלמיד שאמור היה להיבחן, אמר כי "אם הנושא הזה לא יטופל בזמן אז התופעה תימשך ותגרום לנו נזק רציני. אני מקווה שבמשרד החינוך יתקבלו החלטות קשות נגד מי שעומד מאחורי זה כדי לעצור אותם כמה שיותר מהר. אנשים כאלה הם לא פחות מפושעים".

 

תלמידה אחרת ששוחחה עם ynet אמרה כי "זו רשלנות של משרד החינוך ושל צוות המורים שצריכים להשגיח ולדאוג שמחברות הבגרות לא יודלפו. עדיין לא שמענו מהמשטרה שמצאו את החשודים בהדלפת הבגרות, ובסוף מי שמשלם את המחיר אלה אנחנו, התלמידים, שחורשים כל הזמן כדי לקבל תוצאות טובות. בסוף פוסלים לנו את המבחן על טעות שאנחנו לא אחראים עליה".

 

בשבוע שעבר הודלפה הבגרות בספרות ערבית. מנכ"לית משרד החינוך, מיכל כהן, הנחתה אז את מנהל אגף הבחינות שבמשרד החינוך לבטל לאלתר את בחינת הבגרות. החלטת המנכ"לית התקבלה על רקע הפגיעה בטוהר הבחינות ודליפת הבחינה לרשתות החברתיות.

 

גם אז כהן הבהירה אחרי הדלפת המבחן כי היא רואה את העניין בחומרה רבה, וציינה כי אין בכוונתה לעבור על כך לסדר היום, ושהיא תפעל למצות את הדין עם האחראים למעשה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים