שתף קטע נבחר

הפיצוץ בשרון: הסיפור של רוחן והעד שחוסל

שי בכר, שלפי החשד חוסל בפיצוץ מכוניתו בהוד השרון, היה אמור להעיד נגד ראש ארגון הפשע מהשרון אבי רוחן, המואשם כי סחט אותו באיומים. באחד המקרים חתך אחד מחייליו של רוחן בגופו של העד: "לא כיבדת את אבי". עוה"ד של רוחן: "למתלונן היו חובות גדולים לגורמים שלא קשורים למרשי"

שי (שיקו) בכר, תושב רעננה כבן 40 שחוסל אתמול (יום ו') בצהריים בפיצוץ מכוניתו בהוד השרון, היה ברשימת עדי התביעה בכתב האישום נגד ראש ארגון הפשיעה מהשרון אבי רוחן, ונגד חברו הטוב (עדכון: ממידע שנמסר ל-ynet ביום 12.2.16 עולה כי כתב האישום נגד החבר בוטל במסגרת הסדר טיעון שהוגש על ידי הפרקליטות ואושר על ידי בית המשפט ביום 16.11.15. בכתבה זו הוא יכונה האדם הנוסף).

 

במשטרה בודקים אם בכר חוסל בגלל עדותו בתביעה נגד רוחן, שכבר נחשד בעבר בחיסול הכפול בצומת ירקונים באוגוסט 2013, ונגד האדם הנוסף, שמואשמים בעבירות שונות, בהן סחיטה באיומים ופציעה בנסיבות מחמירות. אם זאת, נדגיש, נבדקים גם כיווני חקירה אחרים.

 

עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet

 

בחודש אוקטובר 2014 הוגש כתב האישום נגד השניים לאחר שבחקירת היחידה הארצית לחקירות בינלאומיות (יאחב"ל) נטען כי העד לווה 350 אלף שקלים מבעליו של קיוסק ברעננה. בעל הקיוסק נפטר ויתרת החוב של העד עמדה על 80 אלף שקלים.

 

הגבר שחוסל לא שילם את חובו וזומן על-ידי אדם מטעמו של רוחן, כך נטען בכתב האישום, למסעדה ברעננה, שם המתינו לו שלושה מחייליו של ראש ארגון הפשיעה. לפי האישום, אחד מאנשיו של רוחן חתך את האמה בידו של העד ואמר לו: "זה מאבי על זה שלא כיבדת אותו ולא שילמת לאלמנתו של בעל הקיוסק".

 

עוד נטען נגד השניים כי כמה חודשים לאחר מכן הגיע אדם אחר מטעמו של רוחן ואמר לבכר כי הוא חייב 320 אלף שקלים. בעקבות חששו של העד, הוא שילם 110 אלף שקלים בתשלומים. בשלב מאוחר יותר זימנו רוחן והאדם הנוסף את בנו של בעל הקיוסק ואמרו לי כי רוחן היה בורר בין אביו לבין העד בקשר לחוב והם יטפלו בגבייתו. הם גם אמרו לו שלא יפנה לעד בקשר לחוב.

הרכב של העד עולה באש (צילום: גיא רוזברוך) (צילום: גיא רוזברוך)
הרכב של העד עולה באש(צילום: גיא רוזברוך)

 (צילום: עידו ארז) (צילום: עידו ארז)
(צילום: עידו ארז)

כתב האישום מתאר בתוכו את חששו של עד התביעה שחוסל אתמול מפני הנאשמים. העד מסר לאדם הנוסף 23 צ'קים על סך 10,000 שקלים, כל אחד מחשבונו של אביו, ו-12 צ'קים הועברו לבנו של בעל הקיוסק.

 

לאחר שאחת ההמחאות לא כובדה, האדם הנוסף דרש מהעד בתקיפות את הכסף. בהמשך הגיע רוחן בעצמו לחנות ירקות בבעלותו של העד שחוסל בהוד השרון. בכתב האישום נגד רוחן נטען כי הוא אמר לו: "אני אפתח לך את התחת. למה לא שילמת ל----? (האדם הנוסף, רב"צ)".

 

בנוסף, דרש ממנו רוחן להביא לו באופן מיידי 20 אלף שקלים על תשלומים עתידיים. בכר הגיע לאדם הנוסף והתחנן בפניו לאחר שהסביר לו כי לא יעמוד בדרישותיו של רוחן. את האדם הנוסף זה לא עניין והוא המשיך לפנות בתדירות גבוהה לעד בדרישה לשלם את הכסף.

אבי רוחן (צילום: ערן יופי כהן, ידיעות אחרונות) (צילום: ערן יופי כהן, ידיעות אחרונות)
אבי רוחן(צילום: ערן יופי כהן, ידיעות אחרונות)

עו"ד קובי בן שעיה המייצג את רוחן: חובות העד לא קשורים למרשי ()
עו"ד קובי בן שעיה המייצג את רוחן: חובות העד לא קשורים למרשי

מתוך חשש לשלומו ולאחר שהבין כי לא יוכל לעמוד בתשלום, הגיש העד תלונה במשטרה. דבר התלונה הגיע לידיעת הנאשמים והאדם הנוסף פנה לבנו של בעל הקיוסק והנחה אותו להימנע מהזכרת שמו ותיאם עמו עדויות במקרה שיזומן לחקירה.

 

על אף המקרים המתוארים בכתב האישום, עדיין לא ברור אם יש קשר בין החיסול לכתב האישום שהוגש נגד רוחן והאדם הנוסף. במשטרה אומרים כי כל הכיוונים נבדקים. עורך דינו של רוחן, קובי בן שעיה, מסר בתגובה: "למתלונן היו חובות כספיים גדולים לגורמים שונים שאינם קשורים למרשי".

 

משפטם של השניים טרם החל והעד לא הספיק להופיע בבית המשפט ולהעיד. כתב האישום נגד רוחן, שעדיין נמצא במעצר, הועבר לגישור. האדם הנוסף שוחרר למעצר בית.

 

 


פורסם לראשונה 23/01/2015 22:51

 

אלי סניור השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: גיא רוזברוך
הרכב שבו ישב העד עולה באש
צילום: גיא רוזברוך
צילום: אבי מועלם
אבי רוחן
צילום: אבי מועלם
מומלצים