שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  כפר סבא שינתה נתיב ב-Waze?
  על פי טענת העירייה, הנהגים שנוסעים בכביש 4 וחולפים דרך השכונות הירוקות בכפר סבא בזמן עומס, הביאו את ראש העירייה לפנות ל-Waze ולבקש לשנות את מסלול הנסיעה. בחברה מכחישים

  עיריית כפר סבא הודיעה לתושבי השכונות הירוקות שלה כי הצליחה לשנות נתיב נסיעה בתוכנת Waze, כך שנהגים שמגיעים מכביש 4 לא יעברו דרכן. כך מוסר ראש העיר יהודה בן חמו באתר העירוני. ב-Waze מכחישים. ל-ynet נמסר: "ל-Waze אין כל קשר למקרה, לא שינינו נתיבים על פי בקשה". בעיריה הגיבו להכחשה ומסרו "נעשתה פניה בכתב לחברת ווייז ונעננו בדיוק כפי שנמסר".

   

  עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet

   

   (צילום: אהוד קינן)
  (צילום: אהוד קינן)

   

  "לאחרונה קיבלתי פניות מתושבים שטענו כי בעקבות עבודות שמבוצעות ברעננה מופנים כלי הרכב שנעזרים באפליקציית waze לכפר סבא", נכתב בהודעה באתר העירייה "לאחר שביצעתי בדיקה בשטח וראיתי כי הפניות מוצדקות, הנחיתי את גורמי המקצוע בעירייה לפנות לחברת Waze ולבקש שלא להפנות את הרכבים לשכונות הירוקות במטרה למנוע עומס מיותר. אני שמח כי החברה נענתה לבקשתי ומקווה כי הצעד יקל על העומס".

   

  באתר העירייה גם מוסבר כי "נהגים, אשר נוסעים על כביש 4 מצפון ודרום ורוצים להגיע לרעננה מופנים ע"י אפליקציית waze "לחתוך" ו"לקצר" את דרכם דרך הכניסה לרחוב בגין, משם לשכונות הירוקות ובחזרה לרעננה", מה שמהווה הפרעה לתושבים.

   

  דיווחים אוטומטיים

  תוכנת Waze ותוכנות ניווט אחרות מקבלות דיווחים בזמן אמת על שינויים בתנועה, פקקים וחסימות, ומחשבות מסלולים חלופיים. אם כביש עמוס במיוחד או חסום, התוכנה תחשב באופן אוטומטי, וללא התערבות ידנית בדרך כלל, מסלול שעשוי לעבור גם באזורים עירוניים. במקרה הזה, לפי העירייה, נעשה שינוי ידני.

   

  לאחרונה פורסם כי תושבים בשוכנת שרמן אוקס בלוס אנג'לס התלוננו על בעיה דומה. תוכנת הניווט, לטענתם, מכוונת נהגים שנוסעים בכבישיים הראשיים

  הסמוכים, דרך השכונות שלהם, והשקט לא נשמר. במקום קמה יוזמה שבמסגרתה תושבים רצו למסור דיווחים שקריים לתוכנה, לפיהם הכבישים סגורים - וכך להפנות נהגים למקום אחר. אולם התוכנה עובדת בצורה כזו שאם מספיק נהגים עוברים בכביש שמדווח כסגור, הדיווח מתבטל. בכל מקרה,שם Waze לא התערבה.  

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "כפר סבא שינתה נתיב ב-Waze? "
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים