שתף קטע נבחר

נכדת הרב נהרגה, טרגדיה שנייה לנהגת

בתאונה לאחר הילולת באבא סאלי נהרגה פייגה חנה בת השנה וחצי, נכדתו של הרב שלום ארוש, מבכירי הרבנים בחסידות ברסלב. כל בני משפחתה נפצעו. לפצועה הנוספת זו טרגדיה שנייה: לפני 25 שנה היא נפצעה אנושות ובעלה נהרג באותו צומת

צירוף מקרים מזעזע: בין הפצועות בתאונה הקטלנית שאירעה הלילה (א') בצומת גבים סמוך למושב יכיני בדרום הייתה אישה בת 49 מהדרום. עבורה זו חוויה טרגית שנייה תוך 25 שנה לאחר שבאותו צומת בדיוק היא איבדה את בעלה בתאונת דרכים קשה. בצהריים הותר לפרסם את שמה של הפעוטה שנהרגה בתאונה - פייגה חנה ארוש, נכדתו של הרב שלום ארוש, מבכירי הרבנים בחסידות ברסלב. היא הובאה למנוחות הבוקר בבית העלמין בהר הזיתים. כל בני משפחתה נפצעו בתאונה ומאושפזים בבית החולים ברזילי באשקלון.

 

עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet

 

עוד בחדשות:

ליברמן: נפיץ את שארלי הבדו, לא יאיימו עלינו

תאונת המטוס: "לא נוחתים בתנאים כאלה"

יום השנה למהפכה: "הרוג באלכסנדריה"

 

בתאונה הלילה נהרגה הפעוטה בת השנה וחצי והוריה ושני אחיותיה הקטנות נפצעו בעת שהיו בדרכם לביתם בשכונת מאה שערים בירושלים, מההילולה של הבאבא סאלי בנתיבות. הפעוטה הובאה למנוחות בהלוויה מצומצמת שהתקיימה בצהריים בירושלים. אמה, אביה ושתי אחיותיה מאושפזים בבית החולים ונעדרו מהלוויה. סבה של הפעוטה, הרב ארוש, קרא למלווים להתחזק בתורה ובמצוות בעקבות הטרגדיה. בהלוויה השתתף גם רבה של ירושלים, הרב שלמה עמאר.

 

האישה מהרכב השני שנפצעה מאושפזת במחלקה לטיפול נמרץ בבית החולים ברזילי באשקלון ובני משפחתה נמצאים סביב מיטתה ומתפללים לשלומה. קרובי משפחתה סיפרו כי האישה (49), אם לשני ילדים גדולים, הייתה מעורבת יחד עם בעלה בתאונה שבה הוא נהרג. היא נפצעה אנושות ובמשך שנתיים הייתה מאושפזת בבית לוינשטיין ועברה טיפולי שיקום ארוכים. היא הייתה בת 21 בלבד כשאירעה התאונה ומאז גידלה את ילדיה לבד והפציעה הקשה ליוותה אותה כל חייה.

זירת התאונה הלילה בדרום ()
זירת התאונה הלילה בדרום

במקביל, בבית החולים מאושפזים גם בני המשפחה מירושלים שהיו מעורבים בתאונה. הילדות, בנות 4 ו-6, מאושפזות במצב קשה. האם, שנהגה ברכב המשפחה ונמצאת בהריון מתקדם, שבה להכרתה ועברה סדרת בדיקות, שבהן נמצא כי העובר בריא.

 

חקירת התאונה הקטלנית נמשכת באגף התנועה של המשטרה, ושם חושדים כי אחת הנהגות עלתה על נתיב נסיעה נגדי והתנגשה ברכב שבא ממול. החשד הוא שהנהגת לא הבחינה כי מדובר בכביש חד-סטרי ועלתה על הנתיב הנגדי בגלל ערפל כבד ששרר באזור.

 

במשטרה תחילה לא הבינו כיצד אירעה התאונה החזיתית בשל העובדה שבין שני הנתיבים מפרידה חומת בטון. ככל שהתקדמה החקירה התברר כי ככל הנראה, אחת הנהגות התבלבלה ועלתה על הנתיב הנגדי ונסעה לא פחות משמונה קילומטרים עד שהתנגשה ברכב שבא ממול.

 

בתוך כך, במהלך שנת 2014 נרשמה עלייה של ארבעה אחוזים בכמות ההרוגים והתאונות הקטלניות על כבישי ישראל. כך עולה מנתונים שפרסמה היום הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה. בסך הכול נהרגו אשתקד 320 בני אדם ב-293 תאונות קטלניות. עוד עולה מהנתונים כי נרשמה ירידה של שבעה ושמונה אחוזים בהתאמה במספר התאונות הקלות והקשות.

 

בסך הכול נרשמו 12,355 תאונות דרכים במהלך השנה החולפת, בהן יותר מ-10,000 קלות וכ-1,400 קשות. מספר הנפגעים בתאונות במהלך 2014 עמד לפי הלמ"ס על יותר מ-23 אלף בני אדם.

 

הלל פוסק השתתף בהכנת הידיעה
לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים