שתף קטע נבחר

אחרי חצי שנה: שולה זקן השתחררה מהכלא

התנהגותה הטובה הביאה לניכוי שליש ממאסרה, ושישה חודשים ו-11 ימים לאחר תחילת ריצוי עונשה שוחררה ראש לשכתו לשעבר של אולמרט. "תודה לקדוש ברוך הוא שנתן לי לעבור את הניסיון הזה", אמרה בדרכה לביתה

שולה זקן שוחררה הבוקר (יום ב') לביתה לאחר שריצתה שישה חודשים ו-11 ימים מתוך 11 חודשי המאסר שנגזרו עליה בעקבות הרשעתה בעבירות שוחד והלבנת הון במסגרת פרשת הולילנד. "ברוך מתיר אסורים", אמרה זקן עם יציאתה. "תודה לקדוש ברוך הוא שנתן לי לעבור את הניסיון הזה. אני מקווה שעברתי אותו בהצלחה".

 

 • עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet

   

   

  זקן סירבה לפרט יותר על תקופת המאסר, ואמרה שתתייחס לכך כשיגיע הזמן. "תעזרו לי לחזור למשפחה שלי, לאימא שלי שמחכה לי בבית", אמרה. את פניה של זקן קיבלו בעלה, בנה נדב ושני בני משפחה נוספים.

  זקן עם בעלה ובנה (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  זקן עם בעלה ובנה(צילום: מוטי קמחי)

  זקן ובנה נדב (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  זקן ובנה נדב(צילום: מוטי קמחי)
   

  ועדת השחרורים שליד שירות בתי הסוהר קיבלה בתחילת החודש את בקשתה של זקן לשחרור מוקדם, אך הפרוטוקולים של הדיון והנימוקים לשחרורה אסורים בשלב זה לפרסום על פי החלטת הוועדה. התנהגותה בכלא נווה תרצה בתקופת מאסרה נחשבה לטובה והיא הסתדרה עם האסירות שהיו איתה. כצפוי, לאחר שהגישה בקשה לוועדת השחרורים להפחית שליש ממאסרה, הפרקליטות לא התנגדה והוועדה נענתה לבקשתה.

   

  הנימוקים של הוועדה שהחליטה על השחרור המוקדם של זקן וכמו כן פרוטוקול הדיון בבקשה נותרו תחת צו איסור פרסום, שעליו הורתה הוועדה עצמה. מה שכן הותר לפרסום הם תנאי השחרור, שבמסגרתם תצטרך זקן להתייצב תוך 48 שעות משחרורה בתחנת המשטרה הקרובה למקום מגוריה ולחזור על כך פעמיים בחודש (בשבוע הראשון והשלישי) עד לחודש יוני 2015, שבו יסתיימו 11 חודשי המאסר שנגזרו עליה.

   

  נגד זקן הוצא צו עיכוב יציאה מהארץ עד יוני 2015 והיא נדרשה לפעול לפי תוכנית השירות לשיקום האסיר. כמו כן, הרשות לשחרור האסיר תתחייב לדווח לוועדה על כל הפרה בתנאי תוכנית השיקום. הוועדה הזהירה את זקן כי אם תפר את תנאי שחרורה, היא עלולה למצוא עצמה שוב בכלא.

   

  זקן החלה לרצות את עונשה ב-15 ביולי, לאחר הרשעתה בעבירות שוחד והלבנת הון בפרשת הולילנד. חודשיים לפני כן אישר השופט דוד רוזן את הסכם הטיעון שנחתם עמה. במסגרת ההסכם עם הפרקליטות העבירה זקן למשטרה הקלטות נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. בדיון המקדים חשפה פרקליטות המדינה שבדרך לעסקת הטיעון מסרה זקן שמונה קלטות שבהן לכאורה ראיות נגד אולמרט, בין היתר בעבירות של שיבוש הליכי חקירה והדחת עד. לאחר מכן זקן תושאלה על ידי השופט רוזן. תשובותיה לשאלות חיזקו את ליבת ההרשעה של אולמרט בפרשת הולילנד: היא הודתה שראש הממשלה לשעבר ביקש ממנה לתווך בין אחיו יוסי שנקלע לחובות לבין עד המדינה המנוח שמואל דכנר. יומיים לפני אישור הסדר הטיעון עם זקן, גזר השופט רוזן שש שנות מאסר על אולמרט.


 •  

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: מוטי קמחי
  שולה זקן, היום
  צילום: מוטי קמחי
  מומלצים