שתף קטע נבחר

פרשת השחיתות: הוארך מעצרם של רונן משה וטלי קידר החשודים במתן וקבלת שוחד

אנשי להב 433 חוקרים חשד כי יועצים אסטרטגיים ביצעו עבירות שוחד כדי לקבל פרויקטים. מעצרם של שניים מהם הוארך בארבעה ימים

חשדות חדשים בפרשת השחיתות: חוקרי יחידת להב 433 עיכבו הבוקר (יום ב') לחקירה ארבעה חשודים בשורת עבירות, בהן עבירת שוחד.

 

המשטרה ערכה חיפושים בבתיהם ובמשרדיהם. אחר הצהרים הובאו שניים מהחשודים לבית המשפט. האחד הוא יועץ התקשורת רונן משה, החשוד במתן שוחד. השנייה היא טלי קידר, שייעצה בעבר לבכירים בהם לשר סטס מיסז'ניקוב, החשוד בעצמו בפרשה. מעצרם של משה וקידר הוארך בארבעה ימים.

 

על פי החשד, הועברו לכאורה דמי שוחד לגורמים בשירות הציבורי על ידי משה, בתמורה להעברת תקציבים למשרדו לביצוע פרויקטים עבור משרדי ממשלה שונים. סנגורו, עו"ד ירון לונדון ממשרד כהן-סטרשנוב, אמר לאחר ההחלטה: "כנותן שירותים ויועץ, שמו של רונן השתרבב לנושא. לנו יש אמון מלא ברשויות החוק, ואין לנו ספק שבתום החקירה הדברים יתבהרו, האמת תצא לאור וכולם ידעו כי הוא נקי כפיים ולא נפל רבב בהתנהלותו, והוא יוכל לשוב לאשתו ובתו הבכורה, שנולדה אך לפני 24 שעות".

 

אשר לקידר, היא חשודה בלקיחת שוחד, קבלת דבר במרמה והפרת אמונים. בעלה פנה לשופט ואמר: "אשתי יתומת צה"ל. איך אתם מאפשרים לעשרות אנשים לצלם אותה כך?".

 עו"ד עמית חדד המייצג אותה הביע ביטחון ש"כשהראיות יתבררו גם לנו ותסתיים מערכת האיסוף, יתברר שמדובר בחשדות שאינן מחזיקים מים ושמרשתי לא עשתה שום דבר. טענות השיבוש חסרות שחר".

 

בנוסף, על פי החשד, קיבל בעל חברה פרטית לייעוץ אסטרטגי - לשעבר בכיר מאוד בשירות המדינה - כספים מתוך תקציבים שהוקצו לפרויקט משותף של כמה עמותות, בתמורה להעסקת חברת יחסי ציבור מסוימת לטובת הפרויקט, זאת מבלי שהעמותות מודעות ל"גזירת הקופון" על ידו. לבעל החברה מיוחס חשד לעבירות שוחד וקבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות. מעצרו לא הוארך.

 

ההתפתחות בחקירה חלה בעקבות חומרים שנאספו בשבועות האחרונים בחקירה הגלויה של פרשת השחיתות הגדולה בשירות הציבורי.


פורסם לראשונה 26/01/2015 09:35

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: ירון ברנר
רונן משה. 4 ימי מעצר
צילום: ירון ברנר
צילום: ירון ברנר
טלי קידר. 4 ימי מעצר
צילום: ירון ברנר
צילום: מאיר אוחיון
חשודים חדשים
צילום: מאיר אוחיון
מומלצים