שתף קטע נבחר

ידלין על נאום נתניהו בקונגרס: "משחק פוליטי לא אחראי"

ראש אמ"ן לשעבר ומועמד המחנה הציוני לתפקיד שר הביטחון התארח באולפן ynet והצטרף לביקורת על נאומו המתוכנן בוושינגטון של רה"מ שבועיים לפני הבחירות. "נאום בקונגרס לא ישנה את העסקה עם איראן", אמר ידלין והוסיף: "יש לסכל את התארגנות חיזבאללה ואיראן בגולן"

מועמד המחנה הציוני לתפקיד שר הביטחון, ראש אמ"ן לשעבר אלוף במילואים עמוס ידלין, מתח ביקורת חריפה על ראש הממשלה בנימין נתניהו ונאומו המתוכנן בקונגרס שבועיים לפני הבחירות, נאום שנקבע מאחורי גבו של נשיא ארצות הברית ברק אובמה. "אני חושב שזה משחק פוליטי, אני חושב שמה שעושה ראש הממשלה הוא לא אחראי", אמר ידלין בראיון לאולפן ynet.

  

ידלין אמר עוד בעקבות המשבר עם הבית הלבן כי "כשאנחנו מנהלים את היחסים עם ארה"ב אנחנו צריכים לנהל אותם במקביל גם עם הנשיא וגם עם הקונגרס. ראש הממשלה הפך את הנושא לסוגיה מפלגתית בארה"ב, אסור לנו שישראל תהיה בעיה של מפלגה כזאת או אחרת".

 

הוא הוסיף ואמר: "זה חוסר אחריות להיכנס עכשיו לעימות עם הנשיא האמריקני שהוא זה שישפיע על העסקה שתהיה עם איראן, הוא בן בריתנו היחידי כמעט בעולם מבחינה צבאית וביטחונית. אם הצפון יתפרץ, יש פה חוסר אחריות וחוסר ראייה מה חשוב למדינת ישראל ברגע זה ביחסיה עם ארה"ב. נאום בקונגרס לא ישנה את העסקה".

"נאום בקונגרס לא ישנה את העסקה". ידלין באולפן ynet, היום (צילום: אורי דוידוביץ, אבי חי) (צילום: אורי דוידוביץ, אבי חי)
"נאום בקונגרס לא ישנה את העסקה". ידלין באולפן ynet, היום(צילום: אורי דוידוביץ, אבי חי)

ידלין הוסיף ואמר כי "צריך לסכל את ההתארגנות של חיזבאללה ואיראן לפעול נגדנו ברמת הגולן. אנחנו צריכים שתהיה לנו תוכנית איך לטפל בחיזבאללה ולדאוג לכך שהעימות הוא יותר קצר ויותר מכריע".

 

על משא ומתן עתידי מול הפלסטינים אמר המועמד לתפקיד שר הביטחון: "אני לא משוכנע שאבו-מאזן הוא פרטנר. אבל אני רוצה לנסות זאת פעם נוספת ושאם זה לא יצליח שהאשמה לא תיפול עלינו. אנחנו צריכים לבוא בידיים נקיות למשא ומתן. אנחנו צריכים להבהיר שישראל מוכנה לעשות את הצעדים הנדרשים ממנה ולהוכיח שאם אין שלום, הבעיה היא אצל הפלסטינים. ואז ללכת לפתרון האזורי".

 

על ההתנחלויות אמר ידלין: "אנחנו לא נבנה בהתנחלויות שמעבר לקו שאנחנו חושבים שהוא גבולה של מדינת ישראל. כי אנחנו רוצים וחושבים שזה נכון שלמדינת ישראל יהיה גבול. אנחנו נבנה בירושלים, אנחנו נבנה בגושים, אנחנו לא נבנה במקומות שהם המקומות הבעייתיים. אנחנו בעצם נחזור למכתב הנשיא בוש לשרון ב-2005. מה שאומר שישראל בונה בירושלים ובגושים. רבים עם ישראל בעולם אם חושבים שעל ידי בנייה בהתנחלויות היא מונעת את הפתרון של שתי מדינות לאום לשני עמים".

 

על החבירה להרצוג וללבני אמר ידלין: "בוודאי שאני חלק מהמחנה הציוני, אני נולדתי בבית ציוני, גדלתי בנגב בקיבוץ שהוא חלוצי, באתי לייצג את הציונות. שרתי את חיל האוויר 40 שנה, והצטרפתי עכשיו לתנועה הפוליטית שנקראת המחנה הציוני. זה יתרון גדול שאני לא חבר מפלגה, אני חושב שהשרים צריכים להיות מרוכזים במשרדיהם וחברי הכנסת צריכים לעסוק בחקיקה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורי דוידוביץ, אבי חי
ידלין
צילום: אורי דוידוביץ, אבי חי
מומלצים