שתף קטע נבחר

המדינה לא ערערה, וארז אפרתי בדרך לחופש

הנאנסת תיארה את חששה מהיום שבו מאבטח הרמטכ"ל לשעבר ישתחרר מהכלא, אך הפרקליטות בחרה לא לערער על ההחלטה לקצר עונשו. "ההחלטה הסתמכה על חוות דעת חיובית ולא חורגת ממתחם הסבירות", טענו

למרות ההתנגדות הנחרצת של הנאנסת והחשש שלה מפני שחרורו של ארז אפרתי, מאבטח הרמטכ"ל לשעבר צפוי בקרוב לצאת לחופשי. זאת, לאחר שבפרקליטות מחוז צפון החליטו שלא להגיש ערעור על החלטת ועדת השחרורים לשחרר את אפרתי מוקדם.

 

 

אפרתי עבר את המשוכה האחרונה לפני החופש - ועדת השחרורים - וכעת כל שנותר לו זה להמתין לתנאי הפיקוח שיוטלו עליו, על פי חוק הפיקוח על עברייני מין. בשבוע שעבר החליטה ועדת השחרורים לקצר את עונשו של אפרתי. בדיון שנערך בפני ועדת השחרורים התייצבה גם המתלוננת נגדו, שסיפרה כיצד חייה נהרסו בעקבות מעשיו של אפרתי ותיארה את החשש שלה מהיום שבו ישתחרר.

ארכיון. ארז אפרתי בבית המשפט (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
ארכיון. ארז אפרתי בבית המשפט(צילום: מוטי קמחי)

פרקליטתו של אפרתי, עו"ד רותם טובול, טענה בדיון כי אפרתי עבר את כל תהליכי השיקום בכלא. היא סיפרה שבזמן מאסרו נולד לו ילד, הוא בקשר עם ארוסתו ואף נקבעה לו תוכנית שיקום על ידי הרשות לשיקום האסיר.

בעקבות החלטת הוועדה לשחררו ביקשו בפרקליטות מחוז צפון לעכב את השחרור על מנת לשקול הגשת ערעור - והוועדה נענתה ועיכבה את השחרור למשך שבוע.

 

היום היה היום האחרון שבו יכלה הפרקליטות להגיש ערעור לבית משפט לעניינים מנהליים בנצרת על החלטת השחרור, אך בפרקליטות החליטו לבסוף שלא להגיש את הערעור. בפרקליטות הגיבו על ההחלטה שלא לעתור ואמרו: "החלטת ועדת השחרורים הסתמכה על חוות דעת חיוביות של גורמי הטיפול ועל תוכנית רשות לשיקום האסיר שהוכנה לו. משכך, לא ניתן לומר שהיא חורגת ממתחם הסבירות באופן שמצדיק הגשת עתירה".

 

ב-2010 הורשע אפרתי באונס צעירה בתל אביב ונידון לשמונה שנות מאסר. אפרתי כבר מרצה חלק מהשליש האחרון של מאסרו ובנסיבות אחרות היה אמור להשתחרר לאלתר. אך עקב היותו עבריין מין, בית משפט מחוזי אמור לקבוע את תנאי הפיקוח לאחר שחרורו. לפי שעה עדיין לא התקיים דיון בבית משפט מחוזי על תנאים אלו, ולפיכך אפרתי לא ישתחרר עד לקביעתם.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
ארז אפרתי
צילום: מוטי קמחי
צילום: הרצל יוסף
עו"ד רותם טובול
צילום: הרצל יוסף
מומלצים