שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  איבריה של מדריכת היוגה הצילו חיים

  ניצה ארבל בת ה-70 נפטרה בפתאומיות משבץ מוחי ומשפחתה תרמה את איבריה. בסך הכל, במהלך ינואר התבצע מספר שיא של השתלות - 37 איברים הושתלו ב-28 אנשים. "אני שמח שהתחלנו את שנת 2015 במספר רב של השתלות איברים", אמר פרופ' דן ערבות מבילינסון

  ניצה ארבל, בת ה-70, תושבת רחובות ואנדראיה סרנגא, תושבת נצרת עילית ואם לתאומים בני 17, נפטרו משבץ מוחי פתאומי השבוע. איבריהן הצילו את חייהם של אנשים רבים.

   

  עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet

   

  מותה של ארבל, שהייתה מנחת יוגה, יוגת צחוק ודמיון מודרך, שעסקה בהתנדבות בבתי אבות עם תשושי נפש, ועם עיוורים. היא רקדה ריקודי בטן, והשתתפה בתיאטרון חובבים, היכה בתדהמה את שלושת ילדיה ואת חבריה לקהילת הצחוק הגדולה, במסגרתה הייתה פעילה שנים רבות.

   

  לאחר מותה החליטה משפחתה לתרום את איבריה, כדי לעזור לאחרים, כפי שעשתה בחייה.

   

  תרומת איבריהן של ארבל וסרנגא מצטרפת לתרומות נוספות במהלך ינואר - שבו התבצעו מספר שיא של השתלות. בסך הכל במהלך חודש ינואר הושתלו במהלך ינואר 37 איברים ב-28 איש שזכו בחיים חדשים. התרומות התקבלו מנפטרים בבתי החולים איכילוב, סורוקה, רמב"ם, שיבא וברזילי.

   

  ניצה ארבל. מותה הפתאומי הכה בהלם את הסובבים (צילום: באישור המשפחה וניצה שרר) (צילום: באישור המשפחה וניצה שרר)
  ניצה ארבל. מותה הפתאומי הכה בהלם את הסובבים

    

  חותמים עכשיו:

  לחתימה על כרטיס אדי מקוון  - לחצו כאן

   

  הצילו חיים

  אנדראיה בת 55 נדרסה; איבריה מושתלים עכשיו

  תרומת כבד אחת - הצילה חייהם של שתיים

  יוסף תרם איברי בנו לפני 11 שנה - עכשיו קיבל 2 כליות

   

  אנדראיה סרנגא. נפטרה משבץ מוחי ()
  אנדראיה סרנגא. נפטרה משבץ מוחי

  חמישה חולים זכו בתרומת כבד

  חמישה אנשים שסבלו מאי ספיקת כבד קשה, זכו לקבל תרומת כבד. באחד מהם, דודו כהן בן 35 מרמלה, הסובל מעיוורון ומפעיל למחייתו עגלת קפה באיצטדיון טדי בירושלים, הושתלו כבד וכליה בבית החולים בילינסון. ארבעה חולים זכו בריאות, כאשר בגופו של אחד מהם הושתל לב ושתי ריאות.

   

  שמונה חולים הסובלים מאי ספיקת כליות קשה וטופלו בדיאליזה, עברו השתלת כליה, שניים מתוכם עברו השתלת שתי כליות. אחד המושתלים היה ריאד מוחמד וותד, בן 31, שהמתין 10 שנים להשתלת כליה, לאחר שכבר בגיל 21 סבל מאי ספיקת כליות וטופל בדיאליזה. "קיבלתי מתנה גדולה ליום ההולדת" סיפר לאחר ההשתלה, "נולדתי מחדש". מצב המושתלים טוב והם המתאוששים ביחידות טיפול נמרץ ומחלקת השתלות.

   

  "מדובר בהישג גדול, ואני שמח שהתחלנו את שנת 2015 במספר רב של השתלות איברים", אמר פרופ' דן ערבות מנהל מערך ניתוחי לב חזה בבילינסון, "מיומנות השתלת ריאות ולב היא תהליך מורכב הדורש מקצועיות ועבודת צוותים רבים כל פעם מחדש. הצלנו חיים של רבים במצבים קשים ומורכבים. נקראנו לשולחן הניתוחים שוב ושוב וניתחנו ללא לאות. אנו נמשיך להציל חיים".

   

  "ניתחנו ללא הפסקה במשך שבוע" סיפר פרופ' איתן מור, מנהל מחלקת השתלות בבילינסון, "חזרנו הביתה רק לשעות ספורות בלבד, גם רופאים שלא היו כוננים ונאלצו לוותר על תכניותיהם ולהגיע לבית החולים סייעו במבצע. זו אמנם הקרבה גדולה, אך אנו עושים זאת מסיבות מצפוניות, זה חלק מהמקצוע וחלק מהמחויבות שלנו על מנת להציל חיי אדם."

   
   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  חדרי הניתוח עבדו ללא הפסקה
  צילום: ויז'ואל/פוטוס
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים