שתף קטע נבחר

הפארסה של בנט: אלי אוחנה פורש מהבית היהודי

כוכב הכדורגל לשעבר שזכה לשריון בבית היהודי ויתר על מקומו בשל הביקורת. "לא צפיתי את הסערה ואיני בנוי לכך", כתב אוחנה. ח"כ שקד אמרה על הצטרפותו: "בנט רצה לצרף מזרחי, נאמר לי שהוא אינטליגנטי"

הכדורגלן לשעבר אלי אוחנה הודיע הבוקר (יום ה') כי החליט לא להתמודד בבית היהודי, אף ששוריין במקום השמיני ברשימה. "פניתי אתמול בלילה ליו"ר הבית היהודי נפתלי בנט בבקשה שלא להצטרף לרשימת הבית היהודי לכנסת. לא צפיתי את הסערה הציבורית שהתעוררה בעקבות הצטרפותי לחיים הפוליטיים, ואיני מרגיש שבשלב זה בחיי אני בנוי לכך".

 

אוחנה שוריין במקום ריאלי בבית היהודי ותמונתו מתנוססת במודעת הבחירות של בנט, אולם הדחייה מבית עשתה את שלה. אחרי שחברת הכנסת איילת שקד חשפה כי אוחנה נכנס לרשימה רק כי "בנט רצה מזרחי מסורתי שגדל בילדות קשה והצליח" ואף אמרה כי לא שוחחה עם אוחנה "אבל סיפרו לי שהוא אינטליגנט", נרשמה התנגדות עזה גם משאר חברי הרשימה, שטענו כי אין לשריין את אוחנה.

 

אוחנה ובנט. מחוץ לבית (צילום:יבגני יאנובסקי) (צילום:יבגני יאנובסקי)
אוחנה ובנט. מחוץ לבית(צילום:יבגני יאנובסקי)

יו"ר הבית היהודי כנראה לא צפה את ההתנגדות, שצפה על פני השטח במלוא עוזה. ביום שלישי התכנסו בכירי המפלגה במיוחד בירושלים, ושם נודע כי הרב אלי סדן, ראש המכינה הקדם צבאית "בני דוד", כועס על המהלך של בנט. לאחר הדיון המיוחד של אנשי הבית היהודי נסעו שקד ובן דהן לפגישה דרמטית עם הרב סדן ומקורבו. משתתפי הפגישה, שאותה הגדירו ככזאת שהתנהלה ב"אווירה מכבדת עם דיון אמיתי ועמוק", התחייבו לא להוציא מתוכנה - אך סיפרו על האשמות קשות שהוטחו בבנט. "מי שראש בקיר - משלם מחיר", אמר מקורב לרב, והדגיש: "הכדור בידיים של בנט". הרב אף איים כי יורה לתלמידיו לא להצביע לבית היהודי, ונראה שהפרישה של אוחנה שמה סוף למתיחות.

 

הביקורת על שיבוץ אוחנה נגעה להתבטאויות שלו בעבר בנוגע לתמיכה בתוכנית ההתנתקות, לחוסר הניסיון ולאי-התאמה לחיים הפוליטיים. המתנגדים לשריון הצביעו על בעיה חמורה יותר, להשקפתם, והיא בעיות מהותיות כדוגמת חילול שבת בפרהסיה וחיי המשפחה.

 

אוחנה, שעזב למען ההתמודדות את תפקידו בנבחרת הנוער ועבודתו כפרשן בערוץ הספורט, הבין את הרמזים ונטש את הזירה הפוליטית שלושה ימים בלבד לאחר שהצטרף אליה. "שמחתי מאוד כשנפתלי בנט פנה אליי, והצטרפתי למפלגה מתוך רצון גדול לתרום ולעזור לחלשים בחברה, אך ראיתי מאז יום אחרי יום מתקפות חוזרות ונשנות כלפיו וכלפיי, מתקפות שפגעו בי ובמשפחתי למרות כוונותיי הטובות - ואין לי שום רצון שהשר בנט ובטח לא משפחתי ייפגעו בגללי", נכתב בהודעה שפרסם.

 

יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט כתב בפייסבוק: "אלי, אני אוהב אותך. לימדת אותי שיעור חשוב שמעולם לא למדתי מאיש". לדבריו, "המתקפה שהגיעה מכל מקום (גם מהתקשורת, גם מתוך הציבור) הייתה יותר מדי, גם בשביל איש אמיץ ולוחם כמו אלי". שר הכלכלה הוסיף וכתב: "בימים האחרונים אוחנה התכונן לכהונתו כחבר כנסת, סיפר לי שלמד את עבודת הוועדות, נכנס לנושאים כלכליים, קבע עם פעילים, התחיל לעבוד".

 

ח"כ זבולון כלפה, שפרש בגלל השריון של אוחנה, חזר בו הבוקר בעקבות ההתפתחויות. "אני שמח שבסופו של דבר ההיגיון הבריא ניצח. אורי אריאל התקשר אליי הבוקר לעדכן אותי בהתפתחויות וביקש ממני לחזור בי מפרישתי והודעתי לו שכך אעשה. נשלב ידיים ונפעל יחד כדי שהבית היהודי יהיה בית גדול וחזק", אמר כלפה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים