שתף קטע נבחר

"סרסר לזנות". החל משפטו של שטראוס-קאהן

הכלכלן הבכיר שהיה מועמד מוביל לנשיאות צרפת נאשם כי ארגן בדירתו מסיבות מין בהשתתפות פרוצות. "היו מסיבות, לא ידעתי שהנשים היו זונות"

דומיניק שטראוס-קאהן, לשעבר יו"ר קרן המטבע הבינלאומית, היה בעבר מועמד מוביל במרוץ לנשיאות צרפת, עד שחדרנית בבית מלון בניו יורק האשימה אותו ב-2011 כי תקף אותה מינית. התיק נגדו נסגר לאחר שבית המשפט הטיל ספק במהימנותה של המתלוננת נפיסטו דיאלו, אולם היום (יום ב') הוא מתמודד עם משפט חדש שנפתח נגדו בעיר ליל בגין סרסור לזנות. אם יורשע הוא עשוי לקבל עונש של עד עשר שנות מאסר וקנס כספי בסכום של עד 1.5 מיליון אירו (1.7 מיליון דולר).

 

שטראוס-קאהן: "התאווה איננה חטא"

 

עוד חדשות בעולם :

החוג לתקשורת. נסראללה, בוא נדבר על זה

"זו לא המלחמה שלנו": מלך ירדן בקרב מבית

 

התביעה בצרפת טוענת כי שטראוס-קאהן בן ה-65, שנאשם ביחד עם 13 אנשים נוספים, ידע שהוא מתעסק עם פרוצות כשנטל חלק במסיבות מין בפריז, בליל ובוושינגטון בשנים 2011-2008. כך סיפר מקור משפטי בצרפת לסוכנות הידיעות רויטרס. הכלכלן לשעבר נאשם ב"סרסור לזנות בנסיבות מחמירות".

 

ארגן מסיבות מין בהשתתפות פרוצות? שטראוס-קאהן (צילום: AFP) (צילום: AFP)
ארגן מסיבות מין בהשתתפות פרוצות? שטראוס-קאהן(צילום: AFP)

13 נאשמים לצד שטראוס-קאהן בבית המשפט בליל. באטריס לגרן (צילום: AFP) (צילום: AFP)
13 נאשמים לצד שטראוס-קאהן בבית המשפט בליל. באטריס לגרן(צילום: AFP)

כלי תקשורת מחוץ לאולם המשפט בליל (צילום: AFP) (צילום: AFP)
כלי תקשורת מחוץ לאולם המשפט בליל(צילום: AFP)

על פי התביעה, הכלכלן הבכיר לשעבר התיר לקיים בדירתו השכורה מסיבות מין שבהן השתתפו פרוצות והוא עצמו היה מעורב בארגונן. עורכי דינו של שטראוס-קאהן דחו את האישומים נגדו וטענו שהוא מעולם לא הסתיר את מסיבות המין שבהן השתתף, אבל שלא היה מודע שהנשים שהשתתפו בהן היו זונות ולא מילא חלק מרכזי בארגון המסיבות.

 

שטראוס-קאהן נכנס לבית המשפט ביחד עם שלושת עורכי דינו וסירב לעצור ולהשיב לשאלות העיתונאים הרבים שהמתינו מחוץ לאולם בית המשפט בעיר ליל שבצפון צרפת. השערורייה המדוברת זכתה לכינוי "פרשת קרלטון" על שם בית המלון בליל שעומד במרכז רשת מין שחבריה עומדים כיום למשפט.

 

מאז האשמתו בתקיפה מינית בניו יורק והחלטה להעמידו לדין בגין סרסור לזנות, הספיק שטראוס-קאהן לצאת מהמרוץ לנשיאות צרפת, שבו זכה בסופו של דבר חברו למפלגה הסוציאליסטית פרנסואה הולנד, להיפרד מבת זוגו העיתונאית אן סינקלייר, לצאת עם אישה אחרת ולפתוח בקריירה במגזר ההשקעות הפרטי. גורם בבית המשפט בליל אמר שמשפטו של שטראוס-קאהן יימשך שלושה שבועות לפחות.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים