שתף קטע נבחר

פינוי-בינוי בבאר יעקב: 1,150 דירות חדשות

ל-ynet נודע כי חברת הנדל"ן ענב חתמה על הסכם מול חברת הדיור הציבורי עמידר, שצפוי לקדם פרויקט התחדשות עירונית ענק בשכונת רמב"ם בעיר. במסגרת הפרויקט, ייהרסו 9 בתי רכבת ישנים עם 194 דירות קטנות, חלקן שייכות למערך הדיור הציבורי, לטובת 14 מגדלים עם 1,152 דירות חדשות

פרויקט התחדשות עירונית נוסף בבאר יעקב: ל-ynet נודע כי חברת הנדל"ן ענב, העוסקת בפרויקטים של פינוי-בינוי, חתמה באחרונה על הסכם עם חברת הדיור הציבורי עמידר לקידום תוכנית פינוי-בינוי בשכונת רמב"ם בעיר. מדובר בתוכנית לפינוי 194 דירות ישנות ב-9 בנייני רכבת ישנים בני 3 קומות, ובמקומם ייבנו 14 מגדלי מגורים חדשים עם 9-27 קומות ו-1,152 דירות בסך הכל.

 

כותרות אחרונות על פינוי-בינוי בערוץ הנדל"ן :

 

>>> עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet

 

בחברת ענב מציינים כי חתימתה של חברת עמידר על ההסכם "מהווה צעד משמעותי לקראת קידום הפרויקט במתחם". זאת משום שהאחרונה מחזיקה בחלק מהדירות בפרויקט, במתחם החולש על הרחובות הרב קוק, אלי כהן, חזון איש והרב עוזיאל. עוד נמסר מענב כי עד כה הושגו חתימות על הסכמים של מעל 70% מבעלי הדירות במתחם.

 

יש לציין כי מדובר בשלב ראשוני של הפרויקט, ובינתיים הופקדו התוכניות לבנייתו לדיונים בוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בבאר יעקב. על פי אותן תוכניות, ייבנו במתחם גם מבני ציבור, גני ילדים, מתנ"ס קהילתי ופארק ירוק. על פי ההערכות, מחירי הדירות החדשות שייבנו יעמדו על כ-1.5 מיליון שקלים ל-4 חדרים. הדיירים הקיימים שמתגוררים כיום בדירות בשטח של 60 מ"ר בממוצע, יקבלו דירות מרווחות בשטח של 115 מ"ר.

 

חברת ענב מקדמת מיזמי פינוי-בינוי בהיקף של אלפי יחידות דיור בערים נוספות מלבד באר יעקב, ובהן כפר סבא, יהוד, רחובות, ירושלים, חדרה וערים אחרות. לדברי מנכ"ל החברה, אפי כץ, "ההסכם שנחתם מהווה צעד משמעותי לקראת חידוש פני העיר. הדיירים מתגוררים שם היום בדירות קטנות הסובלות מליקויי בנייה חמורים. בצאת הפרויקט לפועל, יזכו הדיירים לקבל דירות חדשות גדולות ומרווחות, אשר יכללו גם ממ"ד, מרפסת שמש וחניה תת-קרקעית".

 

עוד ציין כץ כי הפרויקט יהפוך את שכונת רמב"ם לשכונה אטרקטיבית, שתהווה מוקד משיכה לזוגות צעירים ומשפרי דיור. "בניית כמות מסיבית של יחידות דיור, תביא לכניסת אוכלוסייה חדשה וחזקה, מה שעשוי להוביל לכך שהדיירים במתחם כיום יוכלו להכפיל את שווי דירותיהם לעומת שוויין הנוכחי", הוסיף.

 

מחברת עמידר נמסר כי "כחלק ממדיניות הדירקטוריון החדש בנוגע להתחדשות עירונית ולהרחבת מאגר הדיור הציבורי, חתמה חברת עמידר עם חברת ענב על צירוף 24 דירותיה במתחם לפרויקט פינוי-בינוי. על פי המדיניות הנוכחית של משרד הבינוי, דיירי עמידר במתחם צפויים לחזור לדירות החדשות שייבנו בו".

באר יעקב. פרויקט התחדשות נוסף ביישוב (צילום: אבי מועלם) (צילום: אבי מועלם)
באר יעקב. פרויקט התחדשות נוסף ביישוב(צילום: אבי מועלם)

הוארך תוקפה של תמ"א 38

בתוך כך, המועצה הארצית לתכנון ולבנייה החליטה היום (ג') להאריך את תוקפה של תוכנית המתאר לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה (תמ"א 38) ל-5 שנים נוספות ולהרחיבה. זאת לאחר שבשבוע שעבר הודיע שר הפנים, גלעד ארדן, על כוונתו לבצע רפורמה בתוכנית. נזכיר כי תמ"א 38 אושרה ב-2005 ל-5 שנים, וב-2009 הוארך תוקפה שוב. תמ"א 38 מהווה חלק בלתי נפרד מפרויקטים של התחדשות עירונית.

 

במהלך הדיון ציין מנכ"ל משרד הפנים ד"ר שוקי אמרני, המשמש יו"ר המועצה הארצית, כי מדיווח של הוועדות המקומיות לתכנון ולבנייה בדבר יישום תמ"א 38, עולה שחלה עלייה משמעותית ביישום התוכנית בעקבות תיקון 3 לתוכנית, אולם הצורך בחיזוק מבנים בפני רעידות אדמה, כמו גם הצורך לשדרוג האזורים האורבניים, התגבר.

 

בעקבות זאת הוחלט על מתן הוראה לעריכת תיקון מספר 4 - "חיזוק מיגון והתחדשות", בנוסף לתיקונים 2 (מסלול פינוי-בינוי) ו-3 (תוספת של 2.5 קומות) אשר יכלול הרחבת התמ"א לתחומים נוספים, בהם עידוד חיזוק מבנים שאינם למגורים, תוספת שימושים ציבוריים ומסחריים במבני מגורים המיועדים לחיזוק, עידוד תוספת ממ"ד במבנים קיימים בין השנים 1980-1992, עידוד שימוש בתת הקרקע (חניונים) ועידוד בנייה למגורים בהישג יד להשכרה.

 

לדברי השר ארדן, "אישור התוכנית יעודד התחדשות עירונית מסיבית, כך שיתווספו אלפי יחידות דיור במרכזי הערים, תוך צמצום הפגיעה בסביבה. התוכנית תאפשר לציבור לאזרחים לשדרג את דירתם ולמגן אותה מפני טילים ורעידות אדמה".

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אבי מועלם
בנייה בבאר יעקב. משתדרגת
צילום: אבי מועלם
אפי כץ, מנכ"ל חברת ענב
מומלצים