שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  סכנה: שני מותגי האלכוהול שעלולים להרוג אתכם

  בדיקות מעבדה שנעשו לשני מותגי האלכוהול - 'VODKA RUSSIAN' ו-'נסיך הארק אסלי' גילו כי ריכוז המתנול בהם פי 300 מהמותר. מדובר בחומר רעיל העלול לפגוע במערכת העצבים המרכזית ולמוות

  משרד הכלכלה מזהיר מפני צריכת אלכוהול מסוגים -'VODKA RUSSIAN' ו-'נסיך הארק אסלי'. מבדיקת מעבדה שנעשתה לשני מותגים אלה, נמצא כי הם מכילים מתנול פי 300 מהמותר בתקן הקבוע הרשמי.

   

  עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet

   

  כמויות רבות של משקאות אלכוהול מיוצרות באופן פרטי וללא פיקוח. הסכנה העיקרית היא הימצאות מתנול במשקה. מתנול הוא תוצר תסיסה של תאית שעלולה להימצא יחד עם חומרי הגלם של הוודקה.

   

  המתנול עובר מטבוליזציה בכבד על ידי האנזים אלכוהול דהידרוגנז‏ ליצירת חומצה פורמית ופורמלין (פורמאלדהיד), רעל חזק הגורם לעוורון ולמוות. בעת ייצור מבוקר של משקאות אלכוהוליים, שאריות המתנול מסולקות בשלבי הסינון הרבים שנעשים בדרך כלל בעזרת פחם פעיל.

   

  על פי נתוני משרד הבריאות, מתנול הוא חומר רעיל מאוד שעלול לפגוע במערכת העצבים מרכזית וכאמור לגרום לעיוורון קבוע ולמוות; מתנול במנה של 0.3 גר' עד 1 גר' לק"ג משקל גוף, עלול לגרום לאיבוד הכרה ומוות.

   

  מכילים מתנול פי 300 מהמותר ( ) ( )
  מכילים מתנול פי 300 מהמותר

   

  קראו עוד

  כמה אלכוהול מומלץ לשתות בשביל הבריאות?

  מדריך: כל משקאות האלכוהול - והמחיר הקלורי 

   

  אין זו הפעם הראשונה שבמשקאות וודקה נמצאו רמות מתנול מעל המותר. באוגוסט השנה, פרסם משרד הבריאות אזהרה כי בקבוקי "וודקה אלסקה 99" החשודים כזיופים והמשקה "וודקה מוסקבה", מכילים מתנול פי 508 מהמותר ובאחר פי 474. ואילו בנובמבר השנה, המותג 'נסיך הארק אסלי', כבר נמצא כמכיל מתנול מעל הרמה המותרת.

   

  הממונה על התקינה,  במשרד הכלכלה, איגור דוסקלוביץ: "עובדי מינהל התקינה במשרד הכלכלה, בשיתוף עם נציגי משרד הבריאות, ממשיכים בפעילות רחבה בבדיקת משקאות כוהליים מסוגים שונים המיוצרים והנמכרים לצרכן בשוק הישראלי.

   

  "אנו קוראים לציבור הצרכנים בישראל לשים לב לאזהרות מינהל תקינה ולהימנע מצריכת משקאות המסכנים את בריאותם".

      

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מותגי הוודקה שעלולם להרוג
  ד"ר רק שאלה
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים