שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: shutterstock
  ירושלים: אושרו כ-400 דירות להשכרה מוזלת
  ועדות התכנון אישרו תוכנית לבניית 4 מגדלי מגורים עם 405 דירות חדשות במתחם "הדסה הקטנה" בשכונת קריית היובל בבירה. כ-75% מהדירות יהיו מיועדות להשכרה לטווח ארוך ויושכרו במחיר הנמוך בעד 30% ממחירי השוק

  דיור להשכרה בבירה: הוועדה המחוזית לתכנון ולבנייה במחוז ירושלים הודיעה היום (ג') כי החליטה להפקיד להתנגדויות הציבור תוכנית להקמת כ-400 דירות חדשות במגדלי מגורים בשכונת קריית היובל בירושלים, חלקן יהיו מיועדות להשכרה לטווח ארוך בפיקוח. מדובר במתחם "הדסה הקטנה" ששטחו כ-20 דונם והוא תחום בין הרחובות הנרייטה סולד, טהון וצ'ילה.

   

  ירושלים - כותרות נוספות בערוץ הנדל"ן :

   

  >>> עדכונים שוטפים - גם בטוויטר של ynet

   

  על פי התוכנית, יוקמו 405 יחידות דיור חדשות ב-4 מגדלי מגורים בני 18 קומות, כאשר שתי הקומות הראשונות בכל מגדל ישמשו לצרכי מסחר ומשרדים. במסגרת הפרויקט, כ-75% מהדירות יהיו מיועדות להשכרה לטווח ארוך תחת פיקוח ב-20%-30% פחות ממחיר השוק. שאר הדירות יימכרו או יהיו מיועדות להשכרה במחיר השוק. במהלך הדיון בוועדה המחוזית, הציגו נציגי החברה הממשלתית "דירה להשכיר" את התוכנית להקצאת דירות להשכרה בהישג יד.

   

  בעיריית ירושלים ציינו היום כי דייר שיחתום על חוזה במתחם "דירה להשכיר", יוכל להתגורר בו 5 שנים, עם אופציה להארכה ב-5 שנים נוספות, בכל פעם שחוזה השכירות מסתיים. "יש לציין כי מחיר השכירות יהיה מפוקח וצמוד למדד המחירים לצרכן בלבד, לתקופה של 3-5 שנים, עליה במחיר שכר הדירה לכלל הדיירים הינה צמודת מדד + 1% לשנה בלבד לכל היותר", נמסר.

   

  בסך הכל מדובר בפרויקט החולש על שטח של 7,000 מ"ר. במשרד הפנים ציינו היום כי הקרקע שעליה חלה התוכנית הייתה לאורך השנים בחכירה של "נשות הדסה", ובמקום קיים מבנה המשמש כמרכז בריאות קהילתי. יתרת המתחם מתפקד כפארק, הידוע בשם "פארק המפלצת", ונמצא בשימוש הציבור הרחב. מתנ"ס פיליפ לאון, המתפקד כמרכז קהילתי פעיל של השכונה, צמוד למתחם מכיוון מערב.

  הדמיית התוכנית. חלק מהדירות יושכרו במחיר מפוקח (הדמיה: יגאל לוי אדריכלים) (הדמיה: יגאל לוי אדריכלים)
  הדמיית התוכנית. חלק מהדירות יושכרו במחיר מפוקח(הדמיה: יגאל לוי אדריכלים)

  "הישג לזוגות הצעירים בירושלים"

  חלק מהמתחם יהיה מיועד לטובת הציבור: מבנה ציבורי במערב המתחם (בצמוד למתנ"ס פיליפ לאון), מבנה ציבורי במרכז המתחם (המבנה הקיים), ופארק פתוח לשימוש הציבור באזור המפלצת והחורשה הסמוכה לו לאורך רחוב צ'ילה. כמו כן, מציעה התוכנית הרחבת דרך ברחוב צ'ילה, במטרה לשפר את מצב התנועה לאורכו.  

   

  מדובר בתוכנית אחת מתוך שתי תוכניות לדיור להשכרה ארוכת טווח בירושלים, שכוללות בסך הכל 686 דירות. תוכניות אלה אושרו בחודש דצמבר האחרון בוועדה המקומית לתכנון ולבנייה בירושלים. התוכנית השנייה נקראת "מתחם אלנבי" וממוקמת בין הרחובות חנוך אלבק וינובסקי. היא תכלול 281 דירות. במקור, מספר הדירות היה אמור לעמוד על 244, אך הוא גדל לאחר שהוחלט כי מחצית מתוספת יחידות הדיור תהיה מיועדת לבני המקום תושבי ירושלים.

   

  מהוועדה המחוזית נמסר כי התוכנית "מציעה סביבת מגורים נעימה ואטרקטיבית, תוך הבטחת המשך קיומו של מרחב ציבורי פעיל ואהוד על תושבי העיר. בנייני המגורים המוצעים ישתלבו בשכונה, ויהוו פתרון ראוי לאוכלוסייה המבקשת להקים את ביתה בעיר ולהשתלב בסביבת החיים של רובע דרום מערב העיר". את התוכנית תכנן אדריכל יגאל לוי.

   

  ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, הוסיף כי "בפעם הראשונה בירושלים מאושרת תוכנית משמעותית בת מאות יחידות דיור המיועדת להשכרה לזוגות צעירים. מדובר בהישג משמעותי שיסייע לזוגות צעירים לשכור דירות במחירים הנמוכים ממחיר השוק ב-20%-30%, על ידי יצירת ודאות בגובה תשלום שכר הדירה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  הדמיה: יגאל לוי אדריכלים
  הדמיית פרויקט "הדסה הקטנה" בשכונת קריית היובל בירושלים
  הדמיה: יגאל לוי אדריכלים
  מומלצים