שתף קטע נבחר

הפיקוד קורס: עוד ניצב במשטרה נחקר בחשד להטרדה מינית

הקצין הבכיר חשוד בהטרדה של כמה שוטרות תחת מרותו ונחקר ביחידה לחקירות שוטרים. שוטרות אחדות כבר העידו בעניינו. זהו הניצב השביעי שנחקר בעת האחרונה בחשד לפלילים

שוב מבוכה במשטרה: קצין בכיר בדרגת ניצב נחקר בצהריים (יום ד') במחלקה לחקירות שוטרים בחשד שהטריד מינית, תוך ניצול יחסי מרות, כמה שוטרות המשרתות תחת פיקודו. חקירתו התאפשרה לאחר שכמה שוטרות כבר מסרו עדות במחלקה לחקירות שוטרים. מדובר במקרים שהתרחשו לכאורה במשך שנים, אולם המידע הקונקרטי עליהם הגיע בתקופה האחרונה.

  

הניצב בכניסה לחקירתו (צילום: נעם ריבקין פנטון "ידיעות אחרונות") (צילום: נעם ריבקין פנטון
הניצב בכניסה לחקירתו(צילום: נעם ריבקין פנטון "ידיעות אחרונות")
 

 

מדובר בחשדות לעבירות שהתבצעו בשנים האחרונות בכמה שוטרות, אולם לאחרונה הגיע למח"ש מידע שבעקבותיו הבשילו התנאים לפתיחת חקירה בעניינו. הוא צפוי להיחקר במשך שעות ארוכות וחקירתו צפויה להסתיים בשעות הלילה.

 

הפרשות האחרונות שטלטלו את המשטרה:

  

פרשה רודפת פרשה במשטרה. בימים האחרונים נחשף כי שוטרת הגישה תלונה במח"ש נגד מפקד תחנה בדרום בדרגת ניצב משנה על הטרדות מיניות. לדבריה, הקצין שאל את השוטרת ההרה באיזה חודש היא ואז אמר לה שיש לו פנטזיה מינית לקיים יחסי מין עם בחורה בחודש החמישי.

 

על פי התלונה, במסגרת התכתבויות וואטסאפ שאל מפקד התחנה את השוטרת מה בכוונתה ללבוש לערב היחידה, ואף ביקש שתשלח לו תמונות שלה בחצאית באומרו "כולה חצאית". היא גם האשימה את מפקדה הישיר, קצין בדרגת פקד, בהתנכלות וביחס בלתי הולם לאחר שזרק עליה מהדק. 

 

פרשת הסמפכ"ל ניסים מור, שפוטר אחרי שנחשד בהטרדה מינית, מעשה מגונה וקשרים מיניים עם שוטרות, הייתה אולי השיא של פרשות מביכות בקרב בכירי המשטרה. האחרון לפרוש היה מפקד מחוז ש"י, ניצב קובי כהן, וזאת בשל חקירת מח"ש נגדו שבה הודה בשבוע שעבר בקיום קשר פסול עם פקודה.

 

קדמו לו מפקד מחוז ירושלים לשעבר, ניצב ניסו שחם, שהואשם בקיום יחסי מין עם שוטרות שהיו כפופות לו.

הוא פוטר מהמשטרה באוקטובר 2013 על ידי השר לביטחון פנים יצחק אהרונוביץ', לאחר שהמפכ"ל דנינו המליץ על כך.

 

פרשה מביכה נוספת נקשרה בשמו של מפקד יחידת להב 433, ניצב מנשה ארביב, שעל פי טענה של הרב יאשיהו פינטו, הוא העניק טובות הנאה לארביב בעת שזה היה בארצות הברית. הבכיר הכחיש את המיוחס לו, אך לקח חופשה מהמשטרה ולאחריה פרש בטענה כי נגרם לו עינוי דין.

 

במהלך השנה החולפת פרש גם ניצב ברונו שטיין, מפקד מחוז מרכז, שצולם במסיבה שערך עו"ד רונאל פישר, שנטען כלפיו כי שיחד שוטרים בתמורה לסגירת תיקים של לקוחותיו. גם מפקד מחוז ירושלים, ניצב יוסי פריינטי, פרש מתפקידו מ"סיבות אישיות" לאחר שהודיע שלא יתמודד על תפקיד המפכ"ל. מאוחר יותר נטען כי ייתכן שהסיבות לפרישה קשורות לטענה על הטרדה מינית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: נעם ריבקין פנטון "ידיעות אחרונות"
הניצב שנחקר
צילום: נעם ריבקין פנטון "ידיעות אחרונות"
מומלצים