שתף קטע נבחר

קצינת צה"ל נפצעה מפיצוץ מוקש בגולן

האירוע התרחש במהלך עבודות סמוך לגדר, ונגרם ככל הנראה ממוקש שנסחף לאזור שבו שהתה. היא הוטסה לרמב"ם והוכנסה לניתוח: "יש קטיעה של כף הרגל". מצבה מוגדר בינוני. נסיבות האירוע נבדקות

קצינת צה"ל נפצעה בצהריים (יום ד') באורח בינוני מפיצוץ מוקש באזור נחל סער ברמת הגולן. המוקש נסחף לאזור שבו שהתה. היא פונתה במסוק לבית החולים רמב"ם בחיפה לאחר שטופלה במקום. נסיבות האירוע נבדקות. הפיצוץ התרחש בעת ביצוע עבודות סמוך לגדר המערכת.

 

הקצינה טופלה במקום ופונתה לבית החולים בהכרה. בבית החולים היא הורדמה והונשמה והועברה לחדר הניתוח, והיא סובלת מקטיעה ברגל. נסיבות האירוע נבדקות.

 

ראש מערך הטראומה ברמב"ם, ד"ר האני באחוס: "הגיעה אלינו קצינה בשנות ה-30 לחייה עם פציעה קשה של רסיסים בגפיים התחתונות. היא קיבלה את הטיפול הראשוני הדרוש והועברה לחדר הניתוח להמשך טיפול על ידי הצוות האורתופדי של בית החולים".

 

בתום הניתוח מסר ד"ר דורון נורמן, מנהל המערך האורתופדי ברמב"ם, כי הוא הסתיים בהצלחה. לדבריו, אחת מרגליה של הקצינה עם פציעות קלות מאוד, אך הפיצוץ גרם לקטיעת כף הרגל השנייה. "היא הועברה לחדר ההתאוששות, והצוות הרפואי מקווה כי בהמשך הם יוכלו להגדיר את מצבה בינוני", אמר. 

 

לבית החולים הגיעו בני משפחתה של הקצינה מלווים בנציגי צה"ל. הם שוחחו עם הצוות הרפואי וקיבלו מהם סקירה באשר למצבה.

 

לפני חמש שנים איבד הילד דניאל יובל את רגלו אחרי שעלה על מוקש ברמת הגולן. בנוסף נפצעה אחותו בת ה-12 באורח בינוני בפניה ושלושה מטיילים נוספים נפצעו קל והוגדרו נפגעי חרדה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: השאם אבו גבל
רמת הגולן. ארכיון
צילום: השאם אבו גבל
מומלצים