שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  מת הביוגרף של צ'רצ'יל, היהודי מרטין גילברט
  ההיסטוריון היהודי-בריטי חיבר יותר מ-80 ספרים שעסקו במלחמת העולם השנייה, בשואה ובמדינת ישראל, אך עיקר פרסומו נודע בביוגרפיות שחיבר על ראש ממשלת בריטניה לשעבר. סר גילברט היה בן 78 במותו ממחלת הסרטן
  מרטין גילברט, ההיסטוריון היהודי והביוגרף הרשמי של וינסטון צ'רצ'יל, מת אתמול (יום ג') לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. הוא היה בן 78 במותו.

   

  עוד חדשות בעולם :

  צבא צ'אד חיסל 200 מחבלים מ"בוקו חראם"

  אין שלום במז' אוקראינה: פגז נפל בבי"ח

  אבי הטייס: "רוצה עוד מחבלים מוצאים להורג"

  כרזות בארגנטינה: "יהודי טוב הוא יהודי מת"

   

  ג'ון צ'ילקוט, איש ציבור בכיר בבריטניה ויו"ר ועדת החקירה לבחינת חלקה של בריטניה בפלישה לעיראק ב-2003, הודיע היום לוועדה על מותו של גילברט. גם גילברט עצמו היה חבר בוועדה הבריטית החוקרת את המלחמה בעיראק.

   

  מת לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. סר מרטין גילברט (צילוםן: AP) (צילוםן: AP)
  מת לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. סר מרטין גילברט(צילוםן: AP)

  צ'ילקוט ספד לגילברט ואמר שוועדת החקירה נהנתה מ"החוכמה והתובנות שלו". הוא אמר שהוא מוסר את תנחומיו האישיים למשפחתו של גילברט. "מרטין היה היסטוריון דגול, ואני ועמיתיי נהנינו מאוד מהחוכמה ומהתובנות שהוא הציע לנו מהקריירה הארוכה והמכובדת שלו", אמר צ'ילקוט.

   

  צ'ילקוט הוסיף: "הוא גם היה עמית אדיב ונדיב והייתה לי הזכות להכיר אותו. ביחד עם העובדה שהוא היה היסטוריון נכבד, סר מרטין היה הביוגרף הרשמי של סר וינסטון צ'רצ'יל".

   

  גילברט חיבר יותר מ-80 ספרים, רבים מהם קשורים למלחמת העולם השנייה, לשואת היהודים ולמדינת ישראל. עיקר פרסומו הגיע בשל ספריו בנושא ראש ממשלת בריטניה המנוח צ'רצ'יל: "צ'רצ'יל: חיים", ו"צ'רצ'יל: כוחן של מילים".

   

  ספרים נוספים שחיבר הביוגרף היהודי הם: "ישראל: היסטוריה" ו"היסטוריה של המאה העשרים" על שלושת כרכיו.

   

  גילברט קיבל בשנת 1995 את התואר "סר" בעת כהונתו של ראש הממשלה ג'ון מייג'ור על תרומתו להיסטוריה הבריטית וליחסים הבינלאומיים. גילברט היה גם חתן פרס דן דוד לשנת 2012 בממד העבר בנושא ביוגרפיות היסטוריות.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים