שתף קטע נבחר

פינישים אחרונים בעיר הבה"דים: "מעשה יצירה שקמה מהאדמה"

ימים מרגשים עוברים על אלוף-משנה דני מושיוב. מפקד קריית ההדרכה, שמחזיק תקן לא רשמי של ראש עיר, סופר את הימים עד ל-26 בפברואר אז ייפתח הבסיס. "בן גוריון החליט על הקמת העיר ב-1958", הוא אוהב לספר בחיוך. "היה חזון. נכון שלהחלטות לוקח זמן, אבל הנה אנחנו פה"

57 שנים בלבד עברו מאז שראש הממשלה המנוח דוד בן גוריון קבע בהחלטת ממשלה כי תוקם עיר בה"דים בנגב והקצה לכך חמישה מיליון לירות. ב-26 בפברואר יתגשם החזון והבסיס הענק ייפתח באופן רשמי. אלוף-משנה דני מושיוב, מפקד קריית ההדרכה, מספר ל-ynet על קצב העבודה הקדחתני, ההתרגשות והחששות. "יש פה שינויים ברמה של שעות", הוא אומר. "המבנים משנים את הפנים שלהם ברמה של ימים. מעבר לפרויקט הלאומי האדיר יש פה מעשה חינוכי, זו קריית הדרכה שעוסקת בחינוך".

 

רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כתבו לנו בטוויטר

 

  

בסיס ההדרכה הראשון שצפוי להגיע לעיר, ב-22 במרס, יהיה בית הספר למשטרה צבאית. אל"מ מושיוב, בעבר מפקד בית הספר לרפואה ומי שהיה סגן ראש המשלחת של ישראל להאיטי, קם כל יום בחמש בבוקר ליום עבודה ארוך ומאתגר. "בפעם הראשונה שהגעתי לפה, לפני שנתיים וחצי, הכול היה חול וחול", הוא מספר. "הייתי די סקפטי, זה נראה שטח בתולי, אבל הימים עברו ודברים קורים בקצב מטורף. תוך שנתיים וחצי קמה עיר קטנה. המהדרין אומרים שזו העיר השלישית בגודלה בנגב, אבל את זה נשאיר למפקד האוכלוסין".

צילום הדמיה של עיר הבה"דים ()
צילום הדמיה של עיר הבה"דים
 (צילום: רועי עידן) (צילום: רועי עידן)
(צילום: רועי עידן)
 

מושיוב (45), תושב רמת גן, נשוי ואב ל-3 ילדים, מוסיף ומספר: "כל יום שאני מגיע לכאן זו התרגשות אדירה, לראות מעשה יצירה שקם מהאדמה. לפני שנתיים וחצי זה נראה כמו חזון ולא מציאות, אבל בחודשים האחרונים, כשרואים את קצב הבנייה, מבינים שזה הולך לקרות".

 

ובתוך כל ההתעסקות הנדל"נית והטכנית, מפקד הבסיס מזכיר למבקרים הרבים את התכלית של כל הפרויקט. "המטרה היא לחנך חיילים שמגיעים לצבא בראשית דרכם", הוא אומר. "עשרות אלפי חיילים יעברו פה, היכולת שלנו להשפיע על החינוך תהיה דרמטית". 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
אלוף-משנה דני מושיוב
צילום: רועי עידן
מומלצים