שתף קטע נבחר

ליברמן עם "שארלי הבדו": "שומר על חופש הביטוי"

ישראל ביתנו קיימה אירוע מחאה בשדרות רוטשילד, בעקבות האיסור שהוטל עליהם לחלק את הגיליון: "הניסיון לאסור את ההפצה הוא סחיטה באיומים"

פעילים של ישראל ביתנו, כולל היו"ר אביגדור ליברמן, הגיעו היום (ה') לשדרות רוטשילד בתל אביב וקיימו אירוע מחאה נגד האיסור שהטילה עליהם ועדת הבחירות המרכזית להפיץ את הגיליון האחרון של המגזין הסאטירי "שארלי הבדו", שכולל איורים הפוגעים לכאורה בכבוד מוסלמים. הפעילים פרסו שולחנות עם המגזין והחתימו עוברים ושבים על עצומה בקריאה לאפשר את ההפצה, אך לא חילקו אותו בפועל.

 

רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כתבו לנו בטוויטר

 

אירוע המחאה של ישראל ביתנו בתל אביב, היום ( צילום: מוטי קמחי) ( צילום: מוטי קמחי)
אירוע המחאה של ישראל ביתנו בתל אביב, היום( צילום: מוטי קמחי)

 ( צילום: מוטי קמחי) ( צילום: מוטי קמחי)
( צילום: מוטי קמחי)

מדובר בגיליון שיצא בחודש שעבר, ימים ספורים אחרי הטבח במערכת העיתון בפריז. על העצומה נרשם בכותרת: "היום זה עיתון, מחר זה המנון". בנוסף נכתב: "נדהמנו לגלות כי ועדת הבחירות במדינה נעתרה לבקשת ח"כ אחמד טיבי לעצור את הפצת גיליונות 'שארלי הבדו'. זו פגיעה קשה בחופש הביטוי. זו כניעה לטרור האיסלאמי הקיצוני ונציגיו בכנסת. אנו תומכים בעתירת ישראל ביתנו לבג"ץ בשם חופש הביטוי במדינה יהודית ודמוקטית".

 

"אני מצטער שאנחנו נאלצים בצורה כזו לנסות ולשמור על חופש הביטוי במדינת ישראל", אמר ליברמן. "הניסיון לאסור את הפצת השבועון הוא פשוט סחיטה באיומים. אם אנו לא יכולים להעניק את הגיליון, נחתים אנשים על עצומה על חופש הביטוי".

 

כמה פעילים התיישבו על מדרגות בית העצמאות הסמוך ועיינו בעיתון כשפיהם חסום בנייר דבק. "באנו להראות שאנחנו לא נכנעים לטרור", אמר ח"כ אלכס מילר. "ההחלטה של ועדת הבחירות לא נכונה. אני מקווה שאזרחי המדינה יבינו שלא ניתן לסתום כאן פיות. המגזין הוא סמל לחופש הביטוי. רשת שלמה נכנעה (סטימצקי, ג"מ) וגם ועדת הבחירות נכנעה. אנחנו לא ניכנע ללחצים".

 

אורי דינר, פעיל במפלגה: "אם נסכים פעם אחת לפגיעה בחופש הביטוי, נאבד את הערכים הדמוקרטיים במדינה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
 צילום: מוטי קמחי
ליברמן ברוטשילד
צילום: מוטי קמחי
מומלצים