שתף קטע נבחר

מזל טוב: הגבר הזקן בעולם חוגג 112

סקארי מומוי היפני חגג היום את יום הולדתו ה-112. הוא הוכתר על ידי ספר השיאים של גינס כאיש הזקן ביותר בעולם. הוא חי בבית חולים בטוקיו ואוהב לקרוא, בעיקר שירה סינית."כשהוא נולד, החלו המשחקים האולימפיים הראשונים. קשה לתאר שמישהו מהעידן ההוא עדיין חי היום", אמר עורך ספר השיאים של גינס

עד 120: היום (ה') חגג יום הולדת האיש הזקן ביותר בעולם, היפני סקארי מומוי בן ה-112. מומוי נולד ב-5 בפברואר 1903 במינאמי סומה שבפוקושימה. הוא מורה בהכשרתו, וניהל בתי ספר תיכון בפוקושימה ובסאיטאמה. בשנת 1928 הוא נישא לטאמיקו, ויחד הביאו לעולם חמישה ילדים.

 

רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כתבו לנו בטוויטר

 

מומוי הוכתר לגבר הקשיש בעולם, לאחר שקודמו, האמריקני אלכסנדר אימיץ' מניו יורק, נפטר ב-8 ביוני האחרון, בגיל 111 שנים ו-124 יום. קרייג גליינדיי, העורך של ספר שיאי גינס, שהכתיר את מומוי לקשיש בעולם, אמר: "מומוי נולד עוד לפני תגליות האחים רייט, ממציאי המטוס הראשון, לפני הרכב הראשון אותו פיתח הנרי פורד, ואף לפני פרסומיו של הסופר ג'ורג' אורוול.

 

"זמן קצר אחרי שנולד החלו המשחקים האולימפיים הראשונים, אלברט איינשטיין עדיין לא פרסם את תורת היחסות שלו. קשה לתאר שמישהו מהעידן ההוא עדיין חי היום וזה כבוד גדול להוקיר את אריכות חייו הנדירה".

 

מומוי חי כיום בבית חולים בטוקיו. הוא אוהב לקרוא, במיוחד שירה סינית. בעבר הוא נהנה גם לטייל ברחבי יפן עם אשתו, לפני שהלכה לעולמה.

 

האישה הקשישה בעולם שחיה כיום היא מיסאו אוקאווה, שנולדה ב-5 במרס 1898 באוסקה שביפן. היא כיום בת 116 שנים ו-11 חודשים. האישה הקשישה ביותר בעולם שחיה אי פעם היא ז'ן קלמאנט, שחיה 122 שנים ו-164 ימים. הגבר הקשיש ביותר שחי אי פעם הוא ג'ירומון קימורה מיפן, שנולד ב-19 באפריל 1897 והלך לעולמו בגיל 116 שנים ו-54 ימים, ב-12 ביוני 2013.

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
סקארי מומוי. נולד לפני האחים רייט
ד"ר רק שאלה
מחשבוני בריאות
פורומים רפואיים
מומלצים