שתף קטע נבחר

חצאית בארון: המועדון הסגור של הדתיות

הכירו את "החצאית": קבוצה ראשונה ויחידה מסוגה של מאות נשות עסקים חרדיות ודתיות, המהוות קבוצת נטוורקינג ותמיכה הדדית. אלי מנדלבאום היה הגבר היחיד שהצליח להכניס דריסת רגל (ומצלמה) למועדון הסגור ביותר לנשים דתיות, וחזר עם תובנות

 

 

אולי עוד לא שמעתם עליו, אבל "החצאית" היא לא רק פריט לבוש בארון הבגדים של נשים (וחתנים סקוטים) – כי אם שם קוד למועדון סגור של מאות נשים חרדיות ודתיות, ראשון מסוגו למי שמבקשות לעצמן נטוורקינג כשר למהדרין. נגיד את זה כך: תגידו "החצאית" לנשות עסקים מהמגזר – וסביר שהן לא תשאלנה "איפה קנית?" אלא "מתי המפגש הבא?"

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כתבו לנו בטוויטר

 

מי שעומדת מאחורי היוזמה היא העיתונאית מירי בן-דוד ליוי, שגילתה כי לנשים מהמגזר הדתי והחרדי יש צורך בתמיכה מסוג אחר מבית, לצד כלים עיסקיים על מנת להצליח: "בהתחלה הרימו במגזר גבה", היא משחזרת, "הרעיון הזה בא לי באופן אינטואטיבי, מאוד טבעי. רק כשזה התחיל להצליח, הבנתי שיש כבר דבר כזה שקוראים לו מפגשי נטוורקינג, רק שזה לא הגיע למגזר".

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 • כה אמרו חכמינו: 10 עצות לחיים טובים
 •  

  "אני חושבת שיש כאן עוצמה נשית שאין במקום אחר", אומרת גוסיא פורת, סוכנת ביטוח וחברה במועדון. "גם במגזר הלא דתי מבינים שיש משהו במפגשים לנשים בלבד, יש אנרגיה שמחברת בינינו, וזה בהחלט טוב לעסקים. נשים מזדהות איתי כאישה".

   

   (צילום: אלי מנדלבאום) (צילום: אלי מנדלבאום)
  (צילום: אלי מנדלבאום)

   

  נאוה שמואל, המשתתפת לעתים גם במפגשי נטוורקינג מחוץ למגזר, מחדדת כי "יש פה משהו ייחודי שבא עם עולם האמונה והערכים שלי", כדבריה. "הנשים פה מדברות בשפה שלי ומבינות אותי. יש כאן מימד נוסף מעבר ליכולת העסקית".

   

  אם תהיתם ביניכם לבין עצמכם אם ניצני קנאה במגזר הגברי יקימו בקרוב את מועדון המכנסיים, מירי מספרת כי "כבר הכנתי לוגו ל'מועדון העניבה', אבל באיזה שהוא שלב הבנתי שיש משהו בנשים שאוהבות להיפגש ולהייעץ זו עם זו. גברים הם מאוד תכליתיים ומתקדמים - מה לעשות - לפעמים יותר מאתנו, כך שכנראה יש להם פחות צורך לזה מאתנו. אבל מישהו עוד ירים את הכפפה. אני בטוחה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: אלי מנדלבאום
  אוזן קשבת במפגש
  צילום: אלי מנדלבאום
  צילום: אלי מנדלבאום
  לא דואגת לגברים. מירי בן-דוד ליוי
  צילום: אלי מנדלבאום
  מומלצים