שתף קטע נבחר

התלמידים נגד סגירת ביה"ס: "לסיים בכבוד"

במכללה הטכנולוגית של חיל החימוש בצריפין לומדים 50 תלמידים שנפלטו ממערכת החינוך. בשל מעבר הבסיס לעיר הבה"דים, בית הספר אמור להיסגר ואיתו תיגנז התקווה לסיים 12 שנות לימוד. הבוקר הם הפגינו

נלחמים להציל את המקום שהציל אותם: 50 תלמידי התיכון במכללה הטכנולוגית של חיל החימוש בצריפין הפגינו היום (ב') מול משרד החינוך בתל אביב נגד סגירת בית הספר באמצע שנת הלימודים כתוצאה ממעבר הבסיס לנגב. התלמידים הניפו שלטים שבהם נכתב "תנו לנו לסיים את הלימודים בכבוד".

 

ביבי חביבי // החדש של נוי אלוש // רק ב-ynet

 

מדובר בבית ספר מוכר הנמצא בבעלות צה"ל ומפוקח פדגוגית על ידי משרד החינוך. לומדים בו 50 תלמידים בכיתות י'-י"ב שנפלטו ממערכת החינוך הרגילה, והמוסד הזה מהווה עבורם הזדמנות שנייה ומכשיר אותם להיות מכונאים בחיל החימוש. רוב התלמידים בו חיים בתנאי פנימייה. מסיימי י"ג-י"ד יכולים להשתלב כהנדסאי בחיל.

 

 

מידד חסנו, תלמיד כיתה י' בבית הספר, למד עד לפני שנה בבית ספר אחר, בקריית ארבע. "לא הסתדרתי במסגרת הלימודית, לא נכנסתי לשיעורים, לא הצלחתי במבחנים, אף אחד לא ראה אותי, הייתי עוד אחד מ-40 תלמידים, והציונים שלי היו בהתאם. בסוף כיתה ט' אמרו לי שאני לא יכול להמשיך בבית הספר.

 

"אבל מתחילת השנה הנוכחית הכול השתנה. מממוצע של 48 עליתי לממוצע של 83. התחלתי ללמוד ואפילו לאהוב את זה. הכיתות פה קטנות, 15-10 תלמידים בכיתה, הצוות מצוין, מאמינים בנו, אומרים לנו שאנחנו יכולים".

 

זיו ברנס, תלמיד כיתה י"א, אומר כי בשל סגירת בית הספר הוא לא יסיים 12 שנות לימוד. "למדתי לפני כן בעירוני א' תל אביב, ופשוט לא הסתדרתי עם המערכת", סיפר. "לא הסתדרתי עם המורים, עם הכיתות הגדולות. מהרגע שהגעתי לכאן הכול השתנה. אני מצליח. בעירוני א' הציונים שלי נעו סביב ה-40, היום אני מוציא במבחנים 100-90. המורים מלמדים בדרך שאני מתחבר אליה, הם מאמינים בי ואני מקבל יחס אישי.


 

אברהם חסנו, אביו של מידד, ציין כי אף שהחליטו לסגור את התיכון, צה"ל ימשיך להפעיל את המכללה (כיתוב י"ג-י"ד). "מה ההבדל?", שאל. "אנחנו מנסים לקבל תשובות, אבל פשוט לא מצליחים. אין בעיה שאתם רוצים לסגור את בית הספר, אבל למה באמצע השנה? תפסיקו לקבל תלמידים בשנה הבאה, ותנו לילדים שכבר לומדים בבית הספר לסיים את הלימודים בכבוד".

 

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "במסגרת החלטת מדינה על פינוי קרקעות בבסיסי צה"ל לטובת תשתיות ובנייה אזרחית במרכז הארץ, הוחלט על העברת הבה"דים וביניהם בה"ד 20 לקריית ההדרכה שבנגב. בתוך כך, הוחלט לאחרונה על הקמת ציר תחבורה מרכזי בתוואי שיעבור בשטחה של המכללה ויצריך את פינויה והעתקת מיקומם של חלק ממוסדותיה. כחלק מתהליכי התייעלות ולאור שיקולים מקצועיים הוחלט שלא לפתוח בשנית את בית הספר התיכון. כמו כן, אגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה יעשה מאמץ לשבץ את התלמידים במסלולים מקצועיים המכוונים על ידי חיל החימוש ובבתי הספר המקצועיים בארץ, בתיאום עם משרד החינוך".

 

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: "המכללה הטכנולוגית צריפין היא מכללה בבעלות חיל חימוש. משרד החינוך יסייע ככל יכולתו לתלמידים הלומדים שם לסיים את תעודת הבגרות שלהם בהצלחה. אנחנו פונים לצה"ל בבקשה לאפשר לתלמידים לסיים את התהליך שהחלו ורק אז לסגור את בית הספר".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים