שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הכי מטוקבקות
   ביטוח המשכנתא לא ישתנה גם במחזור ההלוואה
   טיוטה שפרסם הפיקוח על הביטוח במשרד האוצר, אוסרת על חברות הביטוח לשנות את תנאי פוליסת ביטוח המשכנתא, בעת בקשה למחזור ההלוואה. האם קיימת בכלל בעיה כזו? בחברות הביטוח הופתעו מהפרסום: "לא קיימת תופעה כזו. הודעת הפיקוח תמוהה"

   אגף שוק ההון, ביטוח וחיסכון במשרד האוצר פרסם היום (א') טיוטה, הקובעת כי מי שנטלו הלוואת משכנתא ומבקשים למחזר אותה, יוכלו לעשות זאת ולהמשיך את פוליסת ביטוח החיים הנלווית למשכנתא, ללא שינוי.

    

   • ירידה בביקוש למשכנתאות בינואר: 4.57 מיליארד שקל

    

   כידוע, בעת לקיחת משכנתא, בנקים מחייבים את הלווים לרכוש, בין היתר, פוליסת ביטוח חיים לכיסוי מפני מקרה מוות. לטענת הפיקוח, כיום, בעת מחזור משכנתא, מבוטלת פוליסת ביטוח החיים והלווה נדרש לרכוש פוליסה חדשה, בכפוף לחיתום רפואי חדש.

    

   ביצוע חיתום רפואי מחדש עלול לפגוע בתנאי הביטוח, בכך שהפרמיה החודשית עלולה להתייקר. במציאות כזו לעיתים, אף לא יהיה משתלם למחזר את המשכנתא בשל העלות הגבוהה.

    

   בהתאם להוראה החדשה, חברת הביטוח בה מתנהלת פוליסת ביטוח חיים שנרכשה אגב הלוואת משכנתא, תאפשר ללווה להמשיך את הכיסוי הביטוחי הקיים באותם תנאים, ללא צורך בחיתום רפואי.

    

   יש לציין כי בענף הביטוח הביעו פליאה על פרסום הטיוטה. גורם בכיר בענף הביטוח אמר היום לynet כי "אנחנו תמהים על הודעת הפיקוח. לא מוכרת לנו מציאות כזו שבה בכל מחזור משכנתא חברות הביטוח מחייבות לערוך פוליסה מחדש ולבצע חיתום מחדש. אולי היו מקרים בודדים כאלו, אבל זה לא המציאות הרגילה. על פי ההודעה לעיתונות שפרסם אגף שוק ההון משתמע כאילו זו המדיניות בשטח וזה פשוט לא נכון".

    

   באוצר מסבירים כי הם נתקלו במקרים שבהן חברות ביטוח דרשו לעשות פוליסה חדשה וחיתום, בעת מחזור. עם זאת, גם הם מודים כי לא קיימת תופעה כזו ולדבריהם, המצב הזה נוגע בעיקר למי שבוטח בביטוח משכנתא קבוצתי על ידי הבנקים (ביטוח שנאסר למכור אותו כבר משנת 2005), ומבקש למחזר משכנתא ולמעשה לעבור למסלול אישי. במקרה כזה חברת הביטוח לא תוכל לשנות את תנאי הפוליסה.

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים