שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות

  בניין לשימור בגן החשמל נמכר ב-30 מיליון ש'

  חברת בנייני העיר הלבנה מכרה לקבוצת רכישה של חברת ויה נדל"ן בניין לשימור ברחוב לבונטין בתל-אביב. אחרי שיפוץ ושדרוג הוא יהפוך לבית בוטיק עם 5 קומות ו-29 דירות חדשות. מחירי דירות 2 חדרים: 1.5-1.6 מיליון שקלים

  כמה אתם מוכנים לשלם עבור מגורים בבניין לשימור במרכז תל-אביב? קבוצת רכישה של חברת ויה נדל"ן, בבעלות עו"ד ניר לוי, שילמה עבור בניין כזה במתחם גן החשמל כ-30 מיליון שקל - כך מדווחת היום (ג') חברת בנייני העיר הלבנה, המתמחה בהשבחה וייזום נדל"ן ובפרויקטים של התחדשות עירונית, אשר ביצעה את עסקת המכירה.

   

   

  >>> רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כיתבו לנו בטוויטר

   

  מדובר בבניין לשימור ברחוב לבונטין 24, ללא הגבלות מחמירות, שכולל כיום 3 קומות ו-6 דירות. במסגרת קבוצת הרכישה, נמכרו דירות שני חדרים בשטח ממוצע של 45 מ"ר תמורת 1.5-1.6 מיליון שקלים. הוא יכלול 5 קומות עם 29 דירות (28 דירות שני חדרים ועוד דירת פנטהאוז אחת בשטח של 114 מ"ר שעלתה כ-5 מיליון שקל); וכן קומת מרתף למגורים בשטח של 1,650 מ"ר, לצד שטח לשתי חנויות מסחריות בחזית הרחוב.

   

  בשנת 2012 רכשה חברת בנייני העיר הלבנה, בבעלות איציק בן שהם וגיל חכם, את הבניין תמורת 14 מיליון שקל מבעלים פרטיים. מאז קידמה היתר בנייה, שלדבריה השביח את הנכס. "ההשבחה כללה תוספת קומות, תוספות בנייה בחלק האחורי של הבניין, תוספת דירות מרתף וחלוקת הדירות הקיימות", ציינו בחברה. באוגוסט 2014 קיבלה ויה נדל"ן את האופציה לקנות את הבניין, ובאחרונה השלימה את גיבוש קבוצת הרכישה ואת התנאים לרכישתו.

  הדמיית הבניין החדש. דירות 2 חדרים עולות כ-1.6 מיליון שקלים (הדמיה: בר אוריין אדריכלים) (הדמיה: בר אוריין אדריכלים)
  הדמיית הבניין החדש. דירות 2 חדרים עולות כ-1.6 מיליון שקלים(הדמיה: בר אוריין אדריכלים)

  בבנייני העיר הלבנה מוסיפים כי עסקה זו משלימה סבב של עסקאות מימוש בשכונת גינת השרון (גן החשמל) בשנים האחרונות. כך, למשל, ב-2010 היא מכרה לחברת לב לבונטין מגרש מאוחד של 4 מגרשים קטנים תמורת 70 מיליון שקל, אשר על אחד מהם עמד במשך שנים "בית הקבלן" של ארגון הקבלנים בישראל. זאת באמצעות איחוד מגרשים, ניוד זכויות בנייה מבניינים לשימור ואישור תב"ע עם הנחיות עיצוב לפרויקט.

   

  כמו כן, הסדירה החברה את זכויות הבנייה בבית הפניקס הסמוך, בפינת הרחובות הרכבת ולבונטין. לאחר הסדרת הזכויות וקבלת האישורים לגבי היקפי הבנייה, נמכר המגרש במרס 2010 לחברת דורון אביב תמורת 80 מיליון שקל. ב-2012 בסמוך לבית הפניקס, ברחוב לבונטין 28, ביצעה החברה פרויקט שכלל מגורים ומסחר וכן ניוד זכויות בנייה עודפות לאתרים אחרים לבעיר.

   

  לדברי בן שהם, "לפני מספר שנים זיהינו את הפוטנציאל של שכונה גינת השרון. כעת אנו נמצאים בשלבי בנייה ואכלוס מעל 200 יחידות דיור ושטחי מסחר נרחבים שיזמנו במתחם".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  בניין שעבר שימור במתחם גן החשמל בת"א. בקרוב ישודרגו בניינים נוספים
  צילום: סיון שחור
  איציק בן שהם, מבעלי חברת בנייני העיר הלבנה
  צילום: סיון שחור
  מומלצים