שתף קטע נבחר

הוזלה באינטרנט וספק + תשתית בחשבונית אחת

"אנחנו לא מוכרים יותר ספק אינטרנט. זה עולם מת", כך אמר ל-ynet מנכ"ל אקספון שהחל למכור היום חבילות של ספק+ תשתית ב-99-79 שקל לחודש, בעקבות החובה שחלה מהיום על בזק למכור תשתית לספקיות. שימו לב שיתכן שתתבקשו להחליף מודם ואם אתם לקוחות HOT תצטרכו לעבור תשתית

מהיום, ספק ותשתית בחשבונית אחת והמחירים יורדים: רפורמת השק הסיטונאי שהוביל השר גלעד ארדן, יצאה לדרך - בזק מחוייבת למכור תשתית לספקי אינטרנט, מה שאומר שחברות שהיו עד כה ספקיות אינטרנט כמו נטוויז'ן (סלקום), טריפל סי, רימון, אקספון ו-012 סמייל (פרטנר) יוכלו למכור ספק+ תשתית במחיר אחד ולא במסגרת באנדל. לצרכן זה אמור להביא הורדת מחירים. יחד עם זאת, כרגע רק פרטנר ואקספון הכריזו על מחירים חדשים.

 

 

המחירים של אקספון: 99-79 שקל לחודש

"אנחנו לא מוכרים יותר ISP (ספק אינטרנט מ.ק), זה עולם שהיה ומת", אמר ל-ynet מנכ"ל אקספון. "מעכשיו יש חבילות משותפות: אנחנו קוראים לזה סימפל נט. בדומה לבאנדלים, אנחנו מציעים לכל לקוח חדש או ותיק, שכרגע גולש על תשתית בזק או של HOT, לעבור אלינו לשירות ספק ותשתית בזק ADSL. המחירים שלנו: 100 מגה ב-99 שקל לחודש, 40 מגה ב-89 שקל לחודש ו-15 מגה ב-79 שקל לחודש. זה מחיר קבוע ולא משתנה".

 

"הרישום לאקספון נעשה דרך אתר האינטרנט של החברה. לטענת המנכ"ל, הלקוח לא צריך להודיע לבזק, אם היא ספק התשתית, החיוב לחברה יבוטל על-ידי אקספון. לגבי הספק – מומלץ להודיע לו וכך גם לגבי HOT. אין דמי התחברות, אין דמי התקנה והשירות הטכני ניתן אצלנו".

 

מה עושים עם המודם?

 

"בקרוב נמכור מודמים של D-LINK אצלנו באתר ב-360-350 שקל. הלקוח צריך מודם ADSL ו-VDSL".

 

012: המחיר קופץ אחרי שנה

012 סמייל של פרטנר מציעה מחיר מעט גבוה מאקספון: עד 100 מגה תשתית + ספק ב-100 שקל לחודש; חבילת תשתית וספק אינטרנט במהירות של עד 15 Mbב- 89 שקל לחודש. שימו לב! אחרי שנה, מחיר מהירות עד 100 מגה קופץ ל-120 שקל לחודש. מחיר מהירות 15 מגה קופץ אחרי שנה ל-109 שקל.

 

גם פה כמו באקספון נשאלת השאלה: מה עושים עם המודם? "לקוח שאין בבעלותו ציוד קצה מתאים יוכל ליהנות מציוד קצה אשר יושכר לו ללא עלות למשך השנה הראשונה על ידי 012. החל מהשנה השנייה עלות ההשכרה תעמוד על סך 9.90 שקלים לחודש", מסרו מ-012.

 

אפשר להשאיר את המודם של בזק, גם אם הוא בהשאלה

שאלת המודם היא קריטית כי מדובר לעיתים בחסם מעבר. שימו לב שבזק נקטה השנה בטריק: היא החלטה להשכיר את המודמים שלה במקום למכור אותם ללקוחותיה. אולי כדי להרתיע מפני מעבר צפוי של לקוחות לחברות אחרות בעקבות השוק הסיטונאי. רק שאין עם זה שום בעיה. אפשר להחזיר לבזק את המודם (בדרך כלל מודם –ראוטר) ולקנות חדש בחנויות כמו באג ואייבורי ואחרות. אופציה אחרת, פשוטה יותר היא לא להחזיר לבזק את המודם ולשלם על כך "קנס" של כ-200 שקל.

 

גם מי שיש לו מודם קנוי צריך לקחת בחשבון החלפת מודם: אם לקוח נשאר באותה מהירות גלישה, המעבר לחברה אחרת הוא מיידי. אם לקוח מבקש לשדרג את המהירות, המעבר לחברה אחרת עלול להיות כרוך בהחלפת מודם.

 

איך המחירים בהשוואה לבזק ו-HOT?

בבזק מציעים ללקוחות חדשים 100 מגה ב-110 שקל לחודש, חודש ראשון חינם. אחרי שנה: 119 שקל לחודש. ויש גם תשלום נוסף עבור חיבור הלקוח. 15 מגה ב-69 שקל לחודש, חודש ראשון חינם, אחרי זה המחיר מזנק ל-99 שקל לחודש. שימו לב שאלה מחירים לספק תשתית בלבד! אליהם תתבקשו להוסיף מחירי ספק - כ-20-40 שקל לחודש.  

 

ב-HOT מוכרים מהירות של 100 מגה ב-100 שקל לחודש. 30 מגה ב-89 שקל לחודש ו-12 מגה ב-75 שקל לחודש. המחירים האלה כמו בבזק, לא כוללים מחיר ספק אינטרנט ב-40-20 שקל לחודש. 

 

חבילות טריפל של HOT נמכרות בכ-359-120 שקל לחודש.

 

למה סלקום (נטוויז'ן) לא הצטרפה?

החברות שעדיין לא החלו להציע מחירי ספק + תשתית טוענות שעדיין יש בעיות טכניות והן יצטרפו כשאלה ייפתרו.

 

האם זה כולל לקוחות בתשתית HOT?

שימו לב שכרגע, השוק הסיטונאי כולל רק תשתית של בזק. אם אתם לקוחות HOT שרוצים להחליף חברה במסגרת המהפך הזה, תצטרכו לנטוש את תשתית HOT. יש לבדוק קודם כל, אם המחיר משתלם יותר. אם כן – בידקו אם יש תשתית בזק בבית. אם כן: המעבר פשוט. אם לא – החברה אליה תתחברו (אקספון או 012 כרגע) תפנה לבזק ותדאג לתשתית בביתכם.

 

אם אתם לקוחות טריפל של HOT יתכן שיש לכם חסם מעבר גדול יותר, שכן מדובר בפירוק הטריפל. גם כאן יש לבדוק אם המחיר של כל רכיב לבד משתלם לעומת מחיר הטריפל.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
המקצוענים
מומלצים