שתף קטע נבחר

מה ומי במיאמי

הסיפורים האנשים שינעימו לכם את סוף השבוע

אירוע ההתרמה הגדול והמרכזי של הפדרציה היהודית במיאמי רבתי, הפך מזה שנים לאירוע המשמעותי ביותר בקרב הקהילה היהודית בדרום פלורידה. ערב הגאלה החגיגי נערך ביום שני במלון הילטון אומני בדאון-טאון מיאמי, בהשתתפות גלריה מרשימה של אישים ובראשם אורח הכבוד, נשיא המדינה לשעבר, שמעון פרס. כל הכרטיסים לגאלה נמכרו מבעוד מועד על אף שמחיר ההשתתפות המינימלי היה מעל אלף דולר. כ-1,300 איש הגיעו כדי להצדיע לפרס על תרומתו למדינת ישראל ולעם היהודי ולהאזין לדבריו.

 

פרס הגיע למיאמי כשהוא מלווה עם עוזרותיו המסורות יעל שביט ויונה ברטל, אחרי שהופיע ביום ראשון ב"וולדורף אסטוריה" בפני הכנס של "טיימס אוף ישראל". שם קבל פרס הוקרה על מפעל חיים והוקיר את כל היפה שבתרבות ובמדע הישראלי. פרס הפופולרי היה כרגיל במיטבו. כ-1,300 איש הגיעו למלון הילטון בדאון-טאון מיאמי כדי להצדיע לפרס על תרומתו למדינת ישראל ולעם היהודי ולהאזין לדבריו של פרס. במקום נכחו ראשי ערים, ראשי ארגונים ומוסדות יהודיים, ראשי אוניברסיטאות, חברי קונגרס, רבנים והוריו של סטיבן סוטלוף ז"ל, שירלי וארט סוטלוף. הערב נערך בסימן "אני יהודי". הגדיל לעשות השחקן והיוצר, אנדרו לוסטיג, שכתב והציג מונולוג בשם זה והלהיב את הקהל. איימי דין, פעילה ותיקה בפדרציה, פנתה אל הקהל ובקשה להגדיל את תרומותיו בשל צורך השעה והתחייבות הפדרציה לסייע לעולים לישראל בשל גל האירועים האנטישמיים. "אנו ניצבים כתף אל כתף, מאוחדים ואומרים בקול רם: הנני –אנחנו פה – אנחנו יהודים". יושבי ראש הגאלה, תמי וג'ורג' וולדנברג, אשר פתחו את הערב, הזמינו את פרס לבמה לאחר שהציגו את קורות חייו הארוכים והמעניינים ופועלו הרב, במשך כעשר דקות.

 

 

הנשיא לשעבר שמעון פרס בגאלה השנתית של הפדרציה במיאמי  (קארלוס צ'אטה  ) (קארלוס צ'אטה  )
הנשיא לשעבר שמעון פרס בגאלה השנתית של הפדרציה במיאמי (קארלוס צ'אטה )

 

לאחר מכן הוקרן סרטון הומוריסטי- הומניטרי, המאפיין את רוחו של האופטימית של פרס. בסרט שגרם לרעמי צחוק אדירים בקרב הנוכחים, נצפה פרס מחפש עבודה לאחר תום תקופת נשיאותו. לאחר הסרטון הוקרנו על המרקעים תמונות רבות ממפגשיו הרבים של פרס עם אנשי הפדרציה שהגיעו עם המשלחות לישראל. ג'קוב סלומון, מנכ"ל הפדרציה המיתולוגי, יחד עם רוברט ברון, העניקו חנוכייה מהודרת, כשי ולאות הוקרה לשמעון פרס. ג'רי לוין, עיתונאי מוכר בקהילה היהודית, ראיין בחן רב את פרס, כאשר שניהם ישובים בנינוחות על כורסאות שהוצבו על הבמה. פרס היה במיטבו כאשר השיב לשאלות המראיין. עיקרי דבריו של פרס היו מסרים כמו "שמרו על ילדיכם יהודים", "לחלום בגדול", "טכנולוגיה ללא מוסר הינה הרסנית", "מדינות ערב מתחילות להבין שהאויב הוא הטרור האיסלאמי ולא מדינת ישראל", בהתייחסו לבעיית הגרעין האיראני, הוא תמך בגישת הפתרון בדרכי שלום במסגרת הסכם. פרס ציין כי המקורות הטבעיים שלנו הם האנשים שהרי הם מברכים את אדמתם – מולדתם. על יחסו של לישראל, ענה פרס כי "יש לשפוט אדם על פי הרקורד שלו ואכן הוא חיובי" עוד הוסיף ואמר כי בדי. אן. אה. של ישראל וארה"ב יש יחסים של ידידות. לקראת סיום אמר פרס כי זה בזבוז להביט לאחור. עינינו צריכות להיות נשואות אל העתיד. בשל ההון האנושי האיכותי הופכת ישראל למדינה תורמת מסייעת ומעניקה. פרס סיים בהצהרה: "אני מאמין שהשלום יגיע בזמנכם, אולי לא בזמני, אך אל תוותרו על התקווה. השלום בוא יבוא!"

 

במסגרת שבוע החינוך לשואה יתקיימו הרצאות ויוקרנו סרטים בנושא. ב-23 בפברואר תתקיים הרצאתו של ד"ר רוברט ז'אן ואן פולט, בנושא "שבעים שנה אחרי אושוויץ - עלייתה של האנטישמיות". ההרצאה תתקיים באוונטורה טרנברי שבהנהגתו של ד"ר אמיר בראון. ב-24 בפברואר תרצה לאה קיק רות במיאמי דאד קולג' בשעה 11:15 בנושא "השרדות מהשואה ומד"ר מנגלה - מסע אל החופש" ב-24 בפברואר בשעה שבע בערך יוקרן הסרט "סיפורו של סוסה מנדז" בבית תורה. לפרטים נוספים על הפעילויות 305.538.1663. ביום השואה הבינלאומי, השתתפה יהודית אלקין בטקסי זיכרון שהתקיימו בבתי קברות שונים בפולין ובטקס המרכזי שהתקיים באושוויץ.

 

יהודית אלקין בביקורה בפולין ()
יהודית אלקין בביקורה בפולין

 

חברי "השמיים הם הגבול" ואורחים נוספים של אשת העסקים אתי סטונדניק חגגו את מסיבת "חג האהבה"(ולנטיין) ברוב כבוד והדר. המארחת אתי, הזמינה חברת הפקות אשר הכינה מבעוד מועד את חווילתה היפה וקישטה אותה בנוסח הוליוודי. סידורי הפרחים המרהיבים מבית היוצר של לינדה גולדברג מ"בלאק רוזס" מילאו כל פינה בבית וסביב הבריכה כאשר זר ענק בצורת לב שבמרכזו נרות, שייט לו בבריכה והזכיר לכולם את הסיבה למסיבה. אתי לא חסכה בפריטים שהוסיפו נופך מיוחד למסיבת האוהבים, מסכות, צעיפי נוצות, כובעים ועוד. הצד הקולינארי כלל מאכלים לאניני טעם ושולחן הקינוחים היה תאווה לחך ולעין. בחלקו המוזיקאלי של הערב, הנעים התקליטן מויש את זמנם של הנוכחים אשר רקדו שעה ארוכה לצד הבריכה. בהמשך הופיע צמד רקדנים שביצע שורה של ריקודי סלסה וטנגו וירטואוזים. אחרי חצות לאחר שהמשטרה עצרה את המוזיקה נכנסה החבורה אל תוך החווילה, שם החל סבב של שירה בציבור עם האקורדיוניסט מוזיקאי משה כצבורג. בסיום קיבלה כל אורחת שי מבעלת הבית שנצפתה שמחה לאורך כל הערב והודתה בהתרגשות לכל האורחים ולבן זוגה אייזיק אוסטין, המסב לה אושר ונחת. המדור מאחל שמחה ואהבה לכולם.

 

המארחת אתי סטודניק עם בן זוגה אייזיק במסיבת "חג האהבה" (המארחת אתי סטודניק עם בן זוגה אייזיק במסיבת "חג האהבה") (המארחת אתי סטודניק עם בן זוגה אייזיק במסיבת
המארחת אתי סטודניק עם בן זוגה אייזיק במסיבת "חג האהבה"

 

העיתונאי והסופר ארי שביט יהיה אורח הפקולטות לעיתונות, ללימודים בינלאומיים והקרן לזכרו של רוברט ראסל ב-אוניברסיטת מיאמי, שביט כותב הספר "הארץ המובטחת" : "ישראל- נצחון או טרגדיה" ירצה בנושא "ציון המאה ה21- אמריקה ישראל והאתגר של העת החדשה". ההרצאה תתקיים ביום שלישי ה24 בפברואר בשעה 7:30 באודיטריום במרכז מילר. להזמנות ופרטים – 305.284.6882

 

מוזיאון המדע ע"ש פטרישיה ופיליפ פרוסט מזמין את הציבור לתערוכה בה יתנסו בטכנולוגיות חדשניות. ייפגשו עם מדענים וממציאים ויתנסו בפעילויות יצירה, הנדסה עיצוב תצוגת אופנה בפלנטריום, עיצוב רהיטים ועוד. הסמינר יתקיים ב-21-22 בפברואר. לפרטים 305.646.4200 הכניסה לילדים מתחת לגיל 12 בליווי מבוגר הינה חינם.

 

מפגש אזכרה מרגש לציון שנתיים למותו של יקיר הקהילה הישראלית במיאמי  אליעזר (לייזי) ריבלין ז"ל, התקיים בביתם של עופרה ודני בן דויד  שבהוליווד בנוכחות עשרות חברים ומכרים. שרון ריבלין, בתו האוהבת של לייזי שארגנה את המפגש, הציגה בפני הנוכחים את הסרטון המרגש שהכינו לזכרו במגן דויד אדום (מד"א), הארגון שהפך למפעל חייו בזכות הכספים הרבים שהצליח לגייס עבורו. בסרטון מופיעים בן היתר גם אלי בין מנכ''ל מד''א, אחיו הבכור של לייזי ונשיא המדינה, רובי ריבלין, וראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו, שמכיר את בני משפחת רבלין המפוארת עוד מימי ילדותם המשותפת בירושלים. סרטון אחר, אישי יותר, הציג את בני המשפחה, בנותיו בניו ונכדיו, שדיברו על המקום המרכזי שתפס בחייהם בזכות  טוב לבו, יכולת נתינתו האין סופית, ואישיותו הכריזמטית והסוחפת. בזה אחר זה עלו לדבר חברי הפרלמנט של מיאמי, חבריו בלב ובנפש של לייזי ז"ל, שניכר כי גם שנתיים לאחר לכתו עדיין כואבים את מותו בטרם עת.

 

אליעזר (לייזי) ריבלין ז"ל עם בתו שרון  (תמונת ארכיון) (תמונת ארכיון)
אליעזר (לייזי) ריבלין ז"ל עם בתו שרון (תמונת ארכיון)

 

הם סיפרו על אישיותו הנדיבה והצבעונית, על פועליו הרבים כבעליו של "שולחן דויד", המסעדה ואולם הארועים המיתולוגי המשגשג בירושלים שהפך לשם דבר בארץ ובעולם אך התמוטט כלכלית ונסגר בעקבות האינתיפאדה הראשונה, על שנותיו כמנהל יצירתי ברשת מלונות "לרום", ועל תרומתו לקהילה עם המעבר מישראל למיאמי, כנשיא הפרלמנט הפופולרי והאהוב שבדרום מיאמי, כשדרן בתחנת הרדיו שייסד "חי מירושלים" כדעתן וסקרן שהקפיד לתת במה לכל קשת הדעות הפוליטית. רופאו האישי ד"ר אלכס רוזנשטיין סיפר על עוז רוחו ,על האופטימיזם הסוחף שלו ועל עוצמות הגוף והנפש שגילה בשנות מלחמתו במחלת הסרטן. החברים המשיכו וסיפרו  על ימיו האחרונים הקשים בהוספיס, בהם שהו ללא לאות לצד בני משפחתו סביב למיטתו, מתקשים להיפרד. האזכרה נחתמה בתפילה לעילוי נשמתו של לייזי ריבלין יהי זכרו לברכה. ת.נ.צ.ב.ה. הביאה לדפוס – גליה דונלי.

 

הגאלה השנתית של ארגון ידידי צה"ל בארה"ב ,סניף מיאמי תתקיים בתאריך 26 לפברואר במלון דיפלומט, הוליווד, פלורידה. השנה אורחת הכבוד הינה הגב' נילי פאליק יו"ר "ארגון ידידי צה"ל" בארה"ב ופנמה ואשה רבת פעלים וזכויות. נילי פאליק ממייסדי הארגון במיאמי כיהנה במשך שנים כנשיאת הסניף במיאמי ובשנים האחרונות כיהנה כנשיאת הארגון וב-4 בשנים האחרונות מכהנת כיו"ר הארגון כשהיא מובילה את הארגון לשיאים חדשים. נילי בעלת השם העולמי, מוכרת כציונית נלהבת ותומכת נאמנה של חיילי צה"ל ומדינת ישראל. יושבי ראש הגאלה הינם אלברטו ומוניקה ששון והדי ודניאל וויטבוק. אורחי הגאלה ייהנו מקולו של החזן הצבאי הראשי שי אברמסון בליווי חיילי מקהלת הרבנות הצבאית. ההרשמה נמצאת בשיאה ונותר עוד מספר מקומות מצומצם. 305-354-8234 ‏www.fidf.org

 

נילי פאליק עם חברת הקונגרס לשעבר איילין בלום, בערב הגאלה של הפדרציה היהודית במיאמי רבתי ()
נילי פאליק עם חברת הקונגרס לשעבר איילין בלום, בערב הגאלה של הפדרציה היהודית במיאמי רבתי

 

גאווה מיוחדת וכבוד רב, הנחיל השבוע ניל דרוקמן, בנם של יהודית ואילן דרוקמן כאשר זכה בפעם השניה ברציפות בפרס היוקרתי של "גילדת התסריטאים והכותבים באמריקה". ניל המוכשר שהינו מנהל פרוייקטים ובמאי מוכר זכה בפרס על כתיבה יצירתית יוצאת דופן למשחק וידאו בטקס שהתקיים בעיר סנצ'ורי שבקליפורניה. הארגון היוקרתי - GWA מעניק פרסים על כתיבה יצירתית יוצאת דופן של סרטים, תסריטים, תוכניות, סדרות טלוויזיה ומשחקי וידאו. ניל גדל במיאמי והוא ממשיך לעשות חייל בהוליווד, יישר כוח!

 

ניל דרוקמן עם הפרס היוקרתי (אלברטו רודריגז) (אלברטו רודריגז)
ניל דרוקמן עם הפרס היוקרתי(אלברטו רודריגז)

 

אל ארוחת הערב השנתית של ארגון ויצ"ו, שנערכה במלון דיפלומט במיאמי, הגיעו כארבע מאות אורחים ונאספו שם תרומות בשווי של כמיליון וחצי דולר. התורמים הראשיים זכו להתחכך עם אורחי הכבוד והמרצים, הצטלמו עימם מבעוד מועד בחדר הוי. אי. פי. את הערב פתחה הנשיאה רותי בן אוליאל ולאחר מכן הוקרן סרטון על פעילות ויצ"ו. בזמן שהסועדים נהנים מארוחת גורמה כשרה מבית היוצר של "ארומה קייטרינג" תחת עינו הבוחנת של גיל ריבק, אשר זכה לשבחים רבים. נשיאת ויצ"ו בארה"ב חנה פאליק הרוח החיה של הארגון הלהיבה את הנוכחים בשלב איסוף התרומות ובכריזמטיות האופיינית לה והיא גייסה את הסכום תוך זמן קצר ופינתה זמן להענקת פרסי ההוקרה ולנאומים. פרס הוקרה ניתן לסאלו לקש על תרומתו הרבה לארגון. המנחה ג'רי לוין הזמין את הנואם המרכזי רון דרמר, אשר פתח את נאומו עם ציטוט מהנשיא קנדי, "אל תשאל מה המדינה עשתה בשבילך אלא מה אתה יכול לעשות למענה". הוא המשיך לדבר על הרצל, אירופה והאנטישמיות והזכיר כי ישראל היא המדינה עבור היהודים. דרמר, שעמד במרכזה של פרשת ביקורו הצפוי של בנימין נתניהו, אמר לנוכחים "אתם בראש ובראשונה יהודים פטריוטים לארה"ב". הוא הודה לנשיא אובמה על הסיוע הגלוי והחסוי והתמיכה בישראל וציין כי ביבי חייב להגיע לנאום בקונגרס כדי להשמיע את קולה של ישראל אשר אינה יושבת ואינה מצביעה בישיבות. הוא הזכיר כי בזמנו גולדה מאיר הוזמנה לישיבת צירים באירופה אך היא הייתה רק צופה ונמנע ממנה להביע את דעתה.

 אנחנו חייבים לדאוג לעצמנו הוסיף ואמר. הרב בוטח הגדיל לעשות כאשר כינה את דרמר "מכבי מודרני". הנואם השני היה הילל נוייאר, נציג ישראל בוועדות האו"ם בז'נבה, חלק עם הנוכחים את הקשיים בהם הוא נתקל במסגרת עבודתו באו"ם. הוא דיבר על הצביעות של חברי הארגון המתעלמים מכל מה שקורה בסוריה, בתימן, באלג'יריה ומהטרור האיסלאמי. נוייאר פועל ללא לאות למען זכויות האדם. הוא סיים את דבריו בהצהרה "אנו חייבים להחזיר מלחמה על דעת הקהל ואנחנו נר של אמת בוועדות החשוכות". הנוכחים היו נרגשים במיוחד מנאומו של נועם גרשוני, טייס אפאצ'י שנפגע במהלך מלחמת לבנון כשמטוסו התרסק. במהלך דבריו הוקרן סרטון על חייו מאז שנפצע ועד לשיקומו כשנקודת השיא זכייתו במדליית זהב בטניס באולימפיאדת הנכים. נועם חלק עם הנוכחים את סיפורו האישי המרגש וסחט מחיאות כפיים ולא מעט דמעות

 

למעלה מחמישים מחברותיה של הגננת הוותיקה כרמי הררי, הוזמנו על ידי בעלה גדעון למסעדת "סי גריל" כדי לחגוג לה מסיבת יום הולדת 60. האורחות, חברותיה הקרובות מזה שנים כתבו דברי הלל ושבח והגדילו לעשות כאשר כתבו שיר במיוחד לציון האירוע. כלת השמחה הנרגשת הודתה לאורחות ובעיקר לבנה דידי ובתה טל. הייתה זו יריית הפתיחה לפסטיבל החגיגות. בהמשך התארחה כרמי אצל חברות, כשהשיא היה במסיבת הוולנטיין, שם היא הביעה משאלה עם עוגת יום הולדת . המדור שולח ברכת מזל טוב

 

כרמי הררי עם בתה טל בחגיגת יום ההולדת ()
כרמי הררי עם בתה טל בחגיגת יום ההולדת

 

 

אל ארוחת הערב השנתית של ארגון ויצ"ו, שנערכה במלון דיפלומט במיאמי, הגיעו כארבע מאות אורחים ונאספו שם תרומות בשווי של כמיליון וחצי דולר. התורמים הראשיים זכו להתחכך עם אורחי הכבוד והמרצים, הצטלמו עימם מבעוד מועד בחדר הוי. אי. פי. את הערב פתחה הנשיאה רותי בן אוליאל ולאחר מכן הוקרן סרטון על פעילות ויצ"ו. בזמן שהסועדים נהנים מארוחת גורמה כשרה מבית היוצר של "ארומה קייטרינג" תחת עינו הבוחנת של גיל ריבק, אשר זכה לשבחים רבים. נשיאת ויצ"ו בארה"ב חנה פאליק הרוח החיה של הארגון הלהיבה את הנוכחים בשלב איסוף התרומות ובכריזמטיות האופיינית לה והיא גייסה את הסכום תוך זמן קצר ופינתה זמן להענקת פרסי ההוקרה ולנאומים. פרס הוקרה ניתן לסאלו לקש על תרומתו הרבה לארגון. המנחה ג'רי לוין הזמין את הנואם המרכזי רון דרמר, אשר פתח את נאומו עם ציטוט מהנשיא קנדי, "אל תשאל מה המדינה עשתה בשבילך אלא מה אתה יכול לעשות למענה". הוא המשיך לדבר על הרצל, אירופה והאנטישמיות והזכיר כי ישראל היא המדינה עבור היהודים. דרמר, שעמד במרכזה של פרשת ביקורו הצפוי של בנימין נתניהו, אמר לנוכחים "אתם בראש ובראשונה יהודים פטריוטים לארה"ב". הוא הודה לנשיא אובמה על הסיוע הגלוי והחסוי והתמיכה בישראל וציין כי ביבי חייב להגיע לנאום בקונגרס כדי להשמיע את קולה של ישראל אשר אינה יושבת ואינה מצביעה בישיבות. הוא הזכיר כי בזמנו גולדה מאיר הוזמנה לישיבת צירים באירופה אך היא הייתה רק צופה ונמנע ממנה להביע את דעתה. אנחנו חייבים לדאוג לעצמנו הוסיף ואמר. הרב בוטח הגדיל לעשות כאשר כינה את דרמר "מכבי מודרני". הנואם השני היה הילל נוייאר, נציג ישראל בוועדות האו"ם בז'נבה, חלק עם הנוכחים את הקשיים בהם הוא נתקל במסגרת עבודתו באו"ם.

 

ראשי נשות ויצ"ו פלורידה עם השגריר רון דרמר ()
ראשי נשות ויצ"ו פלורידה עם השגריר רון דרמר

 

הוא דיבר על הצביעות של חברי הארגון המתעלמים מכל מה שקורה בסוריה, בתימן, באלג'יריה ומהטרור האיסלאמי. נוייאר פועל ללא לאות למען זכויות האדם. הוא סיים את דבריו בהצהרה "אנו חייבים להחזיר מלחמה על דעת הקהל ואנחנו נר של אמת בוועדות החשוכות". הנוכחים היו נרגשים במיוחד מנאומו של נועם גרשוני, טייס אפאצ'י שנפגע במהלך מלחמת לבנון כשמטוסו התרסק. במהלך דבריו הוקרן סרטון על חייו מאז שנפצע ועד לשיקומו כשנקודת השיא זכייתו במדליית זהב בטניס באולימפיאדת הנכים. נועם חלק עם הנוכחים את סיפורו האישי המרגש וסחט מחיאות כפיים ולא מעט דמעות. *לראשונה השיק ארגון ויצ"ו מחנה קיץ בינלאומי בישראל לגילאי 11-17 בשם "עולם אחד" ONE) WORLD). בסיס הקייטנה יהיה בכפר הנוער של ויצ"ו ניר העמק שבעמק יזרעאל. ההחלטה התקבלה בכנס ויצ"ו העולמי שהסתיים לא מכבר בתל אביב בהשתתפותן של נציגות מפלורידה. מטרתו היא קידום המפעל הציוני המבטיח הבאת בני נוער יהודיים מכל העולם לישראל וקירוב כל הקהילות מהעולם ומישראל. למידע נוסף ‏ www.bigidea.co.il

   

myemin@msn.com • 305.491.3854

 

 

 

 

 

 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אלברטו רודריגז
ניל דרוקמן עם הפרס היוקרתי
אלברטו רודריגז
מומלצים