שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  יקר להיות סלבריטאי מתגרש
  בובי קריסטינה בראון בתרדמת, ביקורת פרסומות סופרבול, אובמה מגביל את מערכת הביון ועוד
  לפני כשבועיים הודיע כריס רוק על גירושיו לאחר כמעט 20 שונת נישואין למאלאק קומפטון. בכך מצטרף רוק לשורה ארוכה של סלבריטאים שהודיעו השנה על גירושיהן. העניין הוא שכאשר זוג, ששוויו גבוה, מחליט להיפרד, לעיתים קרובות הגירושין הופכים לדרמה סבוכה ומאד יקרה, בייחוד כאשר הערפול
  הרומנטי של התחלת הקשר מנע מבני הזוג לחתום על חוזה טרום-נישואין. אתר ה-CNBC ערך רשימה של הגירושין היקרים ביותר בהיסטוריה. להלן הפרשיות המפורסמות מביניהם:

   

  בוריס ברז'קובסקי וגלינה בשארובה

  גירושין אלו, בין איל התעשייה לאשתו השנייה, לאחר 18 שנות נישואין, היו היקרים בתולדות בריטניה. בהיעדר הסכם נישואין, זכתה אשתו ל-100 מיליון ליש"ט – עשירית מהונו של ברז'קובסקי, שהתאבד במרץ 2013.

   

  מייקל וחואניטה ג'ורדן

  אגדת הכדורסל התגרש מאשתו ב-2006 לאחר 17 שנות נישואין. שוויו של הסכם הגירושין עבור חואוניטה היה 168 מיליון דולר שכלל לא רק תשלום של מזומנים אלא אף את החזקה על 3 ילדיהם ובעלות על אחוזתם בשיקגו.

   

  רומן ואירינה אברמוביץ'

  גירושין אלו כמעט והפכו ליקרים בהיסטוריה של האנושות. אולם לשמחתו של רומן, הוא נאלץ לשלם רק 300 מיליון דולר לאירינה, פחות מ-2% מהונו. ההסדר כלל מזומנים, נכסים, יאכטה, ומטוס פרטי.

   

  ארנולד שוורצנגר ומריה שרייבר

  שחקן הקולנוע והמושל לשעבר של מדינת קליפורניה התגרש מאשתו לאחר 25 שנות נישואין. זאת לאחר שנחשף שלשוורצנגר נולד בן מפרשייה שניהל עם אחת מעובדות הבית. היות שלא נחתם הסכם נישואין החוק חייב אותו להעביר לגרושתו מחצית מהונו. ההערכות הן שמדובר ב-250-375 מיליון דולר.

   

   

  מל ורובין גיבסון

  גירושיו של שחקן הקולנוע היו גירושי הסלבריטאים המתוקשרים ביותר אי פעם. על פי התקשורת העביר גיבסון מחצית מהונו – 850 מיליון דולר - לרובין שגם זכאית למחצית מהתמלוגים העתידיים מכל סרטיו.

   

  סטיב ואיליין וויין

  במרץ 2010 התגרש איל הקזינו מאשתו, זו הפעם השנייה. וויין נאלץ לשלם לאיליין כ-741 מיליון דולר שבינתיים מונתה לשבת בדירקטוריון החברה של בעלה. הסכם זה הפך אותה לאחת מבעלי המניות הגדולים של החברה.

   

  עדנן וסוריה חאשוגי

  המיליארדר, יזם וסוחר הנשק מסעודיה החזיק במשך שני עשורים את השיא לגירושין היקרים אי פעם. ב-1974 הגיש הזוג בקשה לגירושין ואילו ב-1982 זכתה סוריה להסכם בשווי 874 מיליון דולר.

   

  הרולד וסו-אן האם

  ב-2012 החלו מנכ"ל חברת קונטיננטל ריסורסז ואשתו בהליכי גירושין לאחר 24 שנות נישואין. שוויו הנקי של האם באותו זמן – 11 מיליארד דולר לפי ההערכות, בשל העובדה שהזוג לא חתם על הסכם נישואין יהיה עליו להעביר לסו-אן מחצית מהונו. לבסוף סכום ההסכם נקבע ל-995.5 מיליון דולר.

   

  ברני וסלאוויקה אקסלסטון

  מעולם לא פורסם מה היה שווי הסכם הגירושין שנחתם ב-2009 בין המיליארדר לדוגמנית ארמני לשעבר אולם על פי הערכות מומחים מדובר ב-1-1.2 מיליארד דולר. ובינתיים נהנית גרושתו לבזבז את הונה – הפריט האחרון שרכשה הוא מטוס פרטי בשווי 60 מיליון דולר.

   

  רופרט ואנה מרדוק

  ב-2013 איל המדיה ואשתו התגרשו לאחר 32 שנות נישואין ולהם 3 ילדים. על פי הסכם הגירושין, קיבלה אנה 110 מיליון דולר במזומן. בינתיים בני הזוג הספיקו להתחתן שוב – רופרט עם הדוגמנית וונדי דנג ואנה עם המשקיע וויליאם מן, שגם ממנו התגרשה.

   

  אלק וג'וסלין ווילדנסטיין

  סוחר האמנות ואשת החברה הניו יורקרית התגרשו ב-1999. ג'וסלין הייתה זכאית ל-2.5 מיליארד דולר ולתשלום שנתי של 100 מיליון דולר למשך 13 שנה. גו'סלין מכורה לניתוחים פלסטיים והשופט אסר עליה לעשות שימוש בכסף למטרה זו. אלק נפטר מסרטן ב-2008.

   

  דימיטרי ואלנה ריבולובלב

  נכון לעכשיו, גירושי זוג זה הם היקרים בהיסטוריה. המיליארדר ואשת החברה התגרשו לאחר 26 שנות נישואין ובית המשפט הורה לו להעביר לאלנה מחצית מהונו – 4.5 מיליארד דולר.

   

  * באדיבות ‘כלכליסט’

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  כל התגובות לכתבה "יקר להיות סלבריטאי מתגרש"
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים