שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  "היום רמת אביב גימל נראית קצת פאתטית"

  שמפניה במקום קפה שחור, היסטריה בקניון ותפקיד אחד בלתי נשכח: גילת אנקורי נזכרת בימיה כעידית לינוביץ' ב"רמת אביב גימל", וגם בסצנה אכזרית שלקחה היישר מהמציאות. "עשיתי סצנה" חוזר לאופרת הסבון הראשונה

  "רמת אביב גימל שינתה לי את החיים", אומרת גילת אנקורי, ששיחקה בסדרה את הביצ'ית הראשונה של הטלוויזיה הישראלית - עידית לינוביץ'. אנקורי (59) חוזרת אחורה 15 שנה אחרי שאופרת הסבון הישראלית הראשונה ירדה מהאוויר, עבור המדור "עשיתי סצנה", ונזכרת בקטע אחד אכזרי במיוחד.

   

  רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כיתבו לנו בטוויטר

   

  כתבות נוספות במדור:

  שלום מיכאלשווילי: "מודה לאלוהים על עספור"

  מוש בן בסט: "רק בפנטזיה הייתי דומה לעידו מרקוביץ'"

  ציפי מור: "הילדים של היום מכירים את רגע עם דודלי"

   

  "היתה סצנה אחת בעונה השלישית, שבה עידית לינוביץ' חיפשה עובד למשרד. היא מתחילה לראיין אותו, הבחור מתיישב, והיא אומרת לו: 'סליחה, אני אמרתי שאתה יכול לשבת'? אנשים על הסט אמרו לי שהמשפט הזה נוראי מדי ולא אמין, שלא מדברים ככה. ואז גיליתי להם שזה קרה לי במציאות, אני זוכרת את העלבון, זה היה נורא".

   

  מתי זה קרה?

   

  "בשנות ה-80 שיחקתי בתיאטרון ועברתי ליד החדר של המנהל - לא אגיד מי זה היה. עשיתי שלום עם היד ורציתי להתיישב ולהגיד משהו, אבל בעוד שהישבן שלי עדיין באוויר, הוא אמר לי: 'את מתיישבת? לא קבענו פגישה'.  נדהמתי כי זה היה כל כך לא מנומס. הרגשתי השפלה גדולה, זה מטורף שעשו לי את זה במציאות. זה היה ממש מיותר. במשך השנים, אחרי שעשיתי את 'רמת אביב גימל', כבר הפכתי למפורסמת, ושמחתי מאוד לסרב לאותו בן אדם".

   

  אז "רמת אביב גימל" השפיעה לגמרי על הקריירה שלך.

   

  "היא שינתה לי את החיים. תשמע, זה לא כמו היום כשמישהו בא לשחק בסדרה והוא יודע פחות או יותר למה לצפות, לא ידענו איך לאכול את זה, איך להתנהג. הייתי הולכת לקניון עם הבנות שלי, ואנשים היו מתנפלים עלינו. אם לפני כן בצילומי טלוויזיה היה קפה שחור עם כוסות קלקר שאחר כך מאפרים בהן, אצלנו היו יין ושמפניה. בטלעד, הזכיינית שבה שודרה הסדרה, קיבלו מכתבים מההורים שהילדים לא רוצים לנסוע לחופשות בחו"ל בקיץ כי הם לא רוצים לפספס פרקים".

   

  עם זאת, להיסטריה סביב הסדרה היו גם צדדים פחות נעימים עבור אנקורי, שגילמה אישה אסרטיבית שהפכה להיות מזוהה עמה. "נדבקו אליי התפקידים של הביץ' והרעה. בהמשך סירבתי לתפקידים האלה", היא מספרת.

   

   

  גילת אנקורי ב"תנוחי". תיקון קטן לדמות (צילום: אוהד רומנו) (צילום: אוהד רומנו)
  גילת אנקורי ב"תנוחי". תיקון קטן לדמות(צילום: אוהד רומנו)

  ו

  בכל זאת, נראה שאנקורי נהנית לחזור אחורה לימים שבה צולמה הסדרה. "אם אני לא טועה, שילמו לנו משהו כמו אלף דולר ליום צילום, שגם היום לדעתי נחשב שכר יפה, וכל הזמן העלו לנו את השכר", היא נזכרת. "צילמנו עם מצלמה אחת - חמישה פרקים בחודש במשך חמש שנים. את כל הסצנות של עידית לינוביץ' עשינו במכה - רק מחליפים בגדים, וממשיכים". 

   

  היום היא היתה יכולה להצליח, לדעתך?

   

  "לא, היא לא מחזיקה מעמד. ראיתי כמה פרקים שלה והיא נראית קצת פאתטית, אגב, זה כמו שתראה את 'צעירי חסרי מנוח' היום. העולם השתנה. אבל לפני שלוש שנים היתה לי הזדמנות לחזור לעידית לינוביץ' ואפילו לעשות לה תיקון קטן מבחינת המשחק - שיחקתי ב'תנוחי' (ששודרה ב-HOT) את הדמות הזאת, ועשיתי אותה קצת קומית. זה היה נחמד".  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  באדיבות ערוץ 2
  גילת אנקורי בתפקיד עידית לינוביץ'
  באדיבות ערוץ 2
  לאתר ההטבות
  מומלצים