שתף קטע נבחר

ברלין: מגזין יהודי יישלח במעטפות ללא לוגו

בצל החשש ממתקפות אנטישמיות נגד מנוייו, החליט ירחון בברלין להצניע את גיליונותיו למרות העלויות הנוספות הגבוהות: "כדי שאף אחד לא יחוש עוינות"

מערכת ירחון קהילת יהודי ברלין, "יודישס ברלין", הודיעה בגיליונה האחרון כי מעתה גיליונות העיתון יישלחו למנויים במעטפות ללא לוגו על רקע התקריות האנטישמיות ברחבי אירופה בשבועות האחרונים.

 

עוד חדשות בעולם :

אני אוסקר פוליטי. שחורים מחו, נשים ניצחו

אוסטרליה נגד הטרור מבית: שלילת קצבאות

70 נהרגו בטביעת מעבורת: "עוד גופות בנהר"

 

"החלטנו לעשות זאת למרות העלויות הגבוהות הנוספות כדי לצמצם את האפשרות שמישהו מכ-100 אלף לקוחותינו בקהילה יחוש עוינות כלשהי", סיפר דובר העיתון אילן קייזלינג לעיתון הגרמני "טאגשפיגל". המגזין, שנוסד ב-1998, מספק מידע על הקהילה היהודית בברלין ובגרמניה כולה.

 

הגיליון האחרון של המגזין. "אני יהודי":

 

"הישראלים בברלין מותקפים רק בשל היותם ישראלים יהודים", כתב בעיתון גידעון ג'וף, ראש הקהילה היהודית בברלין שמוציאה לאור את המגזין. "אנחנו עדיין לא בשלב - ואני מדגיש עדיין לא בשלב - שבו יהודים נרצחים בגרמניה רק בגלל יהדותם. אולם ננקטים צעדים כדי להגן שלטון החוק בדמוקרטיה הגרמנית".

 

לדבריו, בקהילה היהודית בשיתוף עם משרד הפנים והמשטרה נעשים מאמצים כדי להגביר את תחושת הביטחון לאזרחים. בערב השנה האזרחית החדשה הותקף בברלין שחק שפירא, צעיר ישראלי, על ידי חבורה של צעירים שמהם ביקש להפסיק לשיר שירים אנטישמיים. האירוע התרחש  ברכבת התחתית של ברלין.

 

הקונגרס היהודי העולמי גינה בחריפות את התקיפה, ואמר כי האירוע ממחיש את סכנת האלימות והאנטישמיות ההולכת וגוברת שלה חשופים יהודים באירופה. "בדיוק כמו כל אדם אחר, לאזרחים ישראלים יש הזכות לחיות באירופה

 בביטחון, מבלי שיזהו אותם על בסיס הלאום או האמונה שלהם", נמסר מהקונגרס היהודי העולמי, שקרא לרשויות בגרמניה לעשות כל שביכולתן כדי למנוע התקפות כאלה.

 

לפי משטרת ברלין, לא נרשמה עלייה במתקפות אנטישמיות בעיר ב-2014 אך עדיין נמשכת האבטחה הכבדה על בתי ספר יהודיים, בתי קברות ומוסדות בקהילה. לאחר המתקפות האחרונות בקופנהגן ובפריז הדגישה הקנצלרית אנגלה מרקל את חשיבותה של חיי היהודים בגרמניה והפצירה בהם - כפי שעשו מנהיגי דנמרק וצרפת - להישאר באירופה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים