שתף קטע נבחר

היכנסו ובדקו: איפה הקלפי שלי?

ההודעה לבוחר לא הגיעה אליכם? כאן תוכלו לראות היכן תצביעו ב-17 במרס. וגם: רשימת כל הקלפיות הנגישות

הסרטונים שכנעו אתכם? המצע הוא שעשה את ההבדל? החלטתם סופית במי להצביע? עכשיו רק נותר לספור את הימים לאחור - וללכת לקלפי. אם ההודעה לבוחר הגיעה אליכם, אתם כבר יודעים היכן להצביע. אבל גם אם הדוור לא עשה את עבודתו נאמנה, או שאתם עברתם דירה ולא הודעתם על כך - יש פתרון. בקישור זה תוכלו לבדוק היכן מיקום הקלפי שלכם.

 

לחצו כאן לאיתור הקלפי שלכם

 

שירות איתור הקלפי, שמספקים ועדת הבחירות המרכזית לכנסת ה-20 והמפקח הארצי על הבחירות במשרד הפנים (בפיתוח "ממשל זמין"), מאפשר לכם לאתר את מיקום הקלפי שבה תוכלו להצביע ב-17 במרס, יום הבחירות. כדי לאתר את הקלפי יש להזין את מספר תעודת הזהות.

הקלפיות כבר מוכנות (צילום: EPA) (צילום: EPA)
הקלפיות כבר מוכנות(צילום: EPA)

פרט לכך, ביישום זה אפשר גם לאתר את הקלפיות הנגישות לאנשים עם מוגבלות בניידות. כך, למשל, בתל אביב 57 קלפיות נגישות, בנהריה 7 ובשדרות 3. על פי החוק, בכל רשות מקומית חייבת להיות קלפי אחת לפחות עם סידורי גישה והצבעה בהתאם לצורכי ציבור זה. ביישוב שמספר הקלפיות בו עולה על 20 חייבות להיות לפחות שתי קלפיות נגישות למוגבלים בניידות.

 

אנשים המוגבלים בניידות רשאים להצביע ביישוב שבו הם גרים, בכל קלפי המוגדרת כקלפי נגישה. מי שמוגבלותו אינה נראית לעין, או שאין ברשותו תעודה המעידה על כך שהוא מוגבל בניידות, יחתום בפני מזכיר ועדת הקלפי על הצהרה כי הוא מוגבל בניידות. ההצבעה תיעשה באמצעות מעטפות כפולות, והקולות ייספרו כקולותיהם של כלל המצביעים במעטפות כפולות – חיילים בשירות סדיר, מאושפזים בבתי חולים, שליחי המדינה בחו"ל ועוד.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AFP
ב-17 במרס הולכים לקלפי
צילום: AFP
מומלצים