שתף קטע נבחר

שמע ישראל: התעטף בטלית, הניח תפילין - ונהג

שלילת רישיון בפועל וקנס גבוה לנהג שהתפלל שחרית תוך כדי נהיגה: התעטף בטלית באופן שצמצם את שדה ראייתו, הניח תפילין ואחז בסידור. השופטת: "ספק אם התפילה במקרה הזה הייתה מסייעת"

בית המשפט השלום לתעבורה בירושלים שלל לארבעה חודשים את רישיונו של נהג, לאחר שזה הניח תפילין והתעטף בטלית תוך כדי נהיגה, עונש העולה על המינימום הקבוע בחוק לעבירה זו – תוך שהשופטת מותחת ביקורת קשה על הנאשם.

 

<<הכל על העולם היהודי - בפייסבוק של ערוץ היהדות. היכנסו >>

 

רוצים לדבר עם עורכי וכתבי ynet? כתבו לנו בטוויטר

 

הנהג, קיבל דו"ח תנועה לאחר שנצפה נוהג תוך כדי שהוא מניח תפילין, אוחז בסידור - ועל ראשו טלית המסתירה את שדה ראייתו. הוא הורשע בנהיגה בקלות ראש באופן באופן המסכן את יתר משתמשי הדרך.

 

עוד בערוץ היהדות - קראו:

 

בשבוע שעבר נערך משפטו של הנהג בבית המשפט השלום לתעבורה בירושלים, אולם הנאשם לא התייצב והדיון נערך בהיעדרו. בא כוחה של המשטרה, עו"ד נאשד קארדי, דרש מבית המשפט להטיל על הנהג פסילה של ארבעה חודשים, פסילה על תנאי וקנס.

 

"אין מנוס מעונש העולה על המינימום הקבוע בחוק"

השופטת שרון לארי בבלי ציינה כי היא רואה באי התייצבות הנהג למשפט, משום הודעה בעובדות כתב האישום,

והרשיעה אותו בעבירות המיוחסות לו. היא קיבלה את טענות המשטרה, והטילה על הנאשם פסילת רישיון של ארבעה חודשים, פסילת רישיון לשלושה חודשים על תנאי למשך שלוש שנים מהיום, וכן תשלום קנס כספי בסך כאלף שקלים.

 

"אין ספק כי מדובר בנהיגה באופן שמסכן את משתמשי הדרך. ספק בעיניי אם התפילה במקרה הזה הייתה מסייעת", כתבה השופטת לארי בבלי, והוסיפה: "אין מנוס מהטלת עונש העולה על עונש המינימום הקבוע בחוק".

 

שמואל אבואב מנכ"ל עמותת "אור ירוק" אומר כי עבירת "הסחת דעת" בנהיגה היא מגיפה, ולכן בעולם החליטו להילחם ולצמצם אותה באמצעות הגברת האכיפה והחמרת הענישה. "הסברה לבדה איננה מספיקה, ולכן חייבים שילוב כוחות של כל הגורמים העוסקים בנושא, בייחוד משטרת ישראל שחייבת חייבת להגביר את האכיפה כדי להרתיע נהגים מלסכן את כולנו בכביש".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
המכונית הפכה לבית כנסת
צילום: shutterstock
מומלצים