שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  דרס והפקיר למוות, וייכלא רק ל-3.5 שנים
  חיים אלון מבאר שבע דרס את רוכב האופניים מיכאל מירלאשוילי אך המשיך בדרכו ואף ניסה לטייח את מעורבותו באירוע. אשתו נשלחה לשישה חודשי עבודות שירות, אחרי שהשופט קבע כי מאסר של שניהם יפגע בילדיהם. משפחת המנוח: "הם אפילו לא התחרטו, אין ערך לחיי אדם"

  חיים אלון, שדרס והפקיר את רוכב האופניים מיכאל מירלאשוילי ז"ל בתאונה שארעה לפני כשלוש שנים בכביש 25, נשלח היום (א') ל-3.5 שנות מאסר בלבד. אשתו איילת, שהורשעה בכך שלא התקשרה לגופי הצלה, נידונה לשישה חודשי מאסר שיומרו בעבודות שירות. שופט בית משפט המחוזי בבאר שבע, נתן זלוצ'ובר, התחשב בשניים ונימק את החלטתו בכך שמאסר בפועל היה פוגע בילדיהם. "זה גורם לנו להרגיש שאין ערך לחיי אדם", אמר גבריאל, אחיו של המנוח. במקרה דומה נגזרו 12 שנות מאסר בפועל על טל מור, שדרס למוות את רוכב האופניים שניאור חשין ז"ל.

  חיים אלון ואשתו איילת בעת מעצרם אחרי האירוע (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
  חיים אלון ואשתו איילת בעת מעצרם אחרי האירוע(צילום: הרצל יוסף)
  האופניים לאחר התאונה (צילום: באדיבות משטרת מרחב נגב) (צילום: באדיבות משטרת מרחב נגב)
  האופניים לאחר התאונה(צילום: באדיבות משטרת מרחב נגב)
  על פי כתב האישום, שהגיש עו"ד אבי ביטון מפרקליטות מחוז דרום, נהג הנאשם יחד עם אשתו מכיוון נתיבות לבאר שבע בכביש 25. באותה עת, רכב מירלאשוילי על אופניו במסלול נסיעת הרכב. במהלך נסיעתם פגעה מכוניתם באופניו של המנוח, הוא נחבל בצורה קשה ומת לאחר מכן מפצעיו. בכתב האישום לא מיוחסת לו עבירה של הריגה.

   

  משפחתו של מירלשוילי במהלך השבעה (צילום: הרצל יוסף) (צילום: הרצל יוסף)
  משפחתו של מירלשוילי במהלך השבעה(צילום: הרצל יוסף)
  אלון ואשתו לא הושיטו למירלאשוילי עזרה והמשיכו בנסיעה לביתם שבבאר שבע. למחרת בבוקר פנה הנהג לחברת הביטוח וטען כי פגע בגמל, וזאת במטרה לתקן את הנזק שנגרם למכוניתו. חודש לאחר מכן הצליחה המשטרה לפצח את המקרה ולתפוס את בני הזוג. על פי השופט זלוצ'ובר, השניים לא הביעו חרטה על המעשה ולא הסגירו עצמם למשטרה אף שידעו שפגעו באדם.

   

  מדובר בעבירה שהעונש עליה הוא 14 שנות מאסר, והפרקליטות ביקשה מאסר בפועל שינוע בין ארבע לתשע שנים. השופט  זלוצ'ובר החליט להתחשב בשניים בשל העובדה שיש להם ילדים, ושלח את האב למאסר של שלוש שנים וחצי בלבד. בנוסף הוא קבע כי רישיונו של אלון יישלל לשמונה שנים מיום שחרורו והוא יפצה את משפחת המנוח ב-20 אלף שקלים. אשתו תפצה בעשרת אלפים שקלים נוספים.

   

  במשפחתו של מיראשוילי נדהמו מקלות העונש שנפסק. "עד היום בני הזוג לא הביעו חרטה. כאשר שמענו

  בבית המשפט שהשופט קבע שהוא שיקר לאורך כל הדרך, לרשויות החוק, לחברת הביטוח ואפילו לבית המשפט, חשבנו שהוא יגזור עליו עונש חמור", אמר האח גבריאל. "האם שלוש וחצי שנות מאסר מכפרות על כל העבירות שלו? יש את כל הסיבות בעולם לתת את העונש המקסימלי. ביקשנו מהפרקליטות לערער על חומרת העונש לעליון. העונש הזה לא מרתיע איש. לא סתם המחוקק קבע 14 שנות מאסר לעבירת ההפקרה".

   

  במשפחת מירלאשוילי התקשו לקבל את גזר הדין. "אנחנו מכבדים את ההחלטה כי כך בית המשפט קבע, אבל גם ההורים שלי מאוכזבים מאוד מההחלטה. הציפייה הייתה לענישה חמורה יותר. אבא שלי, כשעזב את האולם, לא הבין למה הנאשם קיבל עונש קל", סיפר האח. "זה גורם לי להרגיש שלחיי אדם אין ערך במדינה שלנו. אם היה מזעיק את רשויות ההצלה ולא בורח אולי היה יכול להציל את אחי. יש לי הרגשה שהוא זה שחתם את מותו של אחי".

   

  סנגוריהם של הנאשמים, עורכי הדין בני נהרי ושוש חיון, מסרו בתגובה: "אנו משתתפים בצערה של המשפחה. העונש שהושת על מרשינו קל בהרבה מזה אילו עתרה המאשימה, ועליהם לשאת אותו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום רפרודוקציה: הרצל יוסף
  מירלאשוילי המנוח
  צילום רפרודוקציה: הרצל יוסף
  צילום: אליעד לוי
  עו"ד בני נהרי
  צילום: אליעד לוי
  צילום: הרצל יוסף
  עו"ד שוש חיון
  צילום: הרצל יוסף
  מומלצים