שתף קטע נבחר

שנים אחרי: כופר מהוותיקן לכתבי מיכלאנג'לו

אלמוני ביקש מהוותיקן 100 אלף אירו בתמורה לשני מסמכים שכתב אמן הרנסאנס המפורסם, ונעלמו ב-1997 מארכיוני בזיליקת פטרוס הקדוש

כבר שכח מהם? הוותיקן הודיע אתמול (יום א') כי קיבל דרישת כופר עבור שני מסמכים נדירים שנכתבו על ידי אמן הרנסאנס מיכלאנג'לו ונגנבו מארכיוניו לפני כ-20 שנה.

 

עוד חדשות בעולם :

'כך סיפחתי את קרים': פוטין נחשף בסרט חדש

שבויות, נאנסות, שפחות. נשים בצל בוקו חראם

14 שעות במכונית הפוכה בנהר. פעוטה ניצלה

  

דבר גניבת שני המסמכים - בהם מכתב עם חתימתו של האמן שצייר את הקפלה הסיסטינית, עיצב חלק מבזיליקת פטרוס הקדוש ויצר פסלים כמו "דוד" ו"הפייטה" - מעולם לא נחשף בפומבי.

אחד המסמכים נחתם על ידיו. מיכלאנג'לו (צילום: EPA) (צילום: EPA)
אחד המסמכים נחתם על ידיו. מיכלאנג'לו(צילום: EPA)

לאחר דיווח של העיתון "איל מסג'רו" היוצא לאור ברומא, אמר דובר הוותיקן, האב פדריקו לומברדי, כי קרדינל שהיה אחראי על בזיליקת פטרוס הקדוש קיבל טלפון מאדם שהציע להחזיר את המסמכים בתמורה ל"תשלום כלשהו".

 

"איל מסג'רו" דיווח כי האדם, שתואר כעובד ותיקן לשעבר, ביקש 100 אלף אירו בתמורה למסמכים. האב לומברדי אמר כי הקרדינל "סירב באופן טבעי משום שאלה מסמכים גנובים". דובר הוותיקן אמר כי נזירה שעבדה בארכיוני הוותיקן הודיעה לגורמים הרשמיים ב-1997 על היעלמות המסמכים.

 

הוא לא אמר מדוע הוותיקן לא פרסם את דבר הגניבה עד עכשיו. בעוד העיתון דיווח רק על מסמך אחד שחתום על ידי מיכלאנג'לו (שחי בשנים 1475-1564), דובר הוותיקן דיבר על שני מסמכים שנעלמו.

 

הוא הוסיף כי משטרת הוותיקן חוקרת את המקרה יחד עם גורמים במשטרת איטליה. גם דובר

 הוותיקן וגם העיתון לא הרחיבו בפרטים על המסמכים, שנלקחו מארכיוני מחלקת הוותיקן המטפלת בענייני הבזיליקה, הידועה בשם "פבריקה די סן פייטרו".

 

ארכיוני המחלקה מכילים כמה מסמכים היסטוריים בנושאי העיצוב והבנייה של הכנסייה השנייה בגודלה בעולם הנוצרי, שנבנתה במשך יותר ממאה שנה והושלמה ב-1626.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
אחד המסמכים חתום על ידי מיכלאנג'לו
צילום: EPA
מומלצים