שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  בעז שרעבי: "אני רומנטיקן חסר תקנה"

  ארבע שנים אחרי אלבומו הקודם, מוציא בועז שרעבי אלבום חדש ומלא בשירי אהבה. "לא מעניין אותי אם השירים מזרחיים או אשכנזים. אני כותב מוזיקה שבאה לי מתוך הלב". האזינו בבכורה ל-4 שירים מהאלבום

  לאלבום החדש שלו קרא בועז שרעבי "חיי אדם". אולי בגלל שהוא מתקשר במעט ל"מגע הקסם", שם אלבומו הקודם והמצליח, אולי בגלל שגם הוא לא שוכח לרגע את החיים עצמם. ואולי בועז שרעבי היה ונשאר אמן של אנשים. מסוג המוזיקאים שממשיכים ליצור מתוך רצון לשמח, לגעת ובהעדר מינוח פחות שחוק וטחון – גם לרגש.

   

   

  "אני בסיטואציה ש-400 בלונדינות קופצות לי על הכתפיים, הן לא עוזבות אותי", הוא עונה כשנשאל איפה הוא מבלה בימים אלה, וצוחק את צחוקו המוכר. "אני חי וקיים ברוך השם", הוא ממשיך, הפעם ברצינות, ומנסה בעצמו להבין מה קרה בשנים האחרונות, שהחזיר אותו לתודעה, ליצירה ולאלבום החדש, ממנו הוא מוציא את השירים "ימים אחרים", "מצפן", "טייס" ו"חיי אדם" בבכורה עבור גולשי ynet.

   

   

  "לפי התגובות ברחוב ומאנשים שאני פוגש, אני שמח שאנשים אוהבים אותי וזה נותן לי עידוד וכוח", מספר שרעבי.

   

  יכול להיות שההצלחה של האלבום הקודם והדרייב שלך ליצור אלבום נוסף עם עמית צח, מגיע מרצון לחזור לזמר הים תיכוני העמוק והמבוסס יותר?

   

  "אני לא מסתכל על ים תיכוני, לא ים תיכוני, מזרחי, אשכנזי. אני מוזיקאי. אני כותב מוזיקה שבאה לי מתוך הלב ולא מסתכל על הפן הפוליטי או החברתי. מה שאני כותב מדבר לכל עם ישראל".  

   

   

  איך בכלל ממשיכים ליצור אחרי 45 שנים? מה עוד נותר לחדש?

   

  "לא צריכים להגיד, צריכים להמשיך ליצור ולעשות. אני אוהב לחדש כמו כל אדם נורמטיבי. בועז שרעבי הוא כבר לא חדש, אבל החידוש הדומיננטי כאן הוא החיבור לעמי צח, בנו של האמרגן שלי שלמה צח. יש באלבום החדש מעט שינויים, למרות שאני תמיד נשמע כמו שאני נשמע, אבל החידוש האמיתי הוא החיבור שלי לאדם שיכול להיות בני, מבחינת גיל. יחדיו יצרנו כמה אלמנטים מחודשים".

   

   

  ועדיין מדובר בשירי אהבה בסגנון בועז שרעבי. ידעת כבר מספר מערכות יחסים, נישואין וגירושין. לא התפכחת עדיין?

   

  "כשזמר מבצע שירי אהבה, הוא גם מגשים חלום שיש לו בפנים וגם צריך להגשים את חלומם של המאזינים. לשיר שיר אהבה זה תמיד נוגע בהרבה מאוד אנשים. אני מתפכח עם השנים, אבל לא מנסה להתפכח ביצירה שלי. אני מנסה למצוא אלמנטים שיחדרו לאוזני המאזינים. האמת היא שאני רומנטיקן נטול תקנה, זו התשובה".

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רפי דלויה
  שרעבי. רומנטיקן
  צילום: רפי דלויה
  לאתר ההטבות
  מומלצים