שתף קטע נבחר

טרור בסיני: 24 שוטרים נפצעו בפיצוץ במחנה

ערב הוועידה הכלכלית הבינ"ל בשארם א-שייח, ניסה מחבל מתאבד לפרוץ למחנה צבאי באל-עריש עם מכלית מים ולפוצץ עצמו. כוחות הביטחון ירו לעברו ומנעו אסון גדול. אדם אחד נהרג. ברקע: עלייה במספר הפיגועים במדינה

אסון גדול נמנע בסיני כמה ימים לפני הוועידה הכלכלית הבינלאומית בשארם א-שייח: אדם אחד נהרג ו-24 שוטרים נפצעו היום (יום ג') בפיצוץ של מחבל מתאבד בצפון סיני. הפיצוץ אירע בעת שהמחבל ניסה לפרוץ למחנה של כוחות הביטחון בשכונת אל-מסאעיד באל-עריש. ההרוג הוא עובד חברת חשמל.

 

עוד חדשות בעולם :

ספורטאים נהרגו בהתרסקות בצילומי ריאליטי

מתנה ליום האישה: קים חילק מוצרי קוסמטיקה

 

מהדיווחים בתקשורת הערבית והמצרית עולה כי חייהם של אנשים רבים ניצלו בזכות כוחות האבטחה בבסיס שירו לעבר מכוניתו של המחבל שהייתה עמוסה בחומרי נפץ. בעקבות הירי התפוצץ המחבל עם מכוניתו בשערי המחנה ולא בתוכו, והוא ככל הנראה נהרג. העיתון המצרי "אל-יום א-סאבע" דיווח כי ארגון "אנסאר בית אל-מקדס" לקח אחריות על הפיגוע. אותו ארגון איסלאמיסטי קיצוני נשבע לא מזמן אמונים לארגון הטרור הסוני "המדינה האיסלאמית" (דאעש). 

 

עשן מיתמר מעל אזור הפיצוץ באל-עריש ()
עשן מיתמר מעל אזור הפיצוץ באל-ערישמצב ביטחוני מדאיג. נשיא מצרים א-סיסי (צילום: AP) (צילום: AP)
מצב ביטחוני מדאיג. נשיא מצרים א-סיסי(צילום: AP)

כתב רשת "סקיי" בקהיר דיווח שהמחבל המתאבד נסע במכלית מים כדי להסיח את דעת כוחות האבטחה במקום. אולם הם זיהו אותו כחשוד ומזערו את מספר ההרוגים. בפיצוץ נגרם נזק לשערי הכניסה למחנה ולמבנים סמוכים.

 

המצב הביטחוני במצרים רושם באחרונה הידרדרות גדולה. בצפון סיני נהרגו אתמול קצין צבא ושני חיילים אחרי שרכבם עלה על מטען נפץ. בקהיר וערים אחרות במצרים הפכו פיצוצים של מטעני חבלה לעניין שבשגרה ומדאיגים מאוד את משטרו של הנשיא עבד אל-פתאח א-סיסי ואת כוחות הביטחון המצריים.

 

הפיגוע בצפון סיני אירע ימים ספורים לפני האירוע הגדול שאליו מייחלת מצרים זה זמן רב. מדובר בוועידה הכלכלית הבינלאומית בשארם א-שייח, שאליה הוזמנו 80 מדינות - לא כולל ישראל - במטרה ברורה לגייס כספים והשקעות למצרים, שנמצאת במצב כלכלי קשה ביותר בשל המצב הביטחוני הרעוע ברחובות.

 

במצרים חוששים שארגוני טרור איסלאמיסטיים ותנועת "האחים המוסלמים" ינסו לשבש את הוועידה הכלכלית הבינלאומית ויבצעו במהלכה פיגועי טרור. ביום ראשון הודיע משרד הפנים המצרי כי חשף חוליית טרור במחוז א-דקהלייה בצפון המדינה. על פי המשרד, החוליה תכננה לבצע פיגועים נגד מוסדות המדינה בזמן הוועידה כדי לשבש אותה.

 

רק אתמול, אחרי כמעט חודשיים, פתחה מצרים את מעבר רפיח למשך יומיים לשני הכיוונים. המעבר לא נפתח בצורה סדירה בעקבות המצב הביטחוני בחצי האי סיני והמחלוקות בין חמאס לבין מצרים בשאלת הגורם שיהיה אחראי על ניהולו.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים