שתף קטע נבחר

משפחות שכולות תומכות בישראל ביתנו: "עונש מוות למחבלים, לא יהיה את מי לשחרר"

מפלגתו של שר החוץ ליברמן פרסמה ארבעה סרטונים בהשתתפות שלוש אמהות ששכלו את ילדיהן בפיגועים ובת שכולה. "כמה עוד משפחות שלמות ייהרסו?", אמרה רותי רינה אישרן, אמו של יוסף אישרן ז"ל. "צריך להשתמש בדבר הזה שנקרא עונש מוות למחבלים. זה חייב להיעשות כגורם מרתיע"

שישה ימים לפני הבחירות לכנסת ה-20 מחדדת מפלגת ישראל ביתנו את המסר שלפיו במשא ומתן הקואליציוני תדרוש המפלגה להעביר חוק עונש מוות למחבלים. מפלגתו של שר החוץ אביגדור ליברמן פרסמה הבוקר (יום ד') ארבעה סרטונים בהשתתפות שלוש אמהות שכולות ובת שכולה שמדגישות את נחיצות החוק.

  

 

 

"לא רחוק מהבית התחילו יריות, והבנתי שאבא שלי נהרג ושכן שלי נהרג ואני קיבלתי קליע לבטן" - מספרת באחד הסרטונים תמרה פיש-פוזדייב, בתו של אברהם פיש ז"ל שנרצח בפיגוע ירי ב-2002 ליד מחסום נוקדים. בהמשך אומרת בתו של הקורבן כי "כל אחד שלוקח נשק על מנת להרוג צריך לדעת שהוא גם לעולם יותר לא יראה את המשפחה שלו, את הילדים שלו, וכל מה שבא אחריו. בן אדם שרצח צריך לקבל עונש מוות, ואז לא תהיה דילמה למדינה – לשחרר או לא לשחרר, כי לא יהיה את מי לשחרר".

 

 

בסרטון אחר מופיעה רותי רינה אישרן, אמו של יוסף אישרן ז"ל שנרצח ב-2001 בפיגוע בוואדי תקוע. "אתה מכיר את המשפט הזה 'לי זה לא יקרה?'", שואלת האם השכולה. "ופתאום זה קורה במוות אכזרי, זה קשה לשאת את הדבר הזה שהוא נסקל באבנים. מה עבר עליו באותו רגע? הוא קרא את השם שלנו? הוא קרא 'אימא'? הוא קרא 'אבא'? כמה עוד משפחות שלמות ייהרסו? כמה עוד אפשר יהיה לשבת על מצבה של ילד?"

 

אישרן אמרה עוד: "אני לא שלחתי את הילדים שלי עם חגורות נפץ, זה לא חינוך שאנחנו נותנים לילדים. היום צריך להשתמש בדבר הזה שנקרא עונש מוות למחבלים. לא ייתכן שיש דם יהודי בידיים שלהם ואין לנו שליטה על זה. לא ייתכן, זה חייב להיעשות כגורם מרתיע".

 

 

ברשימת קווי היסוד שהציגה ישראל ביתנו ביום שני צוין עוד כי המפלגה תדרוש להעביר בחקיקה סעיף של נאמנות לסמלי הלאום של המדינה. לפי סעיף זה, כל צעיר/ה המגיעים לגיל 16 ומבקשים לקבל תעודת זהות, יחויבו לחתום על מסמך נאמנות לסמלי הלאום של המדינה (המנון, דגל הלאום ומגילת העצמאות). אם יסרבו לא יהיו זכאים לבחור ולהיבחר לכנסת.

 

עוד ידרשו במפלגה העדפה מתקנת בקבלה לאוניברסיטאות ולעבודה לאנשים ששירתו בצבא ובשירות הלאומי, שוויון בנטל, הפרדת רשויות, ביטול מע"מ על מוצרי יסוד והכנסתם לפיקוח, דמי אבטלה לעצמאים וסעיף שיאפשר קבלת 90% משכנתה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים