שתף קטע נבחר

מצרים תקים עיר בירה חדשה: תם עידן קהיר?

ממשלת סיסי הודיעה על הקמת בירה מנהלית שתהיה למעשה הרחבה של פרברי קהיר. היא מבטיחה: יהיה שם פארק שעשועים גדול פי 4 מדיסנילנד

מצרים הודיעה בסוף השבוע כי היא מתכוונת להקים "עיר בירה מנהלית חדשה", שתהיה צמודה לקהיר. מדובר בפרויקט ענקי שרק השלב הראשון שלו יעלה 45 מיליארד דולר ויימשך שבע שנים. מה משמעותו בפועל? קהיר לא ממש הולכת להיעלם מהמפה שלכם כאחת הערים החשובות ביותר בעולם האיסלאמי, וכוונתם של המצרים היא פשוט להעביר את המרכז הסואן של העיר מזרחה, כדי להקל את העומס והצפיפות באזור המגורים של רוב תושבי העיר.

 

עוד חדשות בעולם :

 

שר השיכון המצרי מוסטפה מדבולי הכריז על התוכנית במהלך הוועידה הכלכלית הבינלאומית שמקיימת מצרים בשארם א-שייח, ושבה משתתפים מאות אנשי עסקים בכירים ומנהיגים מרחבי העולם. הוא הסביר כי מטרת הפרויקט היא להקל את צפיפות האוכלוסין בקהיר במהלך 40 השנים הבאות. כיום חיים בקהיר כ-20 מיליון בני אדם, ובעוד 40 שנה אמורה האוכלוסייה שם להכפיל את עצמה.

כך תיראה הבירה החדשה ()
כך תיראה הבירה החדשה


 

צבא מצרים כבר החל לבנות את הדרך המחברת את קהיר ללב המנהלי החדש של הבירה. בסופו של דבר תשתרע הבירה החדשה על פני 700 קמ"ר, שחלק גדול מהם יהיה שטחים ירוקים. מדבולי אמר כי יהיה זה מקור גאווה והשראה לצעירי מצרים. זהו רק אחד משורה של מיזמי ענק שמקדמת ממשלתו של הנשיא עבד אל-פתאח א-סיסי, שנבחר לנשיאות ביוני שעבר. מיזמים ענקיים אחרים שהיא מקדמת הם הרחבת תעלת סואץ ויצירת אזור תעשייה סביבו.


בבירה החדשה אמורים לגור בעתיד כחמישה מיליון בני אדם. יהיו בה נמל תעופה בינלאומי ופארק שעשועים שלדברי המצרים גודלו יהיה פי ארבעה מדיסנילנד

בקליפורניה.

 

למצרים, חשוב לדעת, קדמו מדינות רבות שהעתיקו את עיר הבירה שלהן מאחת לאחרת, ואצלם - הייתה זו העתקה של ממש, עם ערים חדשות שנבנו במרחק של עשרות ומאות קילומטרים מעיר הבירה לשעבר. בין המדינות האלה: ניגריה (שעברה מהעיר לאגוס לעיר אבוג'ה), קזחסטן (מאלמטי לאסטנה), רוסיה (ממוסקבה לסנט. פטרסבורג) וברזיל (מריו דה ז'ניירו לברזיליה).

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
שבע שנים, 45 מיליארד דולר. וזו רק ההתחלה
מומלצים